Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Smolařka Marie Růžičková: Velký sen jí rozmetal koronavirus a zrada od kamarádky

  Měla velký sen a pro jeho splnění udělala úplně vše. I tak ale Marii Růžičkové zbyly jen oči pro pláč. Manželka legendárního hokejisty Vladimíra Růžičky (57) měla v plánu v září slavnostně otevřít školku v Chomutově, kam by s radostí chodili všichni roztomilí špunti z okolí včetně její dcery Lejly. Plány se mění, Růžičková Expresu přiznala, že školku otevírat vůbec nebude. Důvod? Druhá vlna koronaviru a kudla do zad od kamarádky, které Marie věřila.

  Marie Růžičková se rozhodla otevřít v Chomutově svou vlastní mateřskou školu poté, co zažila nepříjemný incident v jiné školce, odkud za zvláštních okolností vyhodili její dcerku Lejlu.

  „Neustálé poučovaní ze strany ‚dokonalé‘ paní učitelky jsem již nevydržela a řekla jsem jí, co mi vadí, což ona neunesla. Také jsem si dovolila odmítnout nabídku na výuku anglického jazyka pro malou, manžel i já jsme zajedno v tom, že je to brzy, Lejlince ještě ani nejsou dva roky. Tímto jsme si vysloužili výpověď ze strany školky, respektive majitelky. Byla jsem vyzvána, abych vešla do kuchyňky (místo do kanceláře), kde na mě čekala paní majitelka s učitelkou a připravenou smlouvou o ukončení docházky,“ uvedla loni v září na svém Facebooku manželka Vladimíra Růžičky.

  O několik měsíců později už se manželka slavného hokejového trenéra redakci Expres.cz pochlubila se svým nápadem rozjet vlastní mateřskou školu.

  Dlouho jsem chtěla mít něco svého. Děti miluju, a jelikož se stalo to, co se stalo, rozhoupalo mě to a motivovalo k tomu udělat školku. Nedělám to proto, že se chci mstít nebo být pro někoho konkurence. Dělám to proto, že mě to naplňuje, a chci to pojmout vše zase trochu jinak,“ řekla nám Marie.

  Zrada od kamarádky a druhá vlna koronaviru

  Před pár dny nás nemile překvapilo, že jsme školku Marie Růžičkové nemohli najít na sociálních sítích. Manželky slavného trenéra jsme se tedy zeptali, jak to se slavnostním otevřením je.

  „Školka je komplet hotová, ale otevírat se nebude. Teď řešíme, co s tím bude,“ řekla nám Růžičková, která měla být majitelkou a hlavní investorkou.

  „Zvažujeme pronájem. Paní ředitelka, se kterou jsem do toho původně šla, se nám jednoho krásného dne vypařila a rozhodla se dělat mrtvého brouka. Celé nám to poměrně zkomplikovala. Měla být tou, která to rozjede a povede chod školy. Celé nám to v podstatě zazdila,“ postěžovala si Marie.

  Marie Růžičková a ředitelka její školky Terezou Chmelíkovou.

  Marie Růžičková a Tereza Chmelíková, která měla být ředitelkou její školky.

  Růžičková ještě nedávno usilovně hledala novou ředitelku a vypadalo to, že za kamarádku, co jí vrazila kudlu do zad, najde náhradu. Do toho ale přišla druhá vlna koronaviru, která zničila plány spoustě šikovných podnikatelů, k nimž se nově bohužel zařadila i Růžičková.

  „Současná situace kolem covidu nám samozřejmě také nenahrává,“ přiznává manželka Vladimíra Růžičky, která se ale na všem snaží najít pozitiva.

  Volný čas, jehož má teď více, než původně očekávala, se snaží trávit jak s manželem, tak s dcerkou Lejlou, která pro ni znamená vše.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz