Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Lunetic o tragické nehodě Vaška Jelínka: Je to hrdina! Měl ale údajně nadýchat

  Kluci mají doposud fanynky. | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

  Členové kapely Lunetic to nevydrželi a zastali se svého člena Vaška Jelínka, který svým autem na dálnici usmrtil muže. Už se prý nemohou dívat na to, jak lidé jejich kamaráda pranýřují, aniž by znali podrobnosti. Proto se rozhodli promluvit a přizvali k tomu Jelínkovu manželku Marcelu, která seděla v inkriminovanou dobu také v autě. Co k nešťastné události řekli?

  Vážná dopravní nehoda se stala, když jeden z členů skupiny Lunetic Vašek Jelínek odjížděl z koncertu Leoše Mareše, kde vystupoval. Na dálnici srazil muže a ten nehodu nepřežil. I když se Vašek snažil nešťastníka resuscitovat, bohužel došlo k nejhoršímu. Sám zpěvák se k tragédii nevyjádřil, jeho skupina to udělala za něj.

  „Ahoj kamarádi a příznivci skupiny Lunetic. Nedá mi to, ale musím se vyjádřit k události, která se přihodila Vaškovi při zpáteční cestě z koncertu Leoše Mareše v O2 aréně dne 14. května 2022, protože někteří novináři vypouští informace, které jsou vytržené z kontextu a vůbec se nezmiňují o hrdinském počínání našeho Vaška,“ rozepsal se další z členů kapely Aleš Lehký.

  Všichni jsou z celé situace velmi špatní, ale nejhůře je na tom samozřejmě Jelínek, jemuž se nejen kapela snaží pomoci, jak se dá. Proto i upozorňují na to, jak se Vašek snažil muži pomoci.

  Členové kapely se Vaška Jelínka zastávají.

  „Samozřejmě je Vašek z této situace zdrcený a chrání soukromí jak své, tak i celé rodiny. Informace o této události jsem dostal od Vaškovy ženy Marcely, která popisuje, jak k nehodě došlo,“ dodal. 

  Jak celou nešťastnou událost viděla zpěvákova manželka, která seděla na místě spolujezdce?

  Vašek Jelínek srazil na dálnici přebíhajícího muže.

  „Nedalo se tomu zabránit, byl to nějaký černě oblečený muž ukrajinského původu, který skočil Vaškovi přímo pod kola. Vůbec nebyl vidět. Byl to okamžik a Vašek duchapřítomně strhl volant, jinak kdybychom ho nabrali přímo, vlítl by třeba do kabiny a to by mohl být náš konec,“ říká Marcela.

  Prý byl jediný, kdo k muži okamžitě běžel a snažil se mu dát první pomoc. Bohužel marně.

  Lunetic dávali autogramy jako za starých časů.

  „Vašek ale zachoval chladnou hlavu a běžel bezprostředně po střetu zpět na místo nehody, vytáhl pána ze silnice sám a dával mu masáž srdce a poskytoval první pomoc až do příjezdu záchranářů. Byla to opravdu neskutečná a pohotová reakce. Jinak všichni přihlíželi a neudělali nic. Jen Vašek se staral, odtáhl zraněného na okraj silnice, i když riskoval život mezi projíždějícími auty,“ dodala manželka.

  Teď bude na policii, aby celou nehodu vyšetřila a předala výsledek státnímu zástupci. Podle některých informací měl Václav nadýchat alkohol, což by mu mohlo dost uškodit u soudu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 10:17 sobota 17. září 2022. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   7
  • Trapas
   6
  • Super
   2
  • Cože
   2
  • Haha
   1
  • Sladký
   0
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...