jít naiDNES.cz

Bouček o Eurovizi: Je to velkolepá událost, Češi jsou zahledění do sebe

Moderátor Libor Bouček (37) je součástí Eurovize už několik let. Jakožto moderátor pro Českou republiku je uvnitř celého dění, které je podle něj opravdu velkolepé. Proč je tedy v Česku Eurovize podceňovaná, až přehlížená? Podle Boučka jsme zahledění do sebe.

Moderátor Libor Bouček nesměl chybět na Václavském náměstí, kam přišly desítky fanoušků přivítat Mikolase Josefa po finále Eurovize. Již několikátým rokem je totiž moderátorem pro Českou republiku a pohybuje se v zákulisí této světové soutěže.

Eurovizi však v Česku stále nespočet lidí nevnímá, ba dokonce ji ignoruje. Ve světě jde přitom o jednu z nejhlavnějších událostí roku. Například Lisabon podle slov Boučka událostí doslova žil. 

„Ono to zní jako nějaká reklama, ale není. To město tím celé žije. Lisabon se opravdu po dobu té soutěže proměnil na to, co je nejkrásnější v souboji muziky,“ prozradil moderátor s tím, že lidé na ulicích nosili vlajky, národní kroje a znali nazpaměť všechny nominované interprety.

„Myslím si, že to neřešíme, protože jsme zahledění do sebe a přijde nám, že všechno víme nejlépe. Možná je to dané i tím, že jsme tam nikdy nezažili ani žádný velký úspěch a má to zároveň určitou nálepku bizarnosti,“ domnívá se Bouček, kterého mrzí, že se Česko nesnaží trochu více zapojit.

Libor Bouček přišel také na Václavské náměstí.

Libor Bouček se starostou Prahy 1 na Václavském náměstí, kde fanoušci vítali Mikolase Josefa po Eurovizi.

„Čím dál tím méně zajímáme lidi ve světě, protože jsme ztratili nějakou národní identitu. Nevím, čím to je. Ale bohužel to tak je,“ kroutil hlavou.

Je však nadšený z výkonu Mikolase, který se jako Čech zasadil o ten nejlepší výsledek v historii Eurovize. „Já mu to strašně přeju. Je to důkaz toho, že když si člověk vezme do hlavy nějaký sen, vizi a udělá si konkrétní melodický plán, tak může uspět i z Česka za hranicemi,“ řekl pyšně.

I kvůli Mikolasovi ho mrzelo, že zvítězila Izraelka Netta se svou bizarní show. Moderátor však odmítá, že by šlo o nějaký politický podtext, jak se na internetu ve velkém diskutuje. „V žádném případě si nemyslím, že by to nějak ovlivnilo výsledky. Navíc ty vypjaté vztahy se řeší v posledních hodinách. Tam byl spíš podle mě souboj toho, zda upřednostnit téměř dokonalost Eleni Foureiry, nebo vsadit na odlišnost Netty. Pro mě je to vítězství, musím přiznat, lehkým zklamáním, měl jsem jiné favority, mezi nimiž byla právě i Kypřanka Eleni, ale co se dá dělat,“ uzavřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:11 12. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  27
 • Super
  12
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat