Muž, který Munzarovi ukradl dceru: Ona zažila domácí násilí, on herci vzdal hold

Došlo na „stará kolena“ mezi soky k usmíření? | foto: Profimedia.cz

Snad každý zná Munzarovu dceru Báru (44), která šla ve šlépějích svých rodičů a stala se také herečkou. Málokdo však ví, že má i starší sestru Johanu (58), která ale vyrůstala s jiným „tatínkem“. Hercova první manželka Naděžda totiž utekla z republiky nejen s milencem Ivanem Krausem, ale také s malou holčičkou. Od té doby umělec trpěl.

Nezapomenutelný herec Luděk Munzar byl vždycky spojovaný s herečkou Janou Hlaváčovou (80), kterou miloval z celého srdce. Ale předtím než potkal svou osudovou lásku, byl ženatý s loutkoherečkou Naděždou. S tou zplodil dceru Johanu, kterou si tolik přáli.

I když láska k dítěti byla silná, něco se v jejich vztahu změnilo. Když byly holčičce dva roky, požádali o rozvod. Nedokázali spolu žít, bydlet, mít se prostě nablízku, jako by se něco zlomilo. Proto oba požádali o rozvod.

„Rozvod má vždy více důvodů. Asi to tatínkovi a mamince neklapalo. S otcem se teď už ale naštěstí vídám velmi často. I se sestrou Bárou a otcovou další ženou Janou Hlaváčovou a jsem ráda, že jsou všichni v pořádku,“ řekla dcera Johana.

Nová láska a útěk ze země

I když se Munzar s dcerou vídal pravidelně, pak přišel velký zlom. Jeho bývalá žena si totiž nabrnkla spisovatele Ivana Krause (79), bratra moderátora Jana Krause. Na tom by nebylo nic špatného, jenže tento muž udělal tak rázný krok, že tím málem herce totálně zničil.

Ivan Kraus odjel i s Munzarovou dcerou do zahraničí.

Ivan Kraus odjel i s Munzarovou dcerou do zahraničí.

Kraus se s partnerkou rozhodli, aniž by to s hercem sáhodlouze probrali, že emigrují do ciziny a samozřejmě šestiletou Johanku vezmou s sebou. A jak naplánovali, tak také udělali. Najednou se Munzar ocitl sám, bez dcery, o které neměl informace, a nevěděl, jestli ji vůbec ještě někdy uvidí.

Ta muka, jak si každý rodič dokáže představit, byla příšerná. I když už sám žil s Janou Hlaváčovou, narodila se jim dcera Bára, pořád myslel na to, jak se asi jeho nejstarší dcera má.

Jako by ho kousek chybělo a to mu vzal Ivan Kraus.

Mezi pány byla prý velká nevraživost. Herec nemohl spisovateli odpustit, že mu vzal dceru, kterou přes dvacet let neviděl. Litoval toho, že nemohl být u jejího dospívání, u toho, když dostala vysvědčení, když se poprvé zamilovala, když se z ní stávala žena.

Sice mu to vše vynahrazovala Bára, ale musel žít s pocitem, že toho s Johanou tolik zameškal a už se to nedá vrátit zpět, i když se mu to dcera snažila vše vynahradit.

Kdo by si ale myslel, že ta zášť mezi Munzarem a Krausem dodnes zůstala, mýlil by se. Staří bardi se prý po letech zášti usmířili, a dokonce mu spisovatel přišel i na pohřeb, z čehož byli všichni překvapení.

Jiří Dvořák, podobně jako Ivan Kraus, nechyběli na posledním sbohem Luďku...

Jiří Dvořák podobně jako Ivan Kraus nechyběli na posledním sbohem Luďku Munzarovi. A to i přesto, že jejich vztah ke slavnému herci nelze označit jako idylický a zalitý sluncem.

Rozloučení s Luďkem Munzarem

Jiří Dvořák a Ivan Kraus

Ale seděl v řadě, která byla pro veřejnost, takže nebyl ani blízko rodině či přátelům. Jediný, kdo se s ním bavil, byl Munzarův bývalý zeťák Jiří Dvořák (51). Ten zůstal alespoň do konce, zatímco Kraus utekl předtím, než všichni vzdali umělci poctu.

Že by tam přece jen ještě nějaké výčitky z „krádeže“ dcery byly? Nedá se to tak říct, na soukromý obřad do motolského krematoria totiž Ivan Kraus dorazil.

Dcera Johana zažila domácí násilí

I když Johana Munzarová nevyrůstala společně s otcem, herecké geny nemohla zapřít. Pořád ji to táhlo před kameru a na jeviště, ráda se předváděla, byla středem pozornosti. Jen to její otec nemohl sledovat, protože žila s maminkou a otčímem v emigraci.

Nejstarší dcera Johana jde v tátových šlépějích.

Nejstarší dcera Johana jde v tátových šlépějích.

Johana studovala herectví v Mexiku a v Paříži. Žije s německým profesionálním fotografem Peterem Hillertem. Ale její život také nebyl zrovna procházka růžovou zahradou. Dokonce zažila domácí násilí! Vše to začalo jako pohádka s řeckým krasavcem.

„No, co vám mám říkat, to byla romantika! Rozhodli jsme se, že si pořídíme hotýlek v Řecku. Ze všech plánů sešlo. Manželství šlo úplně do háje, jakmile se nám narodila dcera,“ vzpomíná Munzarová v Blesku pro ženy.

„Vydržela jsem to deset let, ale nakonec jsem utekla. Chtěla jsem to vyřešit rozumně a říct mu, že chci rozvod, odstěhovat se do jiného bytu, aby mohl vídat dceru, ale to nešlo. Neustále mi kladl pod nohy nějaké překážky, abych nemohla odejít,“ dodala Johana.

Nakonec musela potajmu utéct k mamince do Německa, protože by je jinak nepustil. Musela sbalit kufry a schovat si je u sousedů. Čekala s dcerou na správnou příležitost, kdy nebude doma a ona bude moci vzít auto a odjet do jiné země.

Kdyby to tatínek tehdy věděl, určitě by zakročil. Naštěstí ale vše dobře dopadlo a od tyrana se dostala co nejdál. Sama už se o té špatné zkušenosti nebojí mluvit a chtěla by pomoct jiným týraným ženám. Za to byl na Johanu Munzar nejvíce pyšný.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:00 2. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  111
 • Tvl
  25
 • Cože
  20
 • Trapas
  19
 • Haha
  15
 • Sladký
  14
Komentáře