Druhý pohřeb: Munzarová mluví nad rakví, v první řadě sedí exmoderátorka Novy

Po posledním rozloučení s hercem Luďkem Munzarem (†85), jemuž daly sbohem stovky lidí na prknech Národního divadla, následoval pohřeb v úzkém rodinném kruhu, kterého se účastnili jen ti nejbližší. Do obřadní síně v pražském Motole dorazila i moderátorka a zpěvačka Martina Kociánová (48) s manželem, Ondřej Kepka (49) s partnerkou a další umělci.

Slova se na začátku smutečního obřadu v pražském Motole ujala dcera Luďka Munzara Bára. Zazněly také tóny z Vltavy Bedřicha Smetany, i tentokrát nad hlavami hostů přeletěla letadla. V první řadě vedle rodiny známého herce usedla i zpěvačka a moderátorka Martina Kociánová. Ta s hercem natočila poslední rozhovor, který vznikl loni v únoru.

„Pánubohu vděčím za krásný úseky života, který mi dopřál. A znám to, co to je lítost a bolest, když odejde někdo, jako je třeba pan Höger nebo Dana Medřická,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Dvojku Českého rozhlasu.

Munzar vždy odmítal sentiment.

To je, když je cit falešnej, když se lidem začne třást hlas, jak se sami dojímají. To je podvod. Opravdové tajemství se projevuje tichostí a pokorou,“ svěřil v rozhovoru Kociánové.

Na pohřeb dorazil i spisovatel Ivan Kraus, který se v Národním divadle držel raději dál od rodiny a nevlastní dcery Johany Munzarové. Na rozdíl od něj v Motole chyběl herec a exmanžel Báry Munzarové Jiří Dvořák. 

Ne vždy musí pozůstalí jen truchlit. Anička Dvořáková, Bára Munzarová a Martin...

Ne vždy musí pozůstalí jen truchlit. Anička Dvořáková, Bára Munzarová a Martin Trnavský se kření radostí během přeletu letadel na počest památky Luďka Munzara.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:08 sobota 1. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  93
 • Trapas
  43
 • Tvl
  28
 • Haha
  21
 • Cože
  19
 • Sladký
  13
Komentáře