jít naiDNES.cz

Proměna Lukáše Vaculíka: Přestal kouřit, přibral a vypadá fantasticky

Herec Lukáš Vaculík již několik měsíců nekouří. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

V posledních letech sice Lukáš Vaculík mizel před očima, dnes je ale vše jinak. Oblíbený herec přibral a zase začíná připomínat idol konce osmdesátých let, kterým bezesporu byl. A stačilo k tomu jedno zásadní rozhodnutí.

Když fotografové Expresu počátkem září 2018 narazili před budovou České televize na Lukáše Vaculíka, nestačili se divit. Věkem prořídlé vlasy by jeden pochopil, ale herec vzbudil obavy o jeho zdraví svou rachitickou postavou a propadlými tvářemi. V té době mu bylo sice teprve šestapadesát, působil ale o deset let starší.

Letos v červnu oslavil 57. narozeniny a vypadá mnohem zdravěji než před rokem.

„Přestal jsem kouřit, ale začal jsem žrát. Takže poprosím ten raut přenechte celý mně,“ smál se na tiskové konferenci k chystanému pokračování muzikálu Děti ráje v Kongresovém centru Praha.

Vaculík už vedle svého dávného parťáka Sagvana Tofiho nepůsobil jako jeho táta, nabraná drobná kila mu naopak lichotí a herec vypadá, že je ve výborné formě.

Navíc Vaculíkova denní spotřeba cigaret byla extrémně nezdravá. Za den jich totiž údajně dokázal, stejně jako Hanka Krampolová, vykouřit až šedesát. Na rozdíl od manželky Jiřího Krampola se ale své závislosti zbavil bez pomoci psychiatrů.

Cigarety v jeho kapse nezaplnily dokonce ani žádné náhražky v podobě elektronických cigaret, nabraná váha tak nejspíše bude důsledkem odvykacího procesu, kdy kuřáci mívají často potřebu nějak zaměstnat ruce, což nejčastěji dělají uzobáváním, váha pak letí vzhůru.

Nicméně Vaculíkovi přejeme, aby mu jeho pevná vůle vydržela.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat