Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Fikaný plán Oktagonu: Muradov už brzy jako nová hlavní hvězda místo Vémoly? Má to háček!

  Makhmud Muradov a Karlos Vémola během tréninku v pražském Monster Gymu | foto: Instagram

  Oktagon si to nejspíše stále nechce připustit, ale pomalu se blíží den, kdy bude organizace muset hledat novou mediální hvězdu místo Karlose Vémoly (37). Populární bijec po návratu z motolské nemocnice sice působí velmi odhodlaným dojmem, ale je jasné, že jeho konec se nezadržitelně blíží. Podle zdrojů redakce Expresu Oktagon už pochopitelně zvažuje, kdo by Terminátora v roli hlavní superstar mohl v blízké budoucnosti nahradit. V hlavách promotérů se prý má rodit nápad na návrat, který by jistě potěšil všechny tuzemské fanoušky bojových sportů. Má to ale háček!

  Karlos Vémola má mnoho kritiků, nikdo z nich mu ale nemůže upřít to, že je stále bezpochyby největším jménem Oktagonu a organizace na jeho popularitu hodně spoléhá.

  Důkazem budiž fakt, že když kvůli zranění musel Terminátor na poslední chvíli vycouvat ze zápasu s rivalem Patrikem Kinclem, mnoho fanoušků okamžitě na sociálních sítích začalo prodávat své lístky, protože o akci rázem ztratili zájem.

  Zuřili dokonce i ti, kteří si přáli vidět Vémolu na kolenou. Promotér Ondřej Novotný musel začít vymýšlet plán B. Nejprve nabídl milion eur za zápas UFC hvězdě Diazovi, pak narychlo domluvil atraktivní boxerský duel mezi Gáborem Borárosem a Václavem Mikuláškem. Ani to ale mnohým nestačilo, protože se těšili zejména na hlavní tahák večera.

  Nyní když se Vémola po dvou týdnech v nemocnici vrátil domů zcela zesláblý a psychicky vyčerpaný, se opět spekuluje o jeho definitivním konci. On sice tvrdí, že se brzy vrátí v plné síle, ale už i ti nejvěrnější fanoušci mají strach o jeho zdraví.

  „Měl by ses už věnovat rodině... Karlíto, měl bys pověsit rukavice na hřebík,“ píší Vémolovi jeho skalní podporovatelé.

  Něco takového v rozhovoru pro Expres.cz naznačil i bývalý šéf dnes již neexistující organizace XFN Petr Kareš, který je toho názoru, že Vémola nejspíše neví, kdy je vhodné skončit, a měla by mu domluvit rodina a jeho okolí.

  „Všechno má svůj konec, a i když ne každý může odejít na vrcholu, měl by odejít důstojně a s potleskem diváků. Vémola si za své sportovní výkony určitě potlesk ve svém poslední zápase zaslouží,“ myslí si Kareš.

  Petr Kareš ještě coby promotér XFN na tiskové konferenci.

  Až Muradov skončí v UFC, Novotný mu hodí laso, tvrdí zdroj

  I sám Vémola v nedávných rozhovorech naznačoval, že se pomalu, ale jistě blíží konec jeho kariéry a má před sebou posledních pár let.

  Organizace Oktagon MMA má pod svými křídly mnoho skvělých zápasníků, kteří v kleci předvádějí atraktivnější výkony než Vémola. Nicméně po stránce mediálního zájmu se mu nikdo zatím nevyrovná. Z toho důvodu musí promotéři Novotný s Nerudou hledat novou hlavní tvář, na kterou budou chodit davy.

  Kuloáry se už nějakou dobu nesou zprávy, že Novotný má být předběžně domluvený s uzbeckým bijcem Makhmudem Muradovem, který zápasí ve stejné váhové kategorii jako Vémola (do 84 kg, pozn. red.), aktuálně je v UFC a dost možná má před sebou své poslední dva zápasy v prestižní americké organizaci.

  „Až Muradov skoční v UFC, okamžitě ho Ondra (Novotný) bude chtít zlákat zpět do Oktagonu a nabídne mu smlouvu,“ svěřil se Expresu člověk, který se pohybuje v českém MMA.

  „Mají mezi sebou velmi dobré vztahy a určitě nebude problém se dohodnout,“ dodává druhý zdroj Expresu.

  Makhmud Muradov

  Svůj případný návrat do největší tuzemské organizace nedávno naznačil i sám Muradov, který pravidelně chodí na galavečery Oktagonu a není tajemstvím, že má velmi dobré vztahy jak s Novotným, tak s Vémolou či Ivem Rittigem.

  Právě vlivný podnikatel měl podle našich informací výrazně pomáhat Muradovovi s jeho přestupem z XFN do Oktagonu.

  Makhmud Muradov se s Ivem Rittigem vsadil a vyhrál.

  Případný návrat do Oktagonu má háček

  V nedávném rozhovoru s redaktorkou webu Refresher.cz Muradov se vší vážností uvedl, že by ho lákal zápas s dnes již bývalým šampionem velterové divize Davidem Kozmou. Ten totiž před časem porazil Makhmudova trenéra Petra „Monstera“ Knížete.

  „Jednou bych chtěl pomstít Monstera. Když on (David Kozma) zůstane v Oktagonu a já skončím v UFC, třeba bych chtěl jednou zápasit s ním,“ uvedl letos v dubnu na turnaji Muradov.

  Makmud se svým mentorem Petrem Knížetem.

  Je tedy evidentní, že Muradov bere Oktagon jako první volbu, pokud nevyjde další smlouva s UFC. Nikdy se netajil tím, že Česko je pro něj druhý domov. Má tu dceru, spoustu přátel, trenéra a i domovský gym v pražských Holešovicích.

  Muradovův potenciální návrat do Oktagonu má ale háček. V UFC si nejprve připsal tři výhry, pak se dočkal nové lukrativnější smlouvy na čtyři zápasy.

  Od podpisu nového kontraktu zaznamenal dvě porážky a je velmi pravděpodobné, že pokud by v nadcházejících zápasech nezvítězil, další smlouvu od Dany Whitea by nedostal. Už to znamená dlouhé měsíce čekání na to, až bude Muradov oficiálně volný.

  Dalším klackem pod nohy pro Oktagon je fakt, že zápasníci v UFC mají ve smlouvách doložku, že po konci smlouvy má americká organizace šest měsíců výhradní právo si propuštěného bijce povolat zpět a on v případě zájmu nemůže dát přednost jiné organizaci.

  I tak se dá očekávat, že se Oktagon dříve nebo později o návrat svého ztraceného syna a zároveň příchod nové hlavní hvězdy pokusí.

  Fotogalerie


  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:48 čtvrtek 13. dubna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   9
  • Super
   5
  • Trapas
   4
  • Cože
   3
  • Sladký
   3
  • Tvl
   3