Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Přiznání bývalého muže Ivy Pazderkové: Svou první ženu jsem zbil, lituji toho

  Luboš Veselý se rozhodl jít s pravdou ven. Co považuje za své životní pochybení? | foto: Profimedia

  Luboš Veselý, kterého měli diváci možnost o prázdninách vídat v seriálu Drazí sousedé, dává rozhovory jen zřídkakdy. Nám se rozhodl poodhalit i temnější zákoutí své minulosti, promluvil o dávném manželství s Ivou Pazderkovou a prozradil, čeho v životě nejvíce lituje.

  Ty chodíš momentálně s Bohdankou Pavlíkovou, není to ale první herečka, s kterou jsi žil v partnerském vztahu. Málokdo ví, že jsi byl manželem Ivy Pazderkové.

  To už je alespoň 10 let. Poznali jsme se během představení v Divadle v 7 a půl. Iva byla tehdy na škole, a protože tam hráli její spolužáci z brněnské JAMU, tak se na to chodila dívat. Bylo to divoké období. Tenkrát se dost pilo a pořádaly se večírky po představení. Iva tam chodila se spolužáky, a tak to vlastně vzniklo.

  Jaký byl váš vztah?

  Byli jsme spolu dva roky s tím, že Iva dostala nabídku na Fidlovačku, takže jsme vlastně už rok poté, co jsme se stali manželi, bydleli odděleně. Já v jejím bytě v Brně, který poté vyměnila za pražský, a ona v Praze. Viděli jsme se pak třeba jen dvakrát nebo třikrát do měsíce a často jen na otočku, takže jsme spolu de facto nežili, ani jsme nefungovali jako partneři.

  To je tedy rychlý konec.

  Na to, jak byl ten vztah ze začátku vášnivý a bouřlivý, tak ano, skončil velmi rychle. Šli jsme každý svou cestou. Na tom, kde je Iva teď a kde jsem teď já, je vidět, že jsme šli každý jiným směrem. Máme diametrálně jiný okruh lidí, s kterými se stýkáme, i prostředí, v kterém se pohybujeme.

  Iva Pazderková Veselému na čas propůjčila své příjmení.

  Vídáte se někdy?

  Ne, vůbec. Naposledy jsme se viděli asi před rokem na castingu. Náhodou.

  V souvislosti s vaším vztahem se mluvilo zejména o tvém příjmení. Ty ses totiž po svatbě přejmenoval na Pazderku.

  Já už tehdy dlouho uvažoval o tom, že jsou minimálně dva známí Lubošové Veselí, tak jsem si tam chtěl něco přidat. Přemýšlel jsem dokonce i o Xaverovi! V tom mě Luboš Xaver Veselý předběhl. Pak jsem si řekl, že Pazderka se mi líbí, a Iva si navíc nechtěla měnit příjmení. Přejmenoval jsem se tedy na Luboše Pazderku Veselého.

  A teď se tedy jmenuješ jak?

  Luboš Veselý. Měl jsem v občance i Pazderku, ten už tam ovšem není. Bylo ale i období, kdy se o mně psalo jako o Lubošovi P. Veselém.

  Jaká je vlastně Iva v porovnání s tím, jak se prezentuje na veřejnosti? Vystupuje totiž velmi emotivně, má silné prožívání a s oblibou odhaluje fanouškům své pocity. Působí zkrátka extravagantně, a to nejen zvenku, ale také zevnitř. Je to póza?

  Iva je neuvěřitelně inteligentní a také nesmírně citlivá. Vlastně neznám tak citlivou holku, jako je Iva, které se dotýká vše od trápení zvířátek, jakkoliv to zní hloupě, přes lidské vztahy. Ona je taková, že se dokáže pohádat, ale doma pak ty situace prožívá, pláče a trápí se jimi. Je navíc sexy a přitažlivá, a tahle kombinace je pekelná pro holku, která má ráda život. Je pro mě proto logické, že ta maska, kterou používá, je výraznější než u ostatních lidí. Jestli je to póza, tak jen ve smyslu ochrany.

  Máš v životě něco, na co nejsi pyšný? Čeho třeba i lituješ?

  Mám. Nejsem pyšný na to, že jsem jednou, je to asi 25 let zpátky, zbil moji první ženu. Přestože to byl docela divoký vztah, myslel jsem si, že tohle mám jasné a vyřešené. Že holky se nebijí. Jenže jsem se dostal do takového afektu, že jsem se neovládl. Je to neomluvitelné.

  Luboš Veselý a Bohdana Pavlíková v divadelní hře Pohřeb až zítra, která vznikla na základě scénáře Natálie Kocábové.

  Jak k tomu incidentu došlo?

  To nebudu říkat, protože bych říkal můj vlastní pohled na věc, který by mohl být zkreslený, a nevědomky bych to odůvodňoval v tom smyslu, jako bych na to měl právo. To bych neměl dělat. Byla to situace, kterou jsem nezvládl, a zachoval se prostě debilně.

  Udělal jsi to ještě někdy?

  Ne!

  Jaká je tvá nejhorší vlastnost?

  Ješitnost a sebestřednost. Dokážu to sice maskovat, s přibývajícími léty jsem ale čím dál tím ješitnější.

  A myslíš, že máš pokoru? Jaké má pro tebe to slovo význam?

  Pro mě je pokora o uznávání autorit. Já ji mám, byl jsem k ní veden, ale s přibývajícími lety se mi obrušuje. Strávím daleko víc energie tím, abych se k té pokoře přiměl.

  Jak se stavíš k sociálním sítím?

  Mám Facebook, ale přihlásím se tam tak jednou za tři čtvrtě roku. Napíšu jeden či dva pozdravy, odkliknu pár nových přátel a pak to zase zavřu.

  Poznávají tě lidé na ulici?

  Teď hodně, protože poznávají Bóďu. Pak se podívají na mě, chvilku jim to trvá a poté se zeptají: A nejste vy náhodou také herec? Dřív mě poznávali hodně na základě Ulice, což mi ze začátku hodně vadilo, protože jsem si říkal, že jsem udělal daleko víc práce, které si vážím víc než té v Ulici. Teď už se dívají na tu hezkou blondýnku, co je vedle mě.

  Luboš je s Bohdankou ve vztahu už 6 let.

  Není ti to líto?

  Ono ve výsledku není o co stát. Je příjemné, když ti lidé nejsou vlezlí a uvědomují si, že je to jen práce. Když si někdo přijde pro autogram nebo společnou fotku, tak to samozřejmě není problém, ale když už je to pak moc, tak je to nepříjemné, nehledě na to, že už teď Bohdance píšou různé negativní zprávy, což mi dost vadí.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:59 neděle 17. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   11
  • Cože
   9
  • Trapas
   9
  • Tvl
   9
  • Haha
   7
  • Sladký
   7

  Chantal Poullain na křtu nové knihy Chantal: Život na kolotoči