Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Mandrage končí, frontman Víťa prochází „těžkým obdobím“. Co za těmi slovy stojí?

  Kapela Mandrage ohlásila pauzu, aby se zpěvák Víťa dal dohromady. | foto: Tilen Vajt/ Pavel Dvořák

  Fanoušci Mandrage dostali od kapely ten nejlepší dárek, který si mohli přát. Rušení koncertů a ohlášená delší pauza sice na první pohled nevypadají jako něco, kvůli čemu by měli slavit, opak je pravdou. Zpěvák Víťa Starý konečně sebral odvahu začít svoje problémy řešit, což je ta nejlepší zpráva! Jinak by to s ním vzhledem k tomu, s čím bojoval, nedopadlo dobře.

  „Máme pro vás jednu smutnou předvánoční zprávu. Rozhodli jsme se, že turné Dlouhej únor bude naším posledním. Alespoň na nějakou dobu. Náš zpěvák Víťa teď prochází těžším obdobím a bude potřebovat nějaký čas a pomoc, aby ho zvládl,“ vzkázali členové kapely na sociálních sítích pár dní před Štědrým dnem.

  Kapela Mandrage se před časem svěřila s tím, že jejich píseň Apolinář je nejosobnější zpovědí Víta Starého, který v ní odkrývá své obavy a pocity. 

  „Jako kapela tak v tuto chvíli nejsme schopni nikomu nic slíbit. Můžeme však slíbit Víťovi, že ho neopustíme a uděláme vše pro to, aby mu bylo lépe. Protože kapelní život zdravé životosprávě dvakrát neprospívá, rozhodli jsme se s koncem února pozastavit činnost kapely Mandrage do té doby, než se dá Víťa zase do kupy, a od března dál neplánujeme žádné další koncerty,“ doplnili.

  O tom, že zpěvák kapely Mandrage se pere se svými démony, kterými rozhodně nejsou jen „těžká hlava a introvertní povaha“, se spekuluje už delší dobu.

  Nelze si nevšimnout, že v posledních letech výrazně zhubl, vypadá dost nezdravě a neduživě, rozhodně ne tak, jak na se na mladého muže v jeho věku a vrcholné formě sluší a patří.

  To se vám nepřihodí poté, co párkrát přetáhnete večerku po koncertě, to chce „systematický trénink“.

  Vít Starý.

  Vít Starý

  V hudební branži a showbyznysu vůbec by nebyl první ani poslední, kdo svůj život „zpestřil“ návykovými látkami a pak se mu to vymklo. Je veřejným tajemstvím, že vše podstatné a důležité za Víťu Starého řešili ostatní členové kapely, kteří nad ním drželi ochrannou ruku, protože to s ním mysleli dobře a nechtěli děsit fanoušky ani sponzory a obchodní partnery.

  Často se na akcích, vyjma koncertů samozřejmě, objevovali bez něj a snažili se ho všemožně uchránit přílišnému zájmu médií i fanoušků. To ale problémy jen upozadilo a oddálilo jejich případné (vy)řešení. 

  Na druhou stranu to členům kapely ani managementu nemůže mít nikdo za zlé. Dělá to tak většina lidí v branži. Televize Nova před lety taky divákům Esa se vší parádou neřekla, že se jejich idol léčí ze závislosti na pervitinu.

  O drogách se v souvislosti se zpěvákem mluvilo už v roce 2016. „O tom nic nevím a asi bych o tom měl vědět, kdyby nastoupil na léčení, nevím o ničem, co by Víťa dělal špatně. V kapele je všechno v pohodě, jestli to někdo říká, nebo se to tak někomu zdá, tak my s tím nic neuděláme,“ uváděl tehdy kytarista Bolan na Víťovu obranu. Jako důvody jeho absencí Mandrage uváděli jeho boj s cukrovkou, o přední zuby zase prý přišel po pádu z kola.

  Byla ale jen otázka času, kdy to celé praskne. 


  „Vám všem bychom chtěli moc poděkovat. Spolu s vámi jsme prožili to nejhezčí období našich životů. Zatím se ovšem neloučíme, přece jen před sebou máme ještě minimálně jedno turné. A těšíme se na něj i na vás,“ napsali členové Mandrage ve svém předvánočním prohlášení.

  Je skvělé, že zpěvák své problémy, ať se týkají čehokoli, chce řešit a ostatní členové kapely jsou mu nablízku. Může se spolehnout i na podporu fanoušků a kolegů z branže. Ten nejtěžší boj bude muset zvládnout jen on sám...

  Fotogalerie

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz