jít naiDNES.cz

Takové to kanadské stýskání: Vondráčková ukázala dům, v němž žila s Plekancem

Lucie Vondráčková vzala fanoušky do ulice, kde léta žila. Montreal jí přirostl k srdci. | foto: Koláž Expres.cz

Čím víc se blíží odlet z Montrealu, tím víc je znát, jak kanadský druhý domov Lucii Vondráčkové (39) přirostl k srdci. Nemine týden, aby zpěvačka nepostovala několik videí, jež fanouškům představí její dočasné útočiště a místa, která si během pobytu v cizině zamilovala. Ukázala dokonce i dům na předměstí, v němž s rodinou žila.

K velkému údivu fanoušků Lucie Vondráčková zásobuje své příznivce videonahrávkami z Montrealu, města, s nímž byla spjatá posledních osm let. 

„Tady míjíme naše sousedy a tohle byl náš domeček, který jsme měli moc rádi,“ svěřila během cesty na kole, na němž brázdila předměstí kanadského velkoměsta.

Nutno říct, že jaro tomuto koutu svědčí. Jasná obloha bez jediného mráčku, klid, čisté ulice, upravené předzahrádky, kvetoucí stromy. „Zrovna tu kvete šeřík, jen mě mrzí, že jich tu není tolik jako v Česku,“ posteskla si Vondráčková míjející rozkvetlý keř.

Podle vozů zaparkovaných před domy je jasné, že zpěvačka s rodinou žila v nóbl čtvrti. Oprýskané „popelnice“ byste tu hledali marně, naopak tu stojí luxusnější káry, často německé provenience.

„A tady je hřiště, kam jsme často chodili,“ prozradila Lucie, na které je vidět, že se jí malebné místo vrylo pod kůži, i když k němu má jisté výhrady. „V Kanadě musí být pejsci všude na vodítku, mají tady pro ně vyhrazené prostory, kde si mohou hrát. To se mi nelíbí, protože já bych je chtěla pouštět v parku, jako to jde u nás v Čechách,“ nechala se slyšet.

Citlivě vnímá i momenty, kdy zeleň ustupuje nové zástavbě. „Na tomto místě byly krásné vzrostlé stromy a předzahrádky a podívejte, co je tu teď za obludu,“ posteskla si, když projížděla kolem velkoryse pojaté novostavby.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 28. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  118
 • Trapas
  63
 • Sladký
  25
 • Tvl
  25
 • Haha
  23
 • Cože
  18
Komentáře

Mohlo by vás zajímat