Čtvrtek 24. června 2021, svátek má Jan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Smůla Lucky Křížkové: Manžel jde do vězení, její bývalý přítel ji chtěl zneužít a dostala vyhazov z práce

  Lucie a David Křížkovi jsou na Lipně jako doma, v létě i v zimě. | foto: Instagram Lucie Křížkové

  Zdá se, že manželství Lucie Křížkové (36) stojí na pevných základech, přestože teď prochází mimořádnou zkouškou. Jachtař David Křížek (48) se zapletl do finančních machinací a podvodných úvěrů a půjde na tři a půl roku do vězení. Není to ale poprvé, co Lucka musí čelit podvodným financím, v roce 2005 kvůli bývalému příteli přišla o práci na Nově. Ten chtěl podvést banku.

  I když modelka Lucie Křížková, momentálně moderátorka pořadu Sama doma v České televizi, působí velmi sympaticky a tak, že by se pro druhé rozdala, vypadá to, že si v tomto životě bude muset projít nějakým finančním očistcem. Aktuálně řeší rodinnou nepříjemnost, a to tříapůlleté vězení svého manžela, jachtaře Davida Křížka.

  Už jednou ale zažila podobnou bezmoc a ztrátu důvěry kvůli tomu, že její partner měl problémy s penězi a nakonec byl kvůli nim ochotný obcházet zákon.

  Miss z roku 2003 tehdy žila s podnikatelem Markem Fendrychem v Plzni a ucházeli se o úvěr u plzeňské banky. Křížková, tehdy ještě Váchová, pracovala v TV Nova jako rosnička a v žádosti o úvěr, kterou její přítel bance odevzdal, byl uveden oproti skutečnosti její vyšší příjem i jiný způsob pracovního poměru.

  „Vyplnila jsem si účetní protokol a pak jsem ho dala příteli Markovi, aby se o to postaral. Neměla jsem vůbec čas to zařizovat,“ vysvětlila tento krok Lucie serveru iDNES.cz. 

  V Plzni prý vůbec v ty dny nebyla, když vše Fendrych vyřizoval, a už vůbec netušila, že si upravil její údaje o tom, v jakém poměru pracuje na Nově a jaký má plat. Jenže v televizi se to dozvěděli, když si to banka přímo u TV Nova ověřovala, a průšvih byl na světě.

  Křížková dostala výpověď, navíc její expartner na ní zanechal stín.

  „Marka teď nechci vidět. Ještě jsme si to ani pořádně nevyříkali, řešíme jen to, co vychází v novinách, protože bychom neradi, aby jeho vina padla na mě,“ bránila se Lucie, která se vyjádřila i k tomu, že by na ni banka podala trestní oznámení za podvod. „Nebyla to vlastně oficiální žádost, jen formulář s informacemi pro banku. Nebyl tam například vůbec můj podpis,“ řekla v roce 2005.

  Peníze od banky si chtěli s přítelem půjčit na provoz obchodu s oblečením, který už nikdy neotevřeli. Jejich vztah se po naprosté ztrátě důvěry rozpadl. Že by tak skončilo i manželství s Davidem Křížkem, to zatím nevypadá. Lucie pravděpodobně tuto velkou rodinnou nepříjemnost ustojí, ostatně laicky to i působí tak, že jachtař David Křížek se do vytunelování zapletl z hlouposti jako naivní bílý kůň než jako protřelý podvodník.

  K činu se také přiznal a i to je důvod, proč mu byl nakonec snížen trest.

  „Jeho důvěra ve zkušené podnikatele byla zneužita. Podepisoval, byl ujišťován, že vše je naprosto legální, a neměl důvod nevěřit lidem, kteří jsou ve svém podnikání úspěšní. Ale neznalost neomlouvá,“ napsala si Křížková vyjádření na Instagram.

  „Sám musel skoro celý svůj majetek, na který si poctivě vydělal, rozprodat, aby měl z čeho zaplatit dluhy a právníky. David udělal chybu, za kterou teď bude pykat, vrchní soud v tomto týdnu rozhodl o tříapůlletém nepodmíněném trestu. Znám ho jako poctivého, pravdomluvného a milujícího člověka, pevně za ním stojím. Nelehké období to nebude jen pro něj, děti přijdou ve svých nejzranitelnějších letech o tátu a já o úžasného a podporujícího manžela. Mám ale rodinu a přátele, na které se mohu s čímkoli obrátit. A i když si někdy zoufám, jak ten čas letí, teď si budu naopak přát, aby letěl jak splašen,“ doufá Lucie, jež s manželem opravdu patří mezi naprosto nekonfliktní manžele českého showbyznysu, které každý na své akci rád vidí.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Kdo staví dům, musí si připlatit. Kvůli prudkému nárůstu cen nestačí hypotéky

  Premium Martin Hájek buduje v lokalitě Loukovec v Příhrazských skalách v Českém ráji dům, do kterého se nejspíš s rodinou nikdy...

  Ralsko 30 let poté. „Český Černobyl“ je skanzenem sovětské okupace

  Premium Zem je tu děravá jako ementál, naládovaná střelivem a nasáklá ropnými látkami. Co krok, to azbukou vyrytý nápis. Tu na...

  Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

  Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 24. června 2021, svátek má Jan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz