Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Marie Růžičková: Problém se školkou! Ředitelka utekla, novou hledala na Facebooku

  Tak to je malér! Manželka hokejové legendy Vladimíra Růžičky (57) Marie si před časem vysnila, že otevře v Chomutově zbrusu novou mateřskou školu, kde se bude mít krásně jak její dcera Lejla, tak ostatní prckové z okolí. Jenže teď se majitelka Růžové školičky ocitla ve velmi znepokojivé situaci. Těsně před slavnostním otevřením školky jí kamarádka, se kterou počítala na post ředitelky, dala košem a ona tak musí hledat svou novou pravou ruku znovu! K vytoužené posile využila svůj profil na sociální síti Facebook.

  Marie Růžičková se rozhodla otevřít v Chomutově svou vlastní mateřskou školu poté, co zažila nepříjemný incident v jiné školce, odkud za zvláštních okolností vyhodili její dcerku Lejlu.

  „Neustálé poučovaní ze strany ‚dokonalé‘ paní učitelky jsem již nevydržela a řekla jsem jí, co mi vadí, což ona neunesla. Také jsem si dovolila odmítnout nabídku na výuku anglického jazyka pro malou, manžel i já jsme zajedno v tom, že je to brzy, Lejlince ještě ani nejsou dva roky. Tímto jsme si vysloužili výpověď ze strany školky, respektive majitelky. Byla jsem vyzvána, abych vešla do kuchyňky (místo do kanceláře), kde na mě čekala paní majitelka s učitelkou a připravenou smlouvou o ukončení docházky,“ uvedla loni v září na svém Facebooku manželka Vladimíra Růžičky.

  O několik měsíců později už se manželka slavného hokejového trenéra redakci Expres.cz pochlubila se svým nápadem rozjet vlastní mateřskou školu.

  Dlouho jsem chtěla mít něco svého. Děti miluju, a jelikož se stalo to, co se stalo, rozhoupalo mě to a motivovalo k tomu udělat školku. Nedělám to proto, že se chci mstít nebo být pro někoho konkurence. Dělám to proto, že mě to naplňuje, a chci to pojmout vše zase trochu jinak,“ řekla nám Marie.

  Vše ale není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Růžičkovou totiž na poslední chvíli odpálkovala její kamarádka Tereza, s níž manželka Vladimíra Růžičky počítala na post ředitelky.

  „Je to na dlouho, ale řekněme, že se na to vykašlala. Odešla, aniž by splnila to, co měla a na čem jsme se dohodly,“ řekla nám evidentně zaskočená Růžičková, která se rozhodla novou ředitelku hledat i na Facebooku, kde uvedla, že do své školky hledá novou posilu.

  Marie Růžičková a ředitelka její školky Terezou Chmelíkovou.

  Marie Růžičková a Tereza Chmelíková, která měla být ředitelkou školy.

  Na zářijové slavnostní otevření školky to ale podle Marie nemá žádný vliv.

  „Máme zkolaudováno. Pomalu, ale jistě finišujeme. Mám schůzkou s novou ředitelkou a po dohodě to rozjedeme,“ ubezpečuje Růžičková.

  Dcera protekci mít nebude, manžel je morální podpora

  Marie jsme se zeptali také na to, jestli ve školce bude jakýmkoliv způsobem figurovat její slavný manžel, který – soudě podle jejich společných fotek na sociální síti – děti vyloženě zbožňuje.

  „Manžel má svou vlastní práci, je ale mou morální podporou,“ reagovala Marie, která ve své školce bude mít pochopitelně na starosti i dceru Lejlu.

  „Samozřejmě tam bude docházet i má dcera. Žádnou protekci ale mít nebude! Miluji děti, nebudu dělat rozdíly,“ řekla nám na závěr Marie Růžičková.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz