jít naiDNES.cz

Dovolená Marka Vašuta: Už je čas podívat se do občanky a uvědomit si svůj věk

Marek Vašut vypadal jako Indiana Jones. | foto: Herminapress

Marek Vašut nejenže vypadá jako neohrožený Indiana Jones, on takový život žije. Oblíbený herec pravidelně zdolává nebezpečné vysokohorské ferraty bez jištění, nicméně sám si už uvědomuje, že se jedná o zbytečný hazard.

Za tři roky sice oslaví šedesátku, věk je pro něj ale jenom číslo. Herec Marek Vašut rozhodně netráví po vzoru svých vrstevníků dovolenou na písčitých plážích jižní Evropy, ale na nebezpečných stezkách těch nejvyšších hor. Tento adrenalinový koníček si oblíbil na začátku devadesátých let a od té doby zdolal desítky hor.

Z poslední cesty jsem se vrátil před týdnem. Lezl jsem po Dachsteinu. Ferraty, což jsou ocelová lana zatlučená do skal, kde lezete třeba do výšek dva a půl tisíce metrů, jsem si oblíbil,“ svěřil se nám Vašut.

A jak sám přiznává, nejde o dovolenou pro slabší povahy. „Ty si berou karabiny, ale my s kamarády lezeme na divoko. Přiznávám, že jde o zbytečný hazard a už jsem si říkal, že je čas skončit. Podívat se do občanky a srovnat svou chuť po dobrodružství se svým fyzikálním věkem,“ zamyslel se herec.

Ačkoliv vždy došel do cíle bez zranění, přiznává, že několikrát měl namále. „Právě v Alpách jsem podcenil vyznačenou cestu, lezl jsem z jedné hory. I když to teoreticky nemá být obtížné, dostal jsem se do situace, že kdyby můj strážný anděl vynechal, musel bych volat vrtulník. Dopadlo to ale nakonec dobře,“ uzavřel herec své dobrodružné výpravy během slavnostního otevírání Papilonie, tedy Motýlího domu v největším pražském hračkářství.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:33 22. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  10
 • Super
  9
 • Trapas
  9
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  6
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře