Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  V Like Housu se řeší, kdo vynáší informace do Expresu. A Pavel Novotný je tradičně vedle jako jedle

  Sledujete-li reality show Like House, určitě jste si všimli, že v posledních týdnech jsme některé informace z vily přinášeli v podstatě v reálném čase. Když se ve vile řešila insolvence Marka Valáška a on se jako malé dítě zavřel ve svém pokoji a vyhrožoval, že soutěž opustí, věděli jste to od nás v podstatě hned. Když porota vyřadila Báru a Marek vilu demonstrativně opustil s ní, taktéž jste to věděli dříve, než to stihla televize odvysílat. A proto se v Like Housu začalo řešit, kdo je ta krysa, která vynáší informace. Proto do vily přišel samozvaný mediální odborník a král bulváru Pavel Novotný, který měl uhodnout, kdo podává informace Karenu Mchitarjanovi z Expresu. A já vám teď řeknu, proč je zase totálně vedle, i když si to nikdy nepřizná.

  Like House měla být sice reality show zachycující běžný život influencerů, v posledních dnech se z toho ale stává hon na informátora Karena Mchitarjana z Expresu. A právě pro tuto doslova detektivní činnost byl do vily pozvaný Pavel Novotný, který měl vydedukovat, kdo asi tak ty informace přímo z vily vynáší. Ačkoliv většina soutěžících ukázala na Maru, která měla některé informace vypouštět svému manažerovi, jímž by měl být Jakub Jíra, Novotný teatrálně ukázal na Adama Kajumiho.

  Nejdříve se pochlubil, že si proklepl úplně všechny, podíval se na jejich kamarády, udělal si důkladnou rešerši, v rychlosti nesmyslně očistil Maru s tím, že její manažer nemá takový mediální vliv, aby mohl cokoliv dostat do jakéhokoliv bulvárního plátku, a následně ukázal na Kajumiho s tím, že to musí být on, protože se o něm nepíšou negativní články.

  „Můžeš mi, Adame, vysvětlit, proč se o tobě nepíšou ty sračky, co o tobě chodí do bulváru? Já jsem viděl, co o tobě chodí do bulváru. Proč se o tom nepíše?“ zeptal se Novotný Kajumiho. Když ten chtěl reagovat, rychle ho zastavil a začal mu vyhrožovat, jak to má ve zvyku.

  „Vůbec nic neříkej. Jestli něco řekneš, řeknu, že jsi druhý Feri, vrátím se sem za tři dny a vše tady vybleju. Adame, byl jsi to ty samozřejmě. Ty jsi všechny zmanipuloval proti Maru, ty komunikuješ s Karenem Mchitarjanem z Expresu. Ty máš pocit, že to tady všechno řídíš. Narcistní porucha osobnosti je výborná věc. Datel měl celou dobu pravdu. Jsi prostě zmrd,“ šokoval všechny Novotný a přiznám se, že překvapil i mě.

  Pokud jsem jako redaktor někoho z Like Housu nešetřil, byl to Adam Kajumi a Marek Valášek. Jako první jsem informoval o tom, že je Adam Kajumi ve střetu zájmů, protože nejenže spoluvytvářel aplikaci OuKee, ale navíc sám celou soutěž vymyslel a televizi nabídl. Tudíž by měl ze soutěže dobrovolně odstoupit.

  Pavel Novotný argumentoval, že to musí být Kajumi, protože od 15. května o něm nevyšlo nic negativního. Přitom 17. května vyšel na Expresu článek popisující Adama Kajumiho jako absolutního hlupáka, který nejenže nepozná Marka Ebena, ale o Janu Palachovi mluví jako o pánovi, jehož nikdo nezná.

  Pokud Pavel myslel zvěsti o tom, že měl mít Adam Kajumi poměr s mladšími dívkami, což již nějakou dobu koluje sítí, jako bývalý bulvární novinář musí vědět, že i bulvár musí mít své informace podložené, jinak riskuje žalobu. Pavel se ale ověřováním informací nikdy příliš netrápil, což také v minulosti vedlo k jeho pádu a aktuálně kvůli tomu čelí několika žalobám. Dostat se k informaci není nic náročného, umět informaci správně ověřit, to je ale umění, které chce trpělivost, což není zrovna přednost, jíž by Pavel Novotný oplýval.

  A to se ukázalo i v úterním díle Like Housu. Pavel označil za práskače Adama Kajumiho, který byl nejsnazším terčem, to Pavel rád. Kajumi má máslo na hlavě, Kajumi má spor s Datlem, Kajumi by rád Datla ponížil. 

  Neřeknu vám, kdo mi z vily Like Housu dává informace, ale řeknu vám, jaký mám vztah s Adamem Kajumim, protože si to chudák kluk zaslouží. S Kajumim jsem mluvil jednou v životě. A to loni na nějaké akci v jednom baru v centru Prahy, kde mi ho předhodil jiný novinář s tím, že jde o nejúspěšnějšího českého tiktokera. Do té doby jsem netušil, že ten člověk existuje.

  Pak jsem ho zaznamenal, když nám do redakce jeho dnes již bývalý manažer Jakub Jíra posílal fejkové informace o tom, že Kajumi a spol. během lockdownu pořádali nelegální párty. Dodnes nechápu smysl tohoto virálu, ale tehdy jsem poprvé zaznamenal Jíru, o němž Novotný tvrdí, že nemá takový vliv, aby dostal cokoliv do médií.

  Neříkám, že je mým informátorem Jakub Jíra, ale kdyby se Novotný více zajímal, zjistil by, že Jíra je reportérem CNN Prima News, tudíž nějaké kontakty v médiích má. Pravidelně komunikuje s bulvárními novináři. Pokud by mi Jakub Jíra, který má být manažerem Maru, zavolal a poskytl mi nějaké informace, klidně bych s ním komunikoval. Nejde totiž o vliv, ale o to, jaké informace ti zdroj dokáže poskytnout, což Pavel dost dobře ví, ale tento detail se mu nehodil, protože by to neukázalo na Adama, ale na Maru.

  Pavel Novotný v Like Housu předvedl neskutečnou show, znovu jsme se všichni přesvědčili, že akutně potřebuje kurz slušného chování a návštěvu logopeda, ale nedokázal bohužel nic. Znovu mě přesvědčil o tom, že jako novinář se sice uměl někdy dostat k nějakým informacím, ale nikdy je neuměl propojit a hlavně ověřit.

  A teď si řekněme, kdo mi z vily poskytuje informace. Nikdo! Z celé té sebranky jsem jednou mluvil s Adamem Kajumim a někdy v březnu jsem si telefonoval s Markem Valáškem, když nás propojil společný známý. Od té doby jsme ale v kontaktu nebyli.

  Hlavním viníkem vynášení informací z Like Housu je produkce show, která show vysílá s týdenním zpožděním, takže se nabízí velký prostor na to, aby se informace dostaly ven. Pokud sledujete Like House a instagramové účty účinkujících pozorně, určitě jste si všimli, že ve vile se pohybuje opravdu velké množství lidí. Vůbec nechápu, proč se vina hází na účinkující a neřeší se, kdo z produkce by mohl volat Karenu Mchitarjanovi.

  Tím samozřejmě nechci říkat, že mi informace dává někdo z produkce, protože já nemůžu ani naznačovat, ale pouze chci ukázat, že to není tak prosté, jak se nás všechny Pavel snažil přesvědčit. Je velmi krátkozraké vinu házet na šest nezkušených influencerů, i když je to pochopitelně mnohem snazší. Ale na druhou stranu se tématem, kdo Expresu donáší, zaplnily dva díly, což je spíše smutná vizitka celé show, která nedokáže nabídnout smysluplnější obsah.

  Pokud si produkce chtěla hrát na detektivy, mě osobně by zajímalo, kdo z vily chce podvést hlasování. 

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 20:15 čtvrtek 21. října 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   82
  • Haha
   43
  • Trapas
   14
  • Cože
   9
  • Tvl
   6
  • Sladký
   4

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

  Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

  Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

  Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz