Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Ebenův dojemný vzkaz těžce nemocnému Bartoškovi: Po jeho slovech následovalo trapné ticho!

  Marek Eben ve chvíli, kdy pronáší emotivní řeč směrem k těžce nemocnému Jiřímu Bartoškovi. | foto: Reprofoto Česká televize

  Marek Eben (65) během osmého večera taneční soutěže StarDance pronesl dojemný vzkaz na adresu Jiřího Bartošky (76), který po devíti letech opět bojuje se zákeřnou nemocí. Přestože se moderátor evidentně snažil svými slovy vyjádřit, že Bartoškovi v jeho boji s rakovinou přeje mnoho sil, publikum jeho proslov příliš neocenilo. Lidé nyní na internetu diskutují o tom, proč lidé v sále ani nezatleskali.

  Minulý týden celé Česko obletěla smutná zpráva, že herec a prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška (76) opět bojuje s rakovinou. Tato informace zasáhla mnoho fanoušků i známých osobností.

  Moderátor Marek Eben (65) během sobotního přímého přenosu StarDance poslal legendárnímu herci dojemný vzkaz, který u přítomných hostů vyvolal zvláštní reakce.

  Po vystoupení Dariji Pavlovičové (22) a Dominika Vodičky, kteří si pro tanec slowfox vybrali píseň Can’t Take My Eyes Off You, moderátor pronesl:Musím vám říct, že vždycky, když slyším tuhle píseň, tak se mi vybaví jedna situace, která se opakuje každý poslední den během karlovarského filmového festivalu, kdy se shromáždí tak deset až patnáct krásných žen dívek, které pracují na festivalu – a ty obklopí Jiřího Bartošku. On si sedne do křesla a ony mu zpívají tuhle píseň. Je to velmi krásná scéna. Pevně doufám, že to ještě mnohokrát uvidím,“ řekl Eben, který zřejmě očekával, že jeho dojemná řeč sklidí od přítomných hostů potlesk. Nikdo v sále ovšem nezatleskal a následovalo trapné ticho.

  Marek Eben zřejmě očekával, že jeho slova přítomní hosté ocení potleskem.

  Proč následovalo trapné ticho?

  Tohoto momentu si všimli diváci u televizních obrazovek, kteří v diskuzi rozjeli debatu o tom, proč přítomní lidé v sále nezatleskali. „To je Marek Eben ve své ušlechtilosti. Sledoval jsem ten pořad StarDance, bohužel publikum jeho slova nepochopilo (nebo ne hned) a nedokázalo tak potleskem zareagovat, když nám všem připomněl Jiřího Bartošku, který zápasí se zákeřnou nemocí,“ napsal účastník diskuze Tomáš Zach a mnozí s jeho reakcí souhlasí.

  „Vzkaz to byl hezký, jen pan Eben přecenil inteligenci publika v sále. Místo předpokládaného potlesku jen trapné ticho,“ přidal se uživatel Petr Michal.

  Marek Eben ve chvíli, kdy pronáší emotivní řeč směrem k těžce nemocnému Jiřímu Bartoškovi.

  Jiní účastnici veřejné diskuze jsou zase toho názoru, že přítomní hosté možná nemají v českém showbyznysu takový přehled a možná nevěděli o tom, že Jiří Bartoška po devíti letech opět bojuje se zákeřnou nemocí, tudíž hloubku Ebenových slov nedokázali ocenit.

  O tom, proč přítomní hosté v sále nezatleskali, můžeme jen spekulovat. Jedna věc je ale jistá. Marek Eben svými slovy chtěl vyjádřit, že pevně doufá, že Jiří Bartoška i napodruhé zákeřnou nemoc porazí a ještě mnohokrát se zúčastní karlovarského festivalu.

  Slavný herec a prezident MFF Karlovy Vary se zhoubným onemocněním bojoval už před devíti lety. Tehdy nad rakovinou mízních uzlin zvítězil. O jeho zhoršeném zdravotním stavu se spekulovalo již od konce října, kdy od prezidenta Petra Pavla převzal státní vyznamenání Za zásluhy.

  Jiří Bartoška se nyní léčí ve Fakultní nemocnici Motol, kde podstupuje chemoterapii. Největší oporu má Bartoška ve své rodině - manželce Andree (71), dceři Kateřině (46) a synovi Jankovi (37), který svého otce pravidelně navštěvuje, jak uvedl zdroj Expresu.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...