Nežil jsem dobře, přiznal Luděk Munzar. Herec před smrtí smutně bilancoval

Luděk Munzar má opět bojovat s vážnou nemocí! | foto: Showpix

„Je to blbý,“ smutně konstatoval před rokem Luděk Munzar. Jako by tušil, že dny se krátí. Česko si ho pamatuje jako skláře Jakuba Cirkla, jehož mu Jaroslav Dietl napsal přímo na tělo. Málokdo už věděl, že herce roky stíhala zákeřná nemoc, které zřejmě dnes podlehl. Navíc se musel starat o nemocnou manželku Janu Hlaváčovou (80), která trpí Parkinsonovou nemocí v pokročilém stadiu. Před rokem se krátce vyjádřil ke svému stavu a smutně bilancoval svůj život.

Před rokem na Vánoce se nám do redakce dostala smutná zpráva. Herce Luďka Munzara, který měl po rakovině ledvin a prostaty, opět postihla zákeřná nemoc. Informaci tehdy nepřímo potvrdila Bára Munzarová, jež sdělila, že otec by se měl ke svému zdravotnímu stavu vyjádřit sám. 

Herec tak nakonec učinil. V rozhovoru pro Český rozhlas 2 uvedl, že je to se zdravím špatné. „Je to blbý, ale přál bych si, aby byli všichni u nás v rodině zdraví. A věřte mi, že to teď hodně potřebujeme,“ řekl poklesle s tím, že zdraví je to nejdůležitější, co má.

Munzar se měl tehdy několikátým týdnem léčit, v lepší zítřky ale příliš nevěřil. Spíš přemítal, co ve svém životě udělal špatně a co by třeba změnil.

„Pořád jsem někam pospíchal, teď vím, že se to nemá. Byl jsem neustále v kvaltu a některé věci jsem nestačil prožít tak, jak jsem chtěl. Něco bych rád opravil nebo se rozhodl jinak,“ bilancoval v éteru.

Ve věku nedožitých 86 letech dnes zemřel ve svém domě v pražských Modřanech. Zůstala po něm těžce nemocná manželka Jana, dcery Barbora a Tereza a vnučka Anička (17).

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:04 26. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  63
 • Tvl
  29
 • Cože
  21
 • Haha
  20
 • Trapas
  17
 • Sladký
  16
Komentáře

Mohlo by vás zajímat