Půl milionu za rodinu? Jak bude Vondráčková dokazovat obětování své kariéry?

Vondráčková se nyní bude s Plekancem rozvádět, ale míří za ním zpět do Kanady. | foto: MAFRA

Lucie Vondráčková žádá podle právničky Tomáše Plekance pro sebe výživné v přepočtu půl milionu korun měsíčně. Prý za obětování své kariéry na úkor té manželovy. Tímto požadavkem naplno odkryla své rozvodové záměry. Vždyť do Kanady odešla dobrovolně, dobrovolně měla s hokejistou děti a dobrovolně s nimi byla doma na mateřské jako většina jiných matek. Navíc svou kariéru i přes mateřství stále rozvíjela.

Podle rozvodového návrhu, jenž měl Tomáš Plekanec poslat Lucii Vondráčkové k vyrovnání jejich manželství a následné péče o dvě děti, nabízí hokejista upsaný Montreal Canadiens na syna Matyáše 35 tisíc korun a na syna Adama 25 tisíc korun měsíčně s tím, že je připravený hradit veškeré náklady, které vzniknou v souvislosti s jejich vzděláním jak v České republice, tak i v zahraničí. 

Navíc se bude podílet i na mimořádných výdajích, které se budou do rozvodu i po rozvodu vyskytovat, a to cestování, dovolená, sport či jiné volnočasové aktivity. Vondráčkové, která dobrovolně podepsala předmanželskou smlouvu, měl Plekanec nabídnout navíc k bytu v hodnotě za 25 milionů korun také pět milionů v hotovosti.

Nyní se zdá, že pro zpěvačku to bude málo.

Na rozdíl od matek, které nemohou během mateřské chodit do klasického zaměstnání, když čerpají své rodičovské volno, si Lucie mohla odskočit natočit nějaký klip nebo film. S druhorozeným synem, jenž byl ještě batole, dokonce létala do Čech za propagací, kdy se tu fotila na titulku. Za co tedy konkrétně peníze pro sebe žádá? Co jí vlastně manželství s Plekancem vzalo, že by jí to teď po dobu tří let měl hokejista splácet?

Lucie Vondráčková si dobrovolně pořídila děti, ale teď vlastně svým požadavkem na výživné pro sebe tvrdí, že rodině obětovala život, a chce si toto nechat proplatit svým stále ještě manželem Tomášem Plekancem.

Žena může takové výživné požadovat v případě, kdy manželka obětovala svůj profesní život rodině, aby mohl její manžel dělat kariéru, čímž například snížila svou pracovní kvalifikaci. V takovém případě má manželka nárok čerpat výživné pro sebe maximálně tři roky, tvrdí právník Jan Černý pro Blesk.

V tomto duchu by přece měla právo na osobní „odškodnění“ za mateřskou každá rozvádějící se žena, která porodila dítě a věnovala se mu. Přežitý zákon z dob minulých by se ale v tomto případě uplatňovat neměl.

Jeho prapůvod tkví ještě v dobách komunismu, kdy tehdy bylo zvykem, že lidé se brali po skončení střední školy a žena ihned šla na mateřskou, zatímco muži studovali vysoké školy a dělali si kariéru pro živitele rodiny. Zákon o výživném, jenž samozřejmě již prošel modernizací, byl tehdy stvořen hlavně pro ochranu těch žen, s nimiž se muži chtěli rozvádět, ale ty byly odkázány s ohledem na dřívější stav společnosti na výdělky manželka.

Doba je ale dávno jiná a obrovský skok prodělaly nejen moderní rodiny, ale i kariérní možnosti muže i žen s rodinami.

Během sedmi let, které Vondráčková strávila v zahraničí, jezdila kvůli své práci (a kariéře) pravidelně do Čech. Je tedy otázkou, jak bude u soudu dokazovat, že se musela vzdát kariéry na úkor starání se o děti a manžela, když během manželství zvládala v Česku stále budovat svou kariéru.

Od roku 2011, kdy se za hokejistu provdala a začala žít v Kanadě, totiž stihla vydat tři cedéčka, objevila se v šesti filmech, nadabovala několik pořadů a odjela dvě koncertní šňůry, jednu s Michalem Davidem, druhou s kapelou svého otce Vokobere.

Dokument s návrhem od Plekance totiž prokázal, že hokejista platil Lucii Vondráčkové kariéru, když producentce a režisérce filmu Martině Adamcové půjčil na film The Perfect Kiss, v němž Vondráčková hraje hlavní roli, 200 tisíc kanadských dolarů, které nežádá zpět, ale tento dluh postoupil Vondráčkové.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:01 7. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  78
 • Super
  44
 • Haha
  20
 • Tvl
  19
 • Cože
  13
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat