Čtvrtek 13. května 2021, svátek má Servác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Český boom na Maledivách: Z exotického ráje hrozí covidový ráj, Perkausová je z karantény nadšená

  Český babyboom na Maledivách. Z exotického ráje může být záhy peklo na zemi. | foto: Instagram

  Úprk do exotických Malediv si neodpustily ani nastávající maminky Patricie Pagáčová a Veronika Kopřivová, a to i když právě před cestou do této destinace s ohledem na nebezpečí nákazy covidem-19 varuje Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.

  Eva Perkausová, která má nyní před sebou čtrnáctidenní karanténu na Maledivách, protože jejímu partnerovi Ivanovi vyšel pozitivní test na covid-19, není jediná česká kráska, jež se rozhodla počátek února strávit v tomto ostrovním státě na jihu Asie v Indickém oceánu.

  I přes varování českých úřadů se pro Maledivy rozhodla i herečka Patricie Pagáčová a expartnerka Jaromíra Jágra Veronika Kopřivová. Ačkoliv není cesta na Maledivy zakázaná, s ohledem na svůj požehnaný stav měly možná být obezřetnější. Obě krátce po svém příjezdu do exotického ráje odtajnily, že jsou těhotné. Chápeme, že toužily po super fotce, kterou jim bude každý závidět, dovolená snů se jim ale může velmi záhy proměnit v potíže.

  Maledivy jsou sice považované za ráj na zemi, kvůli covidu-19 a otevřeným hranicím pro turisty z celého světa se z nich pomalu, ale jistě stává ráj spíše covidový. Své o tom ví i Eva Perkausová, která v den odjezdu zjistila, že se na místě nakazil její partner Ivan, a tak si pobyt budou muset prodloužit o čtrnáct dní.

  Ty budou muset strávit v izolaci na pěti metrech čtverečních bez možnosti si nechat udělat náhradní test. Přitom kdyby moderátorka Hlavních zpráv, která svým divákům z televize vykládá, že mají dodržovat opatření a zbytečně neriskovat, s Ivanem poslechli rady Ministerstva zahraničních věcí ČR, těmto komplikacím mohli předejít.

  Na Maledivách trvá stav ohrožení veřejného zdraví z důvodu přetrvávajícího rizika komunitního šíření koronaviru. Turisté, kteří tam jsou pozitivně testovaní nebo byli s někým pozitivním v kontaktu, nesmí zemi opustit a musí zůstat v dvoutýdenní izolaci, a to na vlastní náklady.

  „Možnosti poskytnutí včasné případné konzulární asistence občanům ČR v nouzi na Maledivách jsou limitované, neboť na Maledivách nemá Česká republika žádný zastupitelský úřad,“ varuje ministerstvo na svých stránkách, na což dojela i Perkausová, která se evidentně ani neobtěžovala si ty stránky před cestou otevřít, aby zjistila, co a jak. Na českou ambasádu se sice obrátila, pomoci se ale samozřejmě nedočkala.

  Je to celkem i logické, stát by neměl být povinen zachraňovat na naše náklady každého zpovykance, který se neřídí doporučeními v době pandemie. Perkausová nejenže ohrozila sama sebe, ale ohrožuje i postavení jejího zaměstnavatele. Ten teď bude muset za ni dosadit náhradu, takže její kolegové budou muset pracovat za ni, protože ona jela do země, před kterou český úřad varuje.

  Protože s cestovní kanceláří uzavřela dobré covid pojištění, díky němuž se nakonec jejich pobyt neprodraží, moderátorka zpráv divákům v Česku vzkazuje, že se tam mají oba dobře, bydlí ve vilce nad vodou, hotel jim poskytuje plný servis a mají velmi krásnou karanténu.

  Ptáte-li se, jak je možné, že se na Maledivách šíří koronavirus, když se každý po příletu musí prokázat negativním testem, je to jednoduché. I tam existuje mnoho výjimek. Výjimku z předložení testu tvoří děti do jednoho roku, dále občané Malediv, držitelé povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu, držitelé pracovních víz a posádky letadel a lodí. Paradoxně ale i držitelé víz za účelem účasti na svatbě.

  Snad budou mít Kopřivová a Pagáčová větší štěstí a v požehnaném stavu se dostanou domů v termínu. Sice podle Perkausové zní takováto karanténa jako nejlepší věc, která se vám může přihodit, ale v těhotenství by se žena neměla vystavovat žádnému riziku nákazy.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

  Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

  Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

  Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

  Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

  Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 13. května 2021, svátek má Servác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz