jít naiDNES.cz

Dědík ze StarDance prý nevrátil půjčené svatební šaty. Obral dětskou charitu, tvrdí návrhářka

Tyto šaty jsou nenávratně pryč. | foto: Instagram Marty Musilové

Šaty dělají člověka, ale také nepřátele. Nepřítelkyně se teď staly z návrhářky Marty Musilové a manželky Marka Dědíka ze StarDance. Musilová obviňuje Terezu Dědíkovou, že jí nevrátila luxusní svatební šaty, které byly určeny pro dětskou charitu. Tanečník hájí manželku a tvrdí, že je to lež.

Na své zářijové svatbě Tereza Dědíková doslova zářila. Svůj díl na tom měly i šaty, které speciálně pro tento den ušila návrhářka Marta Musilová. Ta se do díla dala bez nároku na honorář, ale měla pro své rozhodnutí jednu podmínku. Šaty chtěla po svatbě vydražit a peníze zaslat na účet vybrané charitativní organizace. 

K tomu ale již, jak se zdá, nedojde. Tereza Dědíková totiž šaty bez jejího vědomí přešila. O tom se šokovaná návrhářka paradoxně dozvěděla až z médií, když na konci března narazila na článek, v němž se s tím Dědíková doslova chlubila.

„Tančím v přešitých svatebních šatech. Tento nápad se mi zdál naprosto nereálný, ale nakonec se tak stalo. Málokdo pozná, že se jedná o svatební šaty. Pochybuji, že bych se ještě někdy znovu vdávala. Kdyby náhodou ano, tak ne ve stejných šatech. Objemově už to bude někde úplně jinde,“ prozradila Super.cz Dědíková, která tak pro své svatební šaty našla nové využití.

Vše přitom bylo domluvené jinak. „Již na první schůzce, kterou iniciovala Kateřina Fingralová, jsme si řekly, že se spolupráce rozvine. Já jsem chtěla, aby to dávalo smysl, a Tereza mi sdělila, že mi šaty po svatbě vrátí. Říkala, že jí je jedno, co se šaty bude. Já jí řekla, že do dražby si je může klidně nechat ve skříni,“ prozradila nám rozhořčená návrhářka, jež se podle svých slov snažila s Terezou Dědíkovou dokonce spojit. Ale neúspěšně. Telefon místo ní měl zvednout totiž její manžel Marek Dědík.

„I když jsme si už potykali, tak mi začal najednou vykat, nařkl mě ze lži a oznámil, že se mnou nebude nic řešit,“ popsala komunikaci s tanečníkem Musilová, která dneska zpětně spolupráce s Dědíkovými lituje. 

Myšlenka podle ní byla ale ušlechtilá. „V červnu jsme plánovali uspořádat akci, kam měla Tereza Dědíková dorazit ve svých svatebních šatech a posléze mělo dojít k samotné dražbě. Vydražené peníze měly jít na účet organizace Nedoklubko, která pomáhá rodinám předčasně narozených dětí,“ prozradila Musilová, jež je sice na Dědíkovou naštvaná, situace podle ní má ale stále řešení. 

„Když mi zaplatí 30 tisíc korun, tak je pošlu na účet organizace a žádnou akci dělat nemusíme. Oni se ale zodpovědnosti vyhýbají, takže věc řeší již můj právní zástupce. Já nemám totiž ani šaty, ani peníze. Poslala jsem jim fakturu e-mailem, pak dodejkou a nyní jim budu zasílat oficiální dopis. Tyto šaty totiž jen tak nahradit nejdou,“ dodala slavná návrhářka.

Podle Dědíka je ale vše jinak. „S návrhářkou se na barteru svatebních šatů domlouvala moje manželka, a co mi říkala, tak žádná domluva o charitě nebyla. Paní návrhářka se dlouho neozývala, tak jsme si šaty vyřešili po svém,“ sdělil Blesku tanečník.

Sama Musilová se jeho slovům jenom směje. „Nebylo to domluvené tak, že k dražbě dojde bezprostředně po svatbě. To jim nedalo žádné právo, aby se k šatům zachovali takto,“ míní Musilová.

Jsme zvědaví, jak tento případ dopadne. Pochopitelně ho budeme bedlivě sledovat a budeme vás o průběhu sporu informovat. 

V šoku z chování Dědíkových je dokonce i Muž roku Martin Zach, který nechápe, jak někdo může upřednostňovat svůj výdělek nad pomocí druhým lidem.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat