Léto s gentlemanem: Letní hit, nebo film plný klišé s Hanzlíkem v hlavní roli?

Úspěšný režisér Jiří Adamec (70) dal dohromady osvědčenou partu z veleúspěšného seriálu Pojišťovna štěstí a dal příležitost vyniknout scénáři svého kamaráda, herce Jaromíra Hanzlíka (70). Léto s gentlemanem, které se volně inspirovalo snímkem Léto s kovbojem, je téměř hotovo a tvůrci nešetří chválou.

„Jsem zloděj všednosti a nudy,“ prohlásí Jaromír Hanzlík, který v novém snímku brání české luhy a svádí Alenu Antalovou... To je jen malá ochutnávka z nového snímku.

Natáčelo se letos v létě ve středočeských Zduchovicích v období velkých letních veder. I přes extrémní počasí se ale podařilo natočit vše potřebné. „Chtěli jsme natočit letní romanci, milý, laskavý, ale i úsměvný film, který by byl pohlazením pro duši, větší ambici jsme neměli,“ nechal se slyšet Jiří Adamec.

„Lhal bych, kdybych řekl něco jiného, než že jsem s výsledkem docela spokojený. Takhle nějak jsem si ten film představoval,“ pochvaloval si po sestřihání snímku výslednou verzi režisér. 

„Za kamerou jsem jako režisér prožil celý svůj život, televizní práce není od tvorby filmové zas tak vzdálená. A těch pár technických rozdílností jsem ovládal už druhý den,“ dodal s úsměvem Adamec, který s Hanzlíkem spolupracoval například na seriálu Sanitka.

Vybavuji si loňské léto, kdy jsem scénář psal, a následné týdny a měsíce příprav. Musím se přiznat, že mě to velmi překvapilo, protože to bylo poprvé, kdy jsem psal filmový scénář, a úplně mě to pohltilo,“ svěřil se debutující scenárista Jaromír Hanzlík.

„Vzpomínal jsem na svého přítele, dramatika Oldřicha Daňka, který mi vyprávěl, že když píše, v určitém okamžiku postavy jím vytvořené začnou žít vlastním životem a on nad nimi téměř ztrácí vliv,“ zavzpomínal na své tvůrčí chvilky. 

„K mému údivu si mé postavy opravdu v jisté chvíli začaly žít svým životem, ale měl jsem štěstí, že mí přátelé, kteří scénář četli, mě nenutili je měnit,“ shrnul svou práci na Létu s gentlemanem herec, který ve filmu ztvárnil hlavní roli.

Kromě něj se ve filmu, který bude mít premiéru 14. února 2019, blýsknou i Alena Antalová, Igor Bareš, Lucie Vondráčková, Yvetta Blanarovičová a Miroslav Šimůnek. Tedy téměř kompletní sestava z Pojišťovny štěstí. Zajistí to úspěch?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 5. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Trapas
  31
 • Sladký
  16
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Tvl
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat