Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

  Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií Vondráčkovou (38) po sedmi letech od svatby v roce 2011, rozhodně se dá říct, že to bylo překvapení. O krizi v manželství se nikdy nenesly žádné zvěsti a ostatně i sama Lucie se pořád tváří tak „sluníčkově“, že i kdyby nějaká krize kdy nastala, ona by byla tou poslední, na níž by to šlo poznat. Což je vidět ostatně i v posledních dnech, kdy si u české veřejnosti začala vydobývat nové role, ovšem na úkor svého manžela.

  Hokejista Tomáš Plekanec totiž s veřejností nijak nekomunikuje, nemá zrovna status celebrity, je to sportovec žijící v Montrealu a jeho život naplňuje hlavně hokej, svět showbyznysu stejně jako „self promo“ jsou mu naprosto cizí. Když manželství s Lucií Vondráčkovou došlo v Kanadě do takového bodu, z něhož se už nedalo nic spravit ani slepit, prostě udělal to nejlepší, co uměl a co považuje za nejrozumnější – napsal si na sociální sítě status, kde stroze oznamuje rozchod, a dál nic nikomu nevysvětloval.

  A protože jeho potřebou není o svém soukromí mluvit a protože považoval tímto oznámením celou věc za vyřízenou, vrátil se hned druhý den do Kanady, zatímco jeho žena zůstává s oběma syny v Česku.

  A když tu nejsou oba, stačí, že mluví jeden.

  Lucie je v rozhovorech, které velmi ochotně poskytuje, sice odvržená žena se dvěma dětmi, která byla nepříjemně šokovaná z manželova rozhodnutí se s ní rozvést, ale naštěstí je nyní plná sil a odvahy to vše zvládnout a překonat tuto těžkou dobu, kdy jí všichni navíc vyjadřují podporu.

  Silná žena, která neví, kam dřív skočit

  Že si u toho pokaždé nezapomene udělat reklamu na svou novou desku, focení pro časopis a nový film, který natočila tady a v Kanadě, to divák (zejména primáckého Top Staru, jemuž tyto rozhovory ochotně poskytuje) velkoryse přejde, důležité je, že Lucie se vždy vyzná své situace a podpora žen je na její straně, jak je vidno například z komentářů, které se pod těmito videi rojí jak houby po dešti.

  České ženy mají jasno. Tomáš Plekanec je syčák a dacan, jenž naši hodnou Lucku odkopl, nechal v Česku a raději utekl do Montrealu, aby tu ona na vše zůstala sama.

  Lucie Vondráčková, Tomáš Plekanec

  Co se doopravdy v jejich manželství stalo a jak dlouho už to trvalo, to se nejspíš nikdy nedozvíme. Jisté náznaky jdou směrem od hokejisty Plekance, ukazují, že jeho manželka mohla být ve vztahu k cizím mužům trochu veselejší. Zda je to pravda, to nikdo netuší, nicméně pravdou asi bude tvrzení, že oba se na rozchodu dohodli už dávno, jen jsme to my nikdo nevěděli.

  A že Plekanec ji dost nepříjemně překvapil, když ten rozchod za oba oznámil.

  Zatímco Lucie, která nebyla v Kanadě vidět, se tady nyní otáčí, dokonce na svoje setkání s fanoušky, kteří by za ní chtěli přijít, prodávala lístky, jejichž prodej byl pak zrušen poté, co Expres.cz na podivnou praktiku upozornil, Plekanec obrazně řečeno čelí – ve stylu o nás bez nás – zlobě a posměškům.

  Automaticky byl pasován na grázla a zbabělce, aniž by kdo vlastně přemýšlel, jestli v tom náhodou nemůže být úplně nevinně a prostě už jen nedokázal snášet problém, který ho donutil od Vondráčkové odejít.

  Když ukončuji manželství ze dne na den

  Jeho příběh, respektive nyní jeho pověst, připomíná jinou oběť „silné ženy, která se nenechala zlomit syčákem, co ji opustil“, a to herce Romana Vojtka (46). Když měla jeho nyní bývalá manželka jen pár týdnů do porodu, v roce 2015 se sbalil a beze slova od ní odešel. Tehdy z toho měli všichni oči navrch hlavy, jak tohle může muž udělat své navíc těhotné manželce.

  Vojtek nikdy neřekl na vysvětlenou ani slovo, zato hodně nechal mluvit ji, Terezu Janoušovou. Sám se stal okamžitě vyvrhelem a jeho mediální obraz byl na dně, nikdo se ale nepídil po tom, že Janoušové zanechal dům, nechal jí byt na horách a koupil jí auto. Ergo naprosto se o ni a o jejich děti postaral, aby rodina nestrádala, a ještě ke všemu byl takovým gentlemanem – ano, opravdu – že nikdy neřekl, co se vlastně mezi nimi stalo.

  Protože by to nejspíš nebylo dobré pro Janoušovou.

  Vojtek totiž neodešel za jinou ženou, v té době byl sám. Odešel z manželství. A když chlap odejde z manželství těsně před porodem, muselo se tam stát něco strašného. Co, to se nikdy nevysvětlilo. Dodnes k tomuto showbyznysovému případu kolují různé spekulace – od obyčejného vyprchání lásky přes nevěru ze strany Janoušové až po provalení, že to dítě, které měla jeho žena porodit, není Vojtkovo.

  Roman se odhodlal mluvit až po velmi dlouhé době, skoro po třech letech od útěku od ženy se svěřil, že to udělal s plným vědomím toho, jak na jeho rozhodnutí bude veřejnost reagovat. Je pravda, že si prošel očistcem, lidé mu to nemohli odpustit, ale také se nikdy nevymlouval a nikdy neřekl, čí to byla ve skutečnosti vina.

  Plekanec je na tom nyní podobně. Co si myslí Lucie, to jsme už slyšeli několikrát. Ale co si myslí Tomáš? Ten to zřejmě neřekne nikdy, pro něj je přednější hokej a život v Montrealu než hnůj, který se na něj sype na sociálních sítích.

  Bude pak veřejnost překvapená, pakliže se možná někdy dozví, že rozpad vztahu nebyl zaviněn jím? Nejspíš ne, už se na to zapomene a muži obvykle nemají v povaze něco vysvětlovat, ti správní muži pak o vzájemných problémech v úctě k bývalým ženám nemluví nikdy.

  Mohlo by to těm ženám totiž poškodit pověst.

  Lucie Vondráčková, Tomáš Plekanec

  Jsou i tací, kteří Luciinu hru na překvapenou odvrženou manželku nechápou.

  Stejně tak je ale k důstojnému rozvodu důležité, aby podobnou laskavost oplácely i ženy svým mužům, kteří od nich odcházejí. Když nemůže a nechce mluvit jeden, je nefér, aby ten druhý mluvil pokaždé, když má k tomu prostor. Lucie sice tvrdí, že o rozvodu mluvit nechce, ale když má příležitost, využije ji vždy.

  I když vlastně... ono to bylo promo na novou desku a film, že.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:44 pondělí 17. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   546
  • Trapas
   140
  • Haha
   45
  • Tvl
   41
  • Cože
   26
  • Sladký
   21

  Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

  Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

  Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

  O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

  Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz