Příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Lucie Žáčková v seriálu Rapl jako poručík Slepičková | foto: csfd, Profimedia.cz

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála si v Ondříčkově filmu Dukla 61, hraje poručíka Slepičkovou v Raplovi a splnil se jí dětský sen, když se na divadelních prknech objevila po boku Ivy Janžurové, která hru Tennesseeho Williamse zároveň režírovala. Herečka Lucie Žáčková (40) má ve své sbírce Českého lva, Thálii i Cenu Alfréda Radoka. Jako osobnost je pověstná svou upřímností a sklonem hledat pravdu, což ji přivedlo k víře.

Na to, že v sobotu oslavila své jednačtyřicáté narozeniny, má za sebou Lucie Žáčková dost pestrý život, který připomíná spíš roli v jednom z dramat, v nichž si zahrála. Problematické dětství, psychické problémy, dluhy a alkohol. Dnes platí za skvělou herečku a je jedno, zda mluvíme o filmovém plátně, televizním seriálu, nebo divadle.

Tam, kde se Lucie Žáčková pohybuje, hledejte kvalitní zábavu. Hry Williama Shakespeara, Tennesseeho Williamse, Milana Kundery, filmy Alice Nellis, snímek Kobry a užovky, za který dostala Českého lva, nebo Karamazovi. To je malý výčet děl, ve kterých Lucie zářila. Přitom tahle herečka rozhodně neměla na růžích ustláno a cestu k herectví si musela tvrdě prošlapat.

V dětství se cítila opuštěně a nemilovaně a o svém vztahu k rodičům nejednou promluvila v médiích.

Lucie Žáčková v seriálu Rapl jako poručík Slepičková

Lucie Žáčková v seriálu Rapl jako poručík Slepičková

Od dětství jsem trpěla pocity, že tady nemám co dělat, že sem nepatřím. To se pak ozývalo i ve vztazích. Rodiče mě nemohli chválit, když sami chváleni nebyli. Ne že bych jim nechtěla odpustit, ale ještě to nemám vyřešené,“ přiblížila situaci pro časopis Téma před rokem a půl herečka.

Lucie Žáčková v seriálu Rapl jako poručík Slepičková

Lucie Žáčková v seriálu Rapl jako poručík Slepičková

Říká se, že dětství je základna, na které stavíme další životní etapy. Když je ale dětství traumatizující, problémy z tohoto období si přenášíme i do dospělého života. O tom ví Lucie jistě své a několikrát v médiích přiznala, že procházela opakovaně takovými krizemi, že jednu dobu pomýšlela dokonce na sebevraždu.

Úplně nejhůř v životě mi ale bylo, když jsem svého času chtěla skočit pod vlak. A právě člověk, kterého jsem si tím přála vyprovokovat a potrestat za to, jak mi ublížil, mě strhnul z kolejí. Ale i pak jsem dělala ještě spoustu zoufalých věcí, tedy kromě braní drog,“ přiznala v roce 2015 pro Novinky.cz.

Kromě myšlenek na sebevraždu měla Lucie Žáčková období, kdy se potýkala se závislostí na alkoholu. Nejistotu a prázdno jsem se snažila nejdřív naplnit hektolitry becherovky, metaxy, klidně patnáct panáků za večer. Měla jsem chuť postavit se na stůl a vylít si do krku nejlépe celou tequilu,“ přiznala také Lucie.

Lucie Žáčková získala divadelní i filmová ocenění.

Lucie Žáčková získala divadelní i filmová ocenění.

Osobní problémy se pochopitelně promítly také do jejích vztahů s muži, které nebyly vždy ideální.

První vztah jsem měla až v třiadvaceti. Později jsem žila s různými muži, k jednomu jsem třeba vzhlížela jako k bossovi a snažila jsem se ho všemožně udržet. Ale jen jsem se ponižovala a ztrapňovala, ignoroval mě,“ řekla pro Novinky.cz kdysi herečka a v následujících letech usoudila, že chce už jen vyrovnané a zdravě sebevědomé muže, kteří vztah berou zodpovědně.

Díky své zvídavosti a touze po pravdě si ale našla cestu, jak se z problémů postupně dostat, a to i z těch finančních, z nichž ji vyprostila až reklamní kampaň pro Vodafone. 

Když se z rodné Ostravy přestěhovala do Prahy, kde začala hrát v Národním divadle, postupně si nacházela okruh přátel, díky čemuž pochopila, co jí nejvíc sedí a v čem se cítí nejlépe. Před lety našla útěchu ve víře k bohu, a dokonce se nechala pokřtít.

Pro mě jsou nejdůležitější první dvě přikázání, ve kterých se mluví o vztahu k bohu o vztahu k sobě samému a k bližnímu. Od těchto dvou věcí se odvíjejí pak i ty ostatní. Když má totiž člověk rád bližního svého stejně jako sebe sama, parazitovat a páchat zlo pak už prostě jde velmi těžko. Ke zpovědi chodím. Kdysi jsem se tomu všemu smála. Jsem moc šťastná, že v temnotě a prázdnotě mého života konečně zazářilo světlo,“ řekla pro Revue DNES Žáčková, která se nedávno přestěhovala mimo Prahu. 

Fotogalerie

Anketa

Příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Super 71
Haha 11
Tvl 11
Komentáře