jít naiDNES.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo velkou podívanou, zatím ale film Léto s gentlemanem spíš balancuje na hranici propadáku. O tom, že další romantické komedii Ženy v běhu nesahá minimálně dle statistik po kotníky, ani nemluvě, po prvním promítacím víkendu si ale parta režiséra Jiřího Adamce uřízla ještě větší ostudu: Ve sledovanosti ji předstihl i druhý díl Lego příběhu!

Tohle si Jiří Adamec s Jaromírem Hanzlíkem za rámeček nedají. Když na Valentýna vyslali do kin snímek Léto s gentlemanem, herecké obsazení v podobě takových jmen, jako je samotný Hanzlík, Tereza Kostková, Lucie Vondráčková, Miroslav Etzler a další, vyvolávalo dojem, že půjde o jeden z trháků posledních let. Opak je ale pravdou.

První víkend na plátnech totiž skončil fiaskem. Léto s gentleman se ve sledovanosti ani nedostalo do první trojice a s počtem 27 461 návštěvníků se krčí až na čtvrtém místě!

První příčku si stále drží komedie Ženy v běhu, která během uplynulého víkendu přilákala přes 118 tisíc diváků, a to i přes to, že už je v kinech třetím týdnem. I z toho důvodu už ji hraje méně než sto kin, stejně ale Léto s gentlemanem, hrané na 138 místech, film Martina Horského čtyřnásobně zválcoval.

Lucie Vondráčková bude hledat lásku. Jak jinak. Najde ji v Miroslavu Šimůnkovi.

Lucie Vondráčková bude hledat lásku. Jak jinak. Najde ji v Miroslavu Šimůnkovi.

Bezmála dvakrát tolik diváků než na Léto s gentlemanem dorazilo i na dobrodružné sci-fi Alita: Bojový anděl, které šlo do kin v úplně stejný den. Film přitom není zrovna přehlídkou hollywoodských hvězd, asi nejznámějším jménem je herec Christoph Waltz.

Bezpochyby největší ostuda pro Léto s gentlemanem se ale skrývá na třetí příčce víkendové návštěvnosti. Adamcův film, od kterého všichni čekali hlavně díky legendárnímu Hanzlíkovi a jedné z nejpropíranějších osob showbyznysu Lucii Vondráčkové vysoká čísla, totiž bezmála o sedm tisíc návštěvníků předběhl i animovaný film Lego příběh 2!

Lucie Vondráčková s Alenou Antalovou ve filmu Léto s gentlemanem

Lucie Vondráčková s Alenou Antalovou ve filmu Léto s gentlemanem

Už teď je jasné, že zrovna filmový trhák se z Léta s gentlemanem určitě nestane. Dokáže alespoň odvrátit ostudu, která se na něj po prvním týdnu v kinech řítí? Nevalné divácké recenze zrovna optimisticky určitě nepůsobí. A to si na film museli Adamec s Hanzlíkem půjčit!

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:20 čtvrtek 20. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  86
 • Trapas
  28
 • Super
  19
 • Tvl
  19
 • Cože
  16
 • Sladký
  14
Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 21. září 2019, svátek má Matouš

jít naiDNES.cz