Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Ve 30 letech vdovou: Skandální příběh novinářky, která si vzala komika Járu Kohouta

  Jára Kohout s manželkou Marcelou | foto: csfdProfimedia.cz

  V roce 1992 to byl skandál. Osmadvacetiletá novinářka Marcela se provdala za prvorepublikového komika Járu Kohouta (✝89). Když herec do dvou let zemřel na rakovinu prostaty, lidé měli jasno. Typický kalkul. Marcela Kohoutová (54), která nedávno vydala další knihu, tyto teorie ale vyvrátila. Proč si Járu vzala a z jakého důvodu se téměř hned po Kohoutově smrti provdala do Egypta?

  Novinářka a spisovatelka Marcela Kohoutová musela mít celkem dobrodružnou náturu. Do svých třiceti let se hned třikrát provdala, a jak sama uvádí, poprvé to byl omyl, podruhé rekord a do třetice střet kultur.

  Když bylo Marcele dvacet, vzala si oficíra, s nímž ovšem neměla téměř nic společného, a tak se po půl roce nechala rozvést.

  Její druhý sňatek, ten s hercem Jaroslavem Kohoutem, nebyl sice omyl, zato pořádný skandál! Začalo to rozhovorem, který s hercem měla jít udělat.

  Jára Kohout byl prvorepublikový herec, který po válce emigroval.

  Jára Kohout byl prvorepublikový herec, který po válce emigroval.

  Pro Ahoj na sobotu. Psal se začátek 90. let a on sem začal po čtyřiceti letech života v USA jezdit. Jaroušek moc toužil po tom, aby se mohl z USA natrvalo vrátit do vlasti a umřít doma. Cítil se opuštěně a potřeboval někoho, kdo by o něho pečoval,“ vzpomínala Kohoutová pro server Novinky.cz na seznámení s komikem, jenž ji odzbrojil svým vtipem a bezprostředností.

  Jára Kohout s manželkou Marcelou.

  Jára Kohout s manželkou Marcelou

  Následovala společná večeře, a protože Marcela věděla, že oblíbeným Kohoutovým jídlem je kachna se zelím a knedlíky, pozvala ho v následujících dnech k sobě a svojí matce domů. 

  A tam se to „upeklo“.

  „Nemyslela jsem tím nic jiného, než že mu udělám radost. A když Jaroušek viděl, jak se starám o nemocnou matku, prakticky ještě ten den mi navrhl, jestli bych si nechtěla přibrat i jeho!“ popisovala Kohoutová. 

  Její babička byla návrhem sňatku nadšená, matka také nakonec souhlasila.

  Jára Kohout si zahrál například v Kristiánovi.

  Jára Kohout si zahrál například v Kristiánovi.

  V krátké době se navíc mezi námi vyvinul hezký vztah, i přes obrovský věkový rozdíl jsme si rozuměli. Byl to slušný člověk, otevřený a bezprostřední, čistá duše. A ani chvilku jsem se s ním nenudila. Takže i z mé strany se jistý cit vyvinul,“ líčila Kohoutová vztah, který byl vzhledem k velkému věkovému rozdílu čistě platonický.

  Jára Kohout si zahrál například i ve Formanově filmu Taking Off (1971) nebo ve...

  Jára Kohout si zahrál například i ve Formanově filmu Taking Off (1971) nebo ve snímku Woodyho Allena Banáni.

  Tehdy se šuškalo, že se Marcela za Járu Kohouta provdala ze zištných důvodů, což ona sama popírá.

  „Nebylo co závidět. Po svatbě jsme odjeli do New Yorku, kde Jára narychlo prodal svůj malý řadový domeček na předměstí a vyplatil své tři dcery, takže mi nikdy nic nemohly vyčítat. Nechal si jen minimum peněz, za které jsem mu nakonec splnila jeho poslední přání – hrob na Vyšehradě,“ obhajovala se novinářka.

  Do dvou let Jára Kohout zemřel na rakovinu prostaty.

  „Svou rakovinu mi zatajil, abych neměla starost, léčbu odmítl, ale do poslední chvíle zůstal komikem. Kdyby byl věkem ke mně, mohli jsme mít dlouhé pěkné manželství,“ řekla novinářka, která se ve třiceti letech stala vdovou.

  Jára Kohout byl prvorepublikový herec, který po válce emigroval.

  Jára Kohout byl prvorepublikový herec, který po válce emigroval.

  Vrátila jsem se k novinařině. A díky ní jsem se dostala do Egypta. Cesta byla úžasná, měli jsme výborného průvodce Adela Husseina, který studoval v Oxfordu a v Praze na Karlově univerzitě, takže uměl česky, četl v originále i Švejka,“ popsala, jak se na první pohled zamilovala do svého třetího manžela.

  Muselo to být opravdu nevšední seznámení, když ho sama Marcela Kohoutová popisuje jako vystřižené z knihovny Rosamunde Pilcherové. „Chtěla jsem být s Adelem za každou cenu, tak jsem se po návratu do Česka sbalila a odstěhovala se do Káhiry,“ dodala s tím, že jí Adel jako moderní muslim nenutil přestoupit na islám a nemusela být ani zahalená.

  Manželům se brzy po svatbě narodila dcera Zuzana a Marcela to popisuje jako velmi šťastné období, kdy začala psát také knížky. Toto období bohužel netrvalo příliš dlouho.

  Jenže pak se začaly objevovat deprese. Adel pobýval celé týdny pracovně mimo město a já musela chodit sama s kočárkem – na nákupy, na procházky. Čím dál víc mě obtěžovali místní chlapi, než jsem došla na roh, vytvořil se za mnou pokřikující špalír. Přestala jsem proto vycházet a trávila jsem dny zavřená v bytě, v devátém patře. Jako ve zlaté kleci,“ líčila bezvýchodnou situaci. Protože si Adel budoval kariéru a odmítal vrátit se do Evropy, dohodli se manželé na rozvodu.

  Marcela se odstěhovala i s dcerou zpátky do Čech a vrátila se k novinařině. Se Zuzaniným otcem se prý dnes moc nevídají. „Dnes se vídáme sporadicky, znovu se oženil, narodily se mu další děti a jeho žena na mě zbytečně žárlí,“ dodala Kohoutová, která dnes žije s dcerou kousek za Prahou. Stále píše knihy.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 neděle 18. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   32
  • Tvl
   21
  • Haha
   16
  • Trapas
   16
  • Sladký
   13
  • Cože
   12

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz