Začala kanadská válka o děti. Plekanec a Vondráčková poprvé u soudu. Co se řešilo?

Začala soudní bitva o děti. Přestože z nového roku uběhly teprve první dny, Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková mají mít v Kanadě již druhé soudní stání. Zpěvačka má požadovat milionové odstupné a statisícové výživné, Plekanec se pomocí svých právních zástupců má pokoušet zařídit, aby kanadské úřady daly od rozvodu ruce pryč a ten se konal Česku. Hokejista nyní bojuje o to, aby mohl vídat syny.

Když na konci loňského roku Tomáš Plekanec oznámil, že z rodinných důvodů odlétá na několik dní do Kanady, kde che strávit vánoční svátky se svými syny, nikdo z fanoušků Komety Brno či Rytířů Kladno mu to neměl za zlé. Všichni ale očekávali, že s příchodem nového roku opět nazuje brusle a bude bojovat za jejich barvy. To se ale nestalo. A nyní už jasné proč. Podle informací webu eXtra.cz již totiž v Kanadě mělo proběhnout druhé jednání u soudu.

„Lucka tam byla i s Martinou Adamcovou. Byla tam jako její podpora. Přece jen to není lehké období. Co vím, tak doteď se tam hlavně řešila různá předběžná opatření, aby se otci přikázalo platit, co podle nás platit má,“ sdělil údajně kamarád Lucie Vondráčkové.

A o co u soudu jde? Lucie Vondráčková má před kanadským soudem kromě alimentů pro syny požadovat více než stomilionové odstupné za sedm let manželství a k tomu půlmilionové výživné každý měsíc pro sebe. Právní tým Tomáše Plekance se pokouší, aby k rozvodu došlo v České republice, kde se manželé nejenže vzali, ale zde také podepsali předmanželskou smlouvu, podle které by Vondráčková odešla doslova s ničím.

Plekanec také řeší odluku od svých synů, které by za oceánem vídal velmi zřídka. Hokejista navíc tvrdí, že mu Lucie nechce dávat děti a vadí jí přítomnost současné partnerky Lucie Šafářové.

Protistrana kontruje tvrzením, že Plekanec podal nesmyslnou žalobu na vlastní ženu u mezinárodního soudu v Haagu s tím, že měla své syny unést. Na základě této žaloby byly oběma synům odebrány pasy a tím jim byl znemožněn odlet kamkoli. I do Čech.

Bude mít soudní spor rychlý spád, nebo se potáhne roky? Je právě toto důvod, proč Šafářová náhle odvolala svou účast na Australian Open, aby mohla být Plekancovi oporou? Dostane Lucie Vondráčkové své vysněné miliony, nebo zůstanou Tomáši Plekancovi, který se jich nechce vzdát zas tak snadno?

To ukážou události dalších dní. Vše je v rukou jejich právníků a hlavně kanadských soudů, které určitě budou hlavně řešit zájmy svých občanů, a to synů znepřátelených manželů.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:59 9. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  50
 • Super
  36
 • Tvl
  19
 • Cože
  18
 • Sladký
  15
 • Haha
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat