Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Nová Marie Terezie diváky nadchla i děsila: Prý byla až moc „krev a mlíko“

  Premiérový 3. díl série Marie Terezie přilákal k obrazovce více než 1,5 milionu diváků a opanoval tak vysílací schéma na Nový rok večer. Výměna hlavní představitelky některým lidem u obrazovek byla proti srsti. Rakouská herečka Stefanie Reinspergerová (31) prý oproti Marii-Luise Stockingerové (27) byla až moc korpulentní. Tak „velká“ prý nebyla ani sama panovnice.

  „Jsem zklamaná z herečky, která nahradila první Marii. Vůbec nemá šťávu, je tlustá. Šaty, mám pocit, že jí každou chvíli rupnou. Proč nezůstala první herečka, to bylo i herecky super. Nelíbí se mi, jsem fakt naštvaná, tolik jsem se těšila na novou sérii,“ vzkázala tvůrcům divačka, která nechápe, proč nahradili herečku Marii-Luisu Stockingerovou její krajankou Stefanií Reinspergerovou.

  Nebyla jediná, komu se výměna hlavní představitelky slavné evropské panovnice nelíbila.

  Herečka Stephanie Reinsperger, která ztvárnila Marii Terezii, nebyla sympatická...

  Herečka Stefanie Reinspergerová, která ztvárnila Marii Terezii, nebyla sympatická všem divákům. Ona sama o natáčení v Česku mluví jen v superlativech.

  „Také se mi nezamlouvá přeobsazení, vedle Vojty Kotka vypadala kolikrát jako panímáma. Ano, Marie Terezie byla plnějších tvarů, ale na to, že jsou díly pokračováním série, to vypadalo, že je dělí minimálně deset let,“ poznamenala další.

  I tak 3. díl Marie Terezie k obrazovkám přilákal více než 1,5 milionu diváků, čímž se stal jasným favoritem novoročního svátečního večera.

  Přitom rakouská herečka, která 30. ledna oslaví dvaatřicetiny, má za sebou velmi slušnou řádku rolí a úspěchů. Už v 27 letech získala titul rakouská Herečka roku. Přesto zůstává nohama na zemi. 

  „Vždy jsem měla štěstí na lidi, s nimiž jsem pracovala,“ říká s oblibou Stefanie, která aktuálně žije v Berlíně, kde má stálé divadelní angažmá. 

  Představitelka Marie Terezie, rakouská herečka Stephanie Reinsperger

  Představitelka Marie Terezie, rakouská herečka Stefanie Reinspergerová

  I práci na Marii Terezii řadí také k těm, které si užila. Projekt opět režíroval Američan Robert Dornhelm, jenž znovu před kamerami nechal mluvit herce jejich mateřštinou. České herce navíc Stefanie pochválila a vyzdvihla je nad ty rakouské.

  „Máte velké štěstí, že zde máte takovéhle úžasné herce, my u nás takové nemáme,“ překvapila svým uznáním Reinspergerová. „Musím říct, že mě uchvátilo, jak talentované herce tu máte. Starejte se o ně! Jsou poklad,“ dodala rakouská herečka, jíž divačky vyčetly, že je až moc ženská a ke svému manželovi se v sérii nehodí.

  Představitelka Marie Terezie, rakouská herečka Stephanie Reinsperger se svým...

  Představitelka Marie Terezie, rakouská herečka Stefanie Reinspergerová se svým filmovým manželem Vojtou Kotkem coby Františkem Lotrinským

  Možná k tomu přispěl i fakt, že oproti minulým dvěma dílům Marie Terezie představitel manžela panovnice Františka Štěpána Lotrinského Vojtěch Kotek naopak výrazně zhubl, disproporce mezi manželi se tak zvýraznila.

  V každém případě je milé zjištění, že se diváci zajímají i o snímky, které jim rozšíří obzory a možná poopraví zažité představy o evropské historii. Česká televize by spíše než do zbytečných a často jalových pohádek a jiných projektů mohla investovat tímto směrem...

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz