Středa 22. března 2023, svátek má Leona
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Rozvod Vondráčkové a Plekance: Jak číst vztahovou válku a k čemu se schyluje

  Je to jen pár hodin, co Tomáš Plekanec zveřejnil své prohlášení na Facebooku, kde odkrývá nové skutečnosti ohledně rozchodu s Lucií Vondráčkovou. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, Lucie poskytla pro Expres rozhovor s reakcí na Plekancovo vyjádření, posléze se rozhodla sama popsat svou verzi odluky od manžela. Jak číst mezi řádky rodící se partnerskou válku?

  1. Stabilní pár českého showbyznysu?

  Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec jsou spolu manželé sedm let (od roku 2011) a vždy se u nich vytvářela představa pevného vztahu, přestože se v poslední době se rojily informace, že nemusí být vše v pořádku – zejména pro její opakované návraty do Čech. Plekanec žije od roku 2003 v Montrealu a je tamní naprostá hvězda, zatímco Lucii v Montrealu nikdo nezná, opečovává si proto kariéru zde a nikdy se nesmířila s tím, že by se jí měla vzdát alespoň v tom hraní.

  2. Láska, která začala větou: „Hraju hokej v Kanadě“

  V době, kdy se Plekanec ženil, mu bylo 28 let, měl stříbro z mistrovství světa a byl zámořská hokejová star, Vondráčková zase měla pověst herecké intelektuálky, jíž nevyšly dva dlouhodobé vztahy – s hercem Michalem Dlouhým a krasobruslařem Tomášem Vernerem. Ohledně seznámení s Plekancem se dodnes traduje legenda, že ho měla potkat náhodou na akci, kam původně ani jít nechtěla, ale kde na ni měl Plekanec udělat dojem. Zlí jazykové tvrdí, že Lucie záměrně tyto hokejové akce vyhledávala a jezdila na ně zpívat s určitým záměrem. Nicméně pravda je, že to byla ona, která pak zde vedla mediální obraz o jejich manželství. Zatímco Plekanec k ničemu nemluvil, Lucie ochotně poskytovala stále ty stejné rozhovory a neváhala ani přiletět z Kanady s malým dítětem jen proto, aby se vyfotila na titulku. O seznámení s Plekancem, který jí prvně nebyl dost dobrý, protože nemluvil francouzsky a hrál jen hokej kdesi v Kanadě, vyprávěla v talk show Všechnopárty.

  3. Až příliš rychlá svatba

  Lucie nebyla k novinářům vždy upřímná, mlžila se svým těhotenstvím, kdy se už těhotná v roce 2011 vdávala, přímým dotazům se vyhýbala. Vztah už od počátku z její strany provázela aura toho, že se jedná o spalující lásku, sňatek byl přitom urychlen jejím těhotenstvím, které nastalo zhruba půl roku po jejich seznámení.

  4. Dva kariérní světy

  Tomáš Plekanec je v Kanadě hvězda, což je patrné například z dokumentu z roku 2011, kdy známá kanadská sportovní moderátorka o něm natočila krátký snímek. Z dokumentu je patrné, že Vondráčkovou nikdo nezná, Plekanec ji vyzvedává na hodině francouzštiny a oba svorně tvrdí, že Lucie je pro Montrealské neznámá, pochopitelně. Ona si udržovala své mediální povědomí v Česku, kam se neustále vracela při každé společenské příležitosti, ale s přibývajícími roky jejich společné fotky z akcí ustupovaly.

  5. Přiznání rozpadu

  V momentě, kdy Plekanec 6. srpna přišel s prohlášením, že jejich manželství je u konce, některá média už mimo veřejnost řešila, že oba mohou mít jiné partnery. Obě Plekancova vyjádření působila upřímně, přiznal krizi i novou ženu, zatímco Lucie stále tvrdí, že šlo o náhlý rozchod.

  6. Nepovedený rozchod

  Jeho prohlášení o rozpadu manželství na začátku působilo, že se oba na něm dohodli. To ovšem platilo jen chvíli, Lucie od začátku naznačovala, že vše může být jinak, což se vzápětí ukázalo. Zatímco Plekanec mlčel, Lucie očividně chtěla mluvit a využila toho, že Plekanec z Kanady nekomunikuje. Vztahovou válku odstartovaly její rozhovory v Top Staru, kde opakovaně dostala prostor jen ona a naznačovala, že rozvod byl na popud Tomáše a že ji tím naprosto zaskočil a nechal ji s dětmi samotnou v životní nejistotě. Následovala okamžitá reakce z Kanady ve velice obsáhlém statusu, v němž Plekanec rozkryl jednu bombu za druhou.

  7. Rozpory v tvrzení

  Plekanec začal tím, že kritizoval Lucii za porušení mediálního klidu, přiznal se ke vztahu k Lucii Šafářové, zároveň ale popřel, že by nějak souvisela s rozvodem. Poté objasnil průběh manželské krize. Sdělil, že krize ve vztahu trvá už dva roky, návrh na rozvod podala Lucie už před rokem, kdy již byla ve spojení s právníkem, a rozvodové papíry podepsala v den vydání jejich prohlášení. Vondráčková si trvá na svém a dostávají se tak oba do zacykleného kruhu s obviněním, že ani jeden neříká pravdu.

  8. Symbolika její řeči

  Muž a žena

  Zajímá vás, proč Lucie Vondráčková neustále ve svých prohlášeních opakuje, že až do letošního června žili s Plekancem jako „muž a žena, jako rodina se vším všudy“? Je to skrytý vzkaz pro Lucii Šafářovou. Vondráčková jí tím chce říct, že s Tomášem stále měli manželský sex a Šafářová se tedy dostala do trojúhelníku. Vondráčková tím Šafářové sděluje, že ho odvedla od rodiny.

  My vs. já

  Lucie Vondráčková také dost často užívá slova „my“. Tím „my“ myslí sebe a dva syny, ale Plekanec neodešel od „my“, neodešel od svých synů, odešel od „já“, tedy jen od Vondráčkové. Slovo „my“ je manipulativním sdělením stavícím Plekance do role muže, jenž opustil celou rodinu. To se ale nestalo.

  Vydírání

  „Snad bude střílet hodně gólů, jako ty první roky, kdy jsme byli spolu,“ řekla pro Expres Lucie v rozhovoru v reakci na Plekancovo přiznání k Šafářové. Tím říká, že nový vztah Šafářové a Plekance nebude mít takovou cenu jako ten jejich. „Budu doufat, že dopad toho všeho na naše děti bude co možná nejmenší,“ píše Vondráčková na Facebooku. Není důvod, aby to nějaký dopad mělo, záleží totiž vždy jen na přístupu rodičů, ne na tom, jestli má jeden z nich nějaký jiný vztah. Vondráčková už veřejnosti manipulativně sděluje, že vše je Plekancova vina, a vede to přes linku dětí.

  9. Co teď bude dál?

  Do hry ještě nevstoupila Lucie Šafářová, což se může změnit, pokud Lucie Vondráčková bude pokračovat v podprahových obviněních. Plekanec také nechává stranou spekulace o vztahu Lucie s hercem Matějem Hádkem, či dokonce o údajném vztahu s jedním členem kapely jejího otce, tyto vztahy se ale dosud nepotvrdily. Pokud to ale takhle půjde dál, může se stát, že Plekanec přestane být gentleman.

  10. Otec Jiří Vondráček

  Byť se to neví, tak zásadní roli hraje Lucčin otec Jiří Vondráček. Několik let pečlivě budoval krok za krokem kariéru své dcery, ovšem svatbou s hvězdou NHL a stěhováním do Montrealu se tato cesta narušila, což Jiří těžko nesl. V mnoha rozhovorech se netajil tím, že je nešťastný, že nevídá dceru a vnuky, ale nejvíc ho trápila pozastavená kariéra dcery. Plekanec navíc nebyl poslušným zetěm, odmítl například rekonstruovat rodinné sídlo, které jim Vondráček předal, a tím se nedobré vztahy jen prohloubily. Plekanec také nechtěl trávit čas v rodinném domě Vondráčků, raději setrvával v Kladně.

  11. Kanada natruc proti vůli manžela

  Přestože má Lucie v Česku nějakou kariéru, veřejné povědomí a slávu a její rodiče si přejí, aby mohli více vídat vnuky, Lucie odjíždí zpět do Montrealu. To vše, přestože si tam její manžel zakládá úplně nový vztah, a dokonce přestože si to Plekanec výslovně nepřeje. „Neříkám, že jsme byli celou dobu šťastní, ale žili jsme spolu, tento rok zůstáváme v Kanadě. Tomáš chtěl, abychom byli v Česku, ale já si přála, aby měli kluci tátu blízko. Budeme bydlet nedaleko našeho bývalého domu, ve kterém zůstává Tomáš,“ řekla Vondráčková pro Blesk.cz. Na celé věci je nejbizarnější to, že Vondráčková se nevrací do společného domu, ale pronajímá si nový dům ve stejné ulici kousek od Plekance, jenž bude žít nejspíš s novou známostí.

  12. Kanadská kariéra

  Lucie stále tvrdí, že se musí vrátit do Kanady kvůli své kariéře, ale natočila tam jeden televizní film, který napsala a režírovala Martina Adamcová, česká herečka, která se tady proslavila rolí četařky Babinčákové v Tankovém praporu. Kanadská média Lucii Vondráčkovou neznají a nepíší o ní.

  13. Co se vlastně stalo?

  Nic moc. Prostě skončilo sedmileté manželství dvou nesourodých lidí, kdy Plekanec měl v hlavě jenom hokej a Lucie nevěděla, co dál se svou kariérou, že nemůže být dál jen mámou. Plekanec si prohlášením uvolnil cestu k nové známosti se Šafářovou, která ale může spadat do kategorie „převozníka“. Nicméně jasným statusem dal najevo, že jeho vztah k Vondráčkové skončil a nyní tu bude nová žena.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:13 středa 19. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   163
  • Trapas
   52
  • Tvl
   14
  • Haha
   12
  • Cože
   12
  • Sladký
   12
  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz