Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Dcerka mi řekla, že mám velké břicho. Budu muset zhubnout a pak se třeba i ožením

  Herec Marek Taclík v rozhovoru pro Expres | foto: Pavel Dvořák/Tilen Vajt

  Sympatický herec Marek Taclík (48) se od tříleté dcerky dočkal kruté pravdy, jakou umí říkat jen děti. Sám ví, že by měl něco zhubnout, ale slíbil, že začne na podzim, až dotočí tři seriály a dva filmy, které má rozehrané. Jak s takovým pracovním nasazením zvládá dvě malé děti? Proč si mladší partnerku ještě nevzal za ženu?

  S vynikajícím hercem Markem Taclíkem jsme se potkali na charitativní akci pořádané nadačním fondem Český mozek, který pomáhá postiženým dětem. Herec přispěl svou podepsanou fotografií od známého fotografa hvězd Jakuba Ludvíka.

  Naštěstí v blízké rodině ani u přátel se s postižením mozku nesetkal, to ale neznamená, že by mu celá věc byla lhostejná, nikde není řečeno, že neštěstí se nemůže stát i během na první pohled lehkého úrazu nebo nemoci. Jak on sám se stará o to, aby mu mozek vlivem stárnutí „neonemocněl“?

  „Já si ho spíše poškozuji, ne, to je vtip. Vzhledem k tomu, že mám to štěstí, že mám hodně práce, takže to kvantum textu, které se pořád musím učit, to je to procvičování. Je to už déle, ale když jsme točili Kriminálku Anděl, to bylo opravdu velké množství textu denně, některé se člověk musel naučit ze dne na den. A možná i díky tomu můj mozek funguje do dneška,“ usmíval se Marek při rozhovoru.

  Fotgrafie Marka Taclíka s podpisem podpoří Nadační fond Český mozek.

  Fotografie Marka Taclíka s podpisem podpoří nadační fond Český mozek.

  I když má spoustu práce, v první řadě je pro něj samozřejmě důležitá rodina, sice nyní tvrdí, že neměl s otcovstvím tolik otálet a děti si pořídit před dvaceti lety, ale není si ani tak na co stěžovat.

  „Mám krásné a zdravé děti, Matyldě je tři a půl a Toníčkovi rok a půl. Je to parádní, ale kdybych je měl před dvaceti lety, možná by to bylo lepší. Na druhou stranu je člověk v tom vyšším věku víc zodpovědnější,“ myslí si.

  Starší rodič nemá tolik energie

  „Už toho tolik neuběhnu. Když Matyldu honím, ten dvacetiletý otec by toho uběhl daleko víc, musím víc sportovat, abych dětem stačil. Dcera už mi řekla, abych shodil pupek, tak až dotočím všechny ty věci, snad shodím,“ říká s nadhledem.

  Herec by měl podle své dcery zhubnout.

  Herec by měl podle své dcery zhubnout.

  Do hubnutí se chce pustit na podzim. Co všechno by rád podstoupil? 

  „Zatím nemám zdravotní problémy, ale doufám, že pupek shodím. Teď abych se aspoň trochu udržel, občas jezdím na kole, ale opravdu hodně pracuji, tak se to moc nedá, ale jízda na kole je asi nejčastější. Nejvíc pro své zdraví dělám to, že běhám s dětmi, to je občas daleko větší záhul než na tom kole,“ usmíval se hrdý dvojnásobný otec.

  Marek Taclík byl ve velice dobré náladě a rozdával úsměvy na všechny strany.

  Marek Taclík s partnerkou Pavlou Růžičkovou

  Přiznává, že momentálně, když je v jednom kolotoči, nemá tolik času pomáhat s potomky a domácností. Za krásné zázemí může poděkovat partnerce.

  „Chtěl by poděkovat své ženě Pavle, teda není to moje žena, ale partnerka, protože jsme se ještě nevzali. Vždycky říkám žena, pak všichni píší, že je to moje manželka, ale svatba ještě nebyla. Ona je s dětmi dvacet čtyři hodin denně,“ velebí ji.

  Ostatně svatba je jednou na pořadu dne, jen to zatím nechávají plynout, až přijde vhodná doba. Ale není to kvůli jeho finančním problémům v minulosti, ty už má dlouho vyřešené. 

  Marek Taclík se zakladatelkou Nadačního fondu Český mozek Valentinou Armandi ...

  Marek Taclík se zakladatelkou nadačního fondu Český mozek Valentinou Armandi (blondýnka) a dalšími slavnými ambasadory.

  „To byla menší krize, ale je to za mnou a já žiju opravdu šťastný život,“ uzavřel.

  Nechme se překvapit, kdy se z Marka stane ženáč. Třeba právě svatba bude největší motivací zhubnout.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

  Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

  Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

  Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

  Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

  Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz