Soukromý kar u Hlaváčové: Všichni spěchali po pohřbu za ženou Luďka Munzara

Rodina a přátelé se dnes rozloučili s hereckým bardem Luďkem Munzarem, který zemřel ve věku 85 let v sobotu 26. ledna ve své modřanské vile. A ačkoliv Národní divadlo praskalo doslova ve švech, všechny zajímalo jedno, a to zda dorazí hercova životní láska Jana Hlaváčová. Přímo k ní promlouvalo hned několik smutečních řečníků, oblíbená herečka ale chyběla a nezúčastnila se ani tajného pohřbu v motolském krematoriu.

Janu Hlaváčovou (80) sice již řadu let sužují zdravotní komplikace, do poslední chvíle se ale nevědělo, jestli v pátek dorazí do Národního divadla na poslední rozloučení se svým životním partnerem. Jelikož se v posledních letech zcela stáhla z veřejného života, nechodila do společnosti a kromě svých blízkých kontakt s lidmi téměř nevyhledávala, nikdo nepochyboval, že zůstane doma.

Řada známých smutečních řečníků ale svá slova směřovala skrze televizní kamery právě k ní a podle informací Expresu je měla Hlaváčová slyšet. Legendární herečka zůstala sice doma, rozloučení se svým mužem ale měla sledovat během přímého přenosu.

Nemohla se tak zúčastnit ani smutečního karu, který pro pozůstalé měl přímo v útrobách Národního divadla v Praze nechat připravit ředitel divadla Jan Burian, který jako by se snad snažil odčinit křivdy svých předchůdců.

Ti přiměli Munzara s Janou Hlaváčovou, aby v roce 1990 divadlo po neshodách s vedením opustili.

Mnozí tak doufali, že ji rodina přivede alespoň na tajný pohřeb, který se uskutečnil v krematoriu v pražském Motole. Jelikož se herečka, která údajně trpí Parkinsonovou chorobou, má pohybovat jenom s obtížemi, rodina ji měla dovézt na kolečkovém křesle. To se ale nestalo a i druhý obřad se musel obejít bez její účasti.

Soukromý rodinný obřad si ale nenechala ujít hercova první žena Naděžda Munzarová, která dorazila se svým mužem Ivanem Krausem a dcerou Johanou. Dorazil i již zmíněný ředitel Národního divadla Jan Burian, jenž na místě dirigoval přítomné bodyguardy a poté Barboru Munzarovou, Martina Trnavského a Bářinu dceru Annu Dvořákovou odvezl z krematoria do jejich modřanské vily, kde na ně čekala právě Jana Hlaváčová.

Do pražských Modřan vyrazila i hercova adoptivní dcera Tereza Munzarová, kterou měla Hlaváčová s hercem Jiřím Michným, jenž zemřel, když bylo Tereze šest let. Právě v šesti letech z vlasti v roce 1968 s Ivanem Krausem a Naděždou Munzarovou emigrovala hercova prvorozená dcera Johana, která ale do vily svého tatínka nejspíše pozvána nebyla.

Je tak otázkou, zda do úzké rodiny již nepatří, nebo byla po celém dni vyčerpaná a zatoužila být sama a na milovaného tatínka, který přišel o téměř dvaadvacet let jejího života, chtěla zavzpomínat o samotě.

Komentáře