Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  60 let skandálů Madonny: Sex s černochem, hořící kříže, onanie a pokrytectví

  Madonna postavila slávu na skandálních výstupech: sexu s černošským svatým nebo masturbaci na koncertě | foto: koláž expres

  Slaví sice šedesáté narozeniny, stárnout se ale rozhodně nechystá. Madonna se kdysi rozhodla dobýt svět s pětatřiceti dolary v kapse, když se s hlavou plnou snů přestěhovala do New Yorku. Dělala servírku, tančila v klubech a na diskotékách, fotila pro Playboy a Penthouse. Díky vysílání MTV prorazila s písní Lucky Star a od té doby jí ležel svět u nohou. Nebála se nahoty, erotických fotek, předstírané soulože se svatými, kombinace víry a sexu. Jaké jsou nejznámější skandály královny popu?

  Madonna (60) už v začátcích kariéry pochopila, že nestačí umět jen zpívat (mimochodem v jejím případě ne zrovna výjimečně), a tak svou slávu postavila na provokaci, sexuální otevřenosti a skandálech. Na MTV se klipy k songům Justify My Love a Express Yourself vysílaly až po 22. hodině, jak moc byly na svou dobu protkané erotikou a zobrazovaly soulož.

  Mezi první Madonniny skandály patřilo vystoupení na udílení hudebních cen Grammy, kde na obřím dortu ve svatebních šatech zapěla Like a Virgin a orgasticky se svíjela po zemi. Nezapomeňme, že před třiceti lety se jednalo o kousek srovnatelný s filmy pro dospělé.

  V galerii Madonniných výstředností jistě nesmí chybět videoklip k písni Like a Prayer, kde zpěvačka obcuje s urostlým černochem, který navíc představuje svatého, a klipu vévodí hořící křesťanské kříže.

  Na zhýralý výjev musel tenkrát reagovat sám papež Jan Pavel II., což nebylo poprvé ani naposledy, kdy se Vatikán bouřil proti zpěvaččiným počinům.

  Madonna jako sexsymbol 90. let.

  Legendární je také turné Blond Ambition, v rámci něhož kontroverzní umělkyně vystoupila ve slavném korzetu se špičatou podprsenkou od Jeana-Paula Gaultiera a dohromady se svými (podobně skandálně oděnými tanečníky) předvedla masturbaci.

  Po tomto výstupu opět zasahoval Vatikán a zrušil Madonně koncert.

  Z turné Blond Ambition vznikl také dokument „S Madonnou v posteli“ (1991), který se zároveň zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejúspěšnější dokument všech dob. Zaujaly především záběry, kde zpěvačka předvádí orální uspokojování, nebo přiznání k lesbickým experimentům z mládí. Ostatně od 80. let Madonna bojuje za práva LGBT komunity. V 90. letech také vzniká pobuřující kniha fotografií Sex, kterou Madonna fotila například s modelkou Naomi Campbell.

  Přestože Madonniny herecké pokusy skončily debaklem, a dokonce neúspěšně usilovala o roli ve Vlasech Miloše Formana, za roli Evity byla oceňována a tato role byla jakousi předzvěstí celkové proměny. Zpěvačka zmírnila svou image, vychovávala dceru Lourdes, kterou má se svým bývalým trenérem. Pak se provdala za režiséra Guye Ritchieho, porodila mu syna Rocca a ještě spolu adoptovali dítě z Malawi. V průběhu let k malawskému chlapci přibyli ještě další tři z téže oblasti a z Madonny se stala „velká“ matka.

  V poslední době se zpěvačka proslavila také svými výroky na adresu Donalda Trumpa, jehož kritizuje za sexistický postoj k ženám. Vůbec se jí pak nelíbí, aby hlava státu měla svůj štít pošpiněný sexuálními obviněními a skandály. Což je možná to jediné, co by právě Madonna, která svou slávu na sexuálních skandálech postavila, neměla Trumpovi vyčítat, neboť to z jejích úst vyznívá jako protimluv.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 19:42 pátek 14. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   23
  • Trapas
   11
  • Haha
   10
  • Tvl
   7
  • Cože
   6
  • Sladký
   6