Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Prachařová s Batulkovou: Katastrofa cestou na Bali, noc hrůzy v Turecku a kompenzace od cestovky!

  Mariana Prachařová popsala let hrůzy. | foto: Instagram

  Mariana Prachařová (29) vzala maminku Danu Batulkovou (65) na Bali. Cesta se jim ale nepříjemně zkomplikovala a herečky zůstaly na tureckém letišti. Cestu hrůzy poté popsala sama Mariana, která by od společnosti Turkish Airlines ráda viděla i kompenzaci. Nit nenechala suchou ani na letuškách, nikdo jim totiž během hororu, který na letišti prožívaly, nepomohl. Situaci komplikovala i jazyková bariéra. Kdyby letěla Batulková sama, absolutně by se prý na letišti nedomluvila.

  Mariana Prachařová se rozhodla odletět na měsíc s maminkou Danou Batulkovou na Bali. Let jim zkomplikovalo hned několik nepříjemností, kvůli nimž dámy ve výsledku uvázly v Turecku. Mariana byla z celé situace znatelně otřesená, nit nenechala suchou na cestovce, ale třeba ani na letuškách.

  „Kdyby vás to zajímalo, náš let na Bali jsme nestihly. Nikdo nám nepřeložil informace. Nebo že by na nás třeba letadlo počkalo, když bylo od stejné cestovky, nic takového. Teď nás tady táhnou přes celé letiště v Istanbulu, abychom si asi přebukovaly let,“ zuřila Mariana v jednom z několika videí, která na sociální sítě natočila.

  „Budou kompenzovat až do aleluja,“ vzkázala herečka Turkish Airlines. Po šesti hodinách vyřizování čekala v hotelu v Istanbulu na další let. Nespala prý přitom přes třicet hodin, což by jí takový problém nedělalo, jenže s sebou měla i maminku.

  „Dneska mělo být už ahoj Bali, ale kvůli zpožděnému letu a neschopnosti letecké společnosti jsme s mámou přistály v Istanbulu o půlnoci a vše vyřizovaly až do osmi do rána. Nakonec nás převezli do hotelu a přebukovali let přes Doha a na Bali budeme o den později, než bylo plánované,“ smutnila dál Mariana s tím, že šlo doslova o cestu hrůzy. Navíc se snažila domáhat kompenzace, což se příliš nedařilo.

  „Je fakt neskutečně vysilující takhle ráno, kdy jste už extrémně unavení a od odpoledne vám mění čas letu, až se nakonec zpozdí tak, že ten navazující nestihnete, řešit tohle celé a snažit se domáhat kompenzace. Já běžela zpocená k tomu odletu jako v Sám doma a stejně už nebyla šance. Gate closed. A to letiště tady v Istanbulu je tak sakra obrovské, že než někam dojdete, je to nejméně na půl hodiny,“ vysvětlila Prachařová.

  Mariana Prachařová na letišti

  „Že by si ta společnost třeba dala echo, že by na nás letadlo počkalo, jak se to vcelku běžně dělá? Nebo že by nám při východu z letadla letušky pomohly, poradily nebo by nás transfer odvezl rychle k našemu odletovému gatu? Ne,“ pokračovala Mariana s tím, že personál na palubě nekomunikoval a na letišti se o ně nikdo nestaral, zůstaly tak na pospas osudu. Po šesti hodinách se dostaly do hotelu, v němž pro ně už ale nebyl pokoj.

  Mariana Prachařová prožila cestu hrůzy.

  „Ani jeden a to nás tam odjelo nejméně třicet. Takže jsme zase hodiny čekaly, nikdo s námi nekomunikoval a nakonec nás odvezli do jiného hotelu, kde se tedy milostivě můžeme aspoň na pár hodin natáhnout a nabrat síly,“ dodává Mariana, která toho sama prý zvládne hodně, starost jí ale dělalo to, že si celou lapálií musela projít i její maminka, která byla z cesty už ve svém věku pochopitelně vysílená.

  Dana Batulková řádí na Bali.

  Navíc nemluví na rozdíl od dcery plynně anglicky, takže kdyby letěla sama, byla by cesta o to komplikovanější. I přes všechny nesnáze se nakonec na Bali ale obě dámy nakonec dostaly a Mariana už z něj poslala i první fotky.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:52 středa 29. listopadu 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   59
  • Haha
   18
  • Tvl
   16
  • Super
   12
  • Cože
   12
  • Sladký
   7
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...