Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jak si moderátorka Špaková udělala ezobyznys a motá vám hlavy za těžké prachy

  Jestli něco ezokoučky všehomíra umějí, tak mluvit hodiny a psát spousty stránek o něčem, co by jiní smrskli do několika vět a šli dál. Zářným příkladem budiž pojednání bývalé reportérky televize Prima Lucie Vonchitzki Špakové (33), která se zamyslela nad „zcitlivěním“. Co záhadným pojmem myslí? Máme se začít bát toho, že jsme o něm dosud neslyšeli a něco důležitého nám uniká?

  „Může to začít tak nenápadně. Jednoduše se už nevejdete do kalhot. U výživové poradkyně máte po první návštěvě pocit, že potřebujete mít IQ 1000, abyste pochopila, co v následujících měsících můžete a kolik a v jaké kombinaci strčit do pusy,“ zamyslela se v úvodu své obšírné stati Lucie Vonchitzki Špaková.

  „Pak si párkrát zvládnete říct ne a dělat taky konečně něco podle receptu, a dokonce vytáhnout tu malou plastovou věc na vážení. Stačí pár dní a vy jste v šoku, protože se cítíte líp. Už se vám nechce odpoledne spát, a protože máte nakázáno vyměnit půl litru vodky za sklenku bílého, začínáte si všímat, že se ty debaty na večírcích točí v takové zvláštní smyčce,“ pokračuje ve své cestě ke „zcitlivění“. Co to vlastně je? To se ve finále nedozvíte, ale o to je její příspěvek delší.

  „Pak přijde ten večer! Propásla jste to. Propásla jste tempo ostatních a do hlavy se vám vloudila ta hříšná myšlenka: Nepůjdu dneska domů dřív a ráno třeba nezajdu na jógu?“ doplnila Vonchitzki, která si změnila druhé jméno z Eon na Sinael a jistě to má důvod.

  „V tu chvíli vás to dostalo. Proces zcitlivění začíná. Ne, tahle cesta nepřipomíná Honzíkovu cestu. Kupodivu se v tomhle stadiu necítíte lépe. Čím méně totiž otupujete svoje smysly, tím více si musíte všímat toho, co máte pod kapotou,“ vysvětlila mentorka a koučka Lucie, která je mistryní světa v tom rozvést jednu banální větu do neuvěřitelných rozměrů.

  „Svoji ranní pozornost už nesměřujete k tomu se nějak vyhrabat, najít ibalgin v kabelce a dělat, že jsem včera nepropařila noc. Ve vašich večerech i ránech se začne vytvářet zvláštní vakuum, které sem tam umlčíte skvělou komedií, ale pak zjistíte, že Hollywood nějak nestačí držet tempo a neprodukuje tolik trháků, které by vám pokryly všechny večery. Něco je jinak. Něco se s vámi děje a vy to víte,“ popisuje své prozření.

  „S kamarády nestačíte držet tempo, protože vám chybí ty skvělé hlášky a zážitky z večírků a jim popravdě začnete připadat jednoduše divná, nudná, cáklá, trochu mimo, povýšená. Už nehrajete jejich hru a to se v kolečku závislostí od cukru, kouření až po sexuální deviace nenosí,“ říká bývalá reportérka pořadu o VIP osobnostech.

  Pokud jste se v textu ztratili a marně si lámete hlavu tím, co chtěla tímto materiálem říct, nejste sami. Příspěvek dále rozvedla v několika komentářích a ve finále to mohla říct pár větami.

  Stárne. Pařby a večírky už jí tolik neříkají a považuje čas na nich strávený za zbytečný. Místo panáků vodky hltá duchovní stravu a dala se na ezoterické záležitosti a vydělává na vás. Krmí vám hlavu neprověřenými ezořečmi, tvrdí, že umí mluvit s viry nebo že je „vizionářka v sukni“, která o sobě píše, že je kvalifikovaná, ale jakýkoliv certifikát na její stránce, kde nabízí své učení, chybí.

  Na rozdíl od skutečných psychologů, kteří je mají pověšené na zdi ve svých pracovnách.

  Její ezokurzy, kde se máte naučit být pravou ženou, vás budou stát nemalé peníze a pokračuje v tom od doby, co jí procházel její Štroodl, K tomu, aby se tento levý byznys s lidskými dušemi rozmohl bez nesnází, pak napomohly rozhovory a články v časopise, například takový Forbes s ní udělal dvojstranu, aniž by se kdo kdy zamyslel, jakou tmu v pytli vám tady prodává.

  Vesele to pokračovalo i dále, to když přišel projekt Odvážlivci.

  „Do projektu se během roku trvání kampaně zapojí přes třicet známých tváří, které se v kampani objevují se svými talismany. Tyto předměty si teď mohou díky kampani půjčit lidé, kteří usilují o životní změnu. Předměty si mohou zapůjčit na omezenou dobu čtrnácti dnů po registraci na webových stránkách projektu. V případě většího zájmu bude vytvořen pořadník zájemců,“ psalo se na stránkách projektu, který následně ztroskotal a nikdo dodnes neví, jak náramek od Kovyho nebo Ewy Farné někomu změnil život.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:00 pondělí 12. prosince 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   31
  • Haha
   10
  • Sladký
   6
  • Super
   5
  • Tvl
   3
  • Cože
   1