Libor Bouček má koronavirus. Spím 16 hodin denně, bolest hlavy je permanentní

7. října 2020
Koronavirus kosí známé osobnosti. Mezi nakaženými je i Libor Bouček a jeho manželka. Ačkoliv je průběh onemocnění u něj mírnější, na rozdíl třeba od Lucie Bílé ho nebagatelizuje. Odhoďte kverulantství a kecy, nabádá moderátor (39).

Libor Bouček v dlouhém prohlášení uvádí, že se nakazil, i když se důsledně chránil a dodržoval pravidla. Prý jde ale o hru na schovávanou, již nemá lidstvo pod kontrolou. Svými slovy chce cílit hlavně na ty, kteří před bezpečím ostatních řeší svůj komfort a osobní pohodu.

„Ta nemoc je nevyzpytatelná. V podstatě každý večer usínáte s odhadem, jestli vám bude lépe, nebo hůř. A netrefíte se. Většinou. Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluji každé dvě hodiny u voňavky a spát šestnáct hodin není vůbec žádný problém,“ popisuje Bouček, který podle svých slov není absolutně schopný zjistit, kde se mohl nakazit.

„Není v silách nikoho trasovat tento způsob nárůstu. Přes čtyři tisíce je opravdu dost. My s manželkou s největší pravděpodobností budeme za devět dnů nadšeni z nabyté částečné imunity, ale věřte mi, že tuhle nálož bych svým starším kamarádům nepřál. A největší starost mi dělají zdravotníci. Lékaři, sestry a ti, kteří vedou ten křehký, ale zcela nezastupitelný sektor. Ten se teď nemůže zastavit, i když by kvůli viru vlastně několikrát mohl. Logicky se šíří i tam,“ dodává Bouček, který se vyjádřil i k nouzovému stavu.

Podle něj by se hlavně měly přestat šířit nepravdivé informace, například jak někomu netestovanému přišel pozitivní výsledek.

„Každý z nás by měl minimalizovat možnost nákazy právě proto, aby obcházela všechny nemocnice. Protože dobré to tedy fakt není. Pojďme se těm teoriím a napadání sami sebe věnovat intenzivně po skončení nouzového stavu a až bude nárůst pod tisíc. A udělejme z toho národní sport, protože v tom jsme fakt světoví. Teď je to totiž nejen hloupé, ale i trapné. Ta nemoc je sakra nepříjemná pro skoro čtyřicátníka, umím si představit, co může udělat těm s větším rizikem. Buďte opatrní. Omezte kontakt s rizikovou skupinou, usmívejte se na život, jezte vitamíny a sportujte, pokud to jde,“ vzkázal Bouček.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:26 čtvrtek 4. února 2021. Anketa je uzavřena.

  • 71
  • 28
  • 24
  • 23
  • 15
  • 15
Komentáře