Marek Taclík a jeho story: Jak jsem žil mezi feťáky a zničil byt po babičce!

Marek Taclík zavzpomínal, jak zlikvidoval byt po babičce. | foto: Herminapress.cz

Drogová minulost herce Marka Taclíka není žádným tajemstvím. Po letech ale přiznal temnou stránku svého dospívání. Ačkoliv v minulosti přiznal užívání LSD, speedu, tripu, kokainu či pervitinu, takto upřímný nikdy nebyl. Čerstvý tatínek prozradil, že žil mezi narkomany a babičce zdemoloval byt!

V seriálu Kriminálka Anděl sice ztvárnil roli kriminalisty Olivera Hajna, na vlastní kůži si přitom zkusil, jaké je to být na druhé straně zákona. Drogy ho dokonce dostaly za mříže, když ho v roce 1993 chytili při návratu z Amsterodamu na hraniční kontrole s marihuanou v batohu. Tehdy vyvázl s tříletou podmínkou.

To nebylo ale nejhorší, co Marek Taclík během dospívání provedl. V rozhovoru pro aktuální číslo magazínu Reportér se přiznal, že své mrtvé babičce zdemoloval byt.

„Po gymplu jsem ještě zkoušel studovat programování a docela mi to šlo, ale v téže době vznikl v Ústí rockovej klub Tukan, pak taky alternativní hudební stanice Radioclub, a tohle zastínilo všechno ostatní. Na školu jsem se vykašlal, zato v rádiu jsem okamžitě začal vysílat; sice bez nároku na honorář, ale měl jsem tam například pořad o Nicku Caveovi, za což bych si snad i platil,“ vzpomíná v článku Taclík s tím, že kromě mejdanů a muziky ho vůbec nic nezajímalo.

„Od rodičů jsem se odstěhoval, vztahy byly spíše napjaté. Začal jsem bydlet v jednom bytě se dvanácti ústeckými máničkami, z nichž půlka byli feťáci a půlka normální alkoholici mého typu. Bral jsem šestnáct stovek měsíčně coby kulisák v Činoherním studiu, ale na druhou stranu jsem vůbec nic nepotřeboval, nic jsem od života nechtěl, nic mě netrápilo,“ vzpomíná herec.

Ten se s rodinou potkal až na pohřbu své babičky. Právě tam mu bylo řečeno, že po ní zdědil byt. Rodina se mě tím asi pokoušela na poslední chvíli zachránit. A tak jsem dostal plně zařízený byt v pátém patře paneláku na Severní Terase, načež jsem přišel do klubu Tukan, nahlas všem sdělil, že je zvu na návštěvu, a začal roční mejdan, po kterém například nezůstal v tom bytě ani kus nábytku, všechno vyletělo z okna – někomu připadalo vtipný vyhodit skříň, tak ahoj, a šup. Když přišla po roce matka na návštěvu, hořce zaplakala, protože my ten byt opravdu zlikvidovali,“ vzpomíná Taclík, který se problémům nevyhýbá ani v dospělosti.

Loni, jenom několik týdnů před narozením dcerky Matildy, řešil dvoumilionovou exekuci, kvůli které téměř přišel doslova o střechu nad hlavou. A nebylo to poprvé, kdy se herec potýkal s dluhy. V minulosti mu z nich pomohl režisér David Ondříček, který mu dohazoval role v reklamách a filmech, aby se Taclík znovu postavil na nohy.

Tentokrát měl herec požádat o osobní bankrot s tím, že dvoumilionový dluh zaplatí ve splátkách.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 10. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  33
 • Super
  18
 • Tvl
  13
 • Cože
  11
 • Haha
  10
 • Sladký
  8
Komentáře