Písničkář Petržela přirovnává české turisty k paštikám! Kolečko salámu je jako slunce

Aleš Petržela natočil nový klip s názvem Paštiky. | foto: Expres.cz

Igelitka, lahváče, sandály a paštiky. Svérázný zpěvák Aleš Petržela vypustil skrze YouTube nový videoklip. Na první poslech se může zdát, že si utahuje z Čecháčků v chorvatském dovolenkovém ráji. Ale je to prý jinak.

Paštiky na vodě, paštiky v bazénu. Zpívá Petržela na vlně houpavých rytmů s balkánským nádechem na břehu jihočeského rybníka. Humorný text lehce tepe do typických českých turistů a text „kolečko salámu je jako slunce“ zase ladí na vlnách komedie Slunce, seno. 

Ano. Petržela si z nás tak trochu dělá legraci. Ale proč by to mělo vadit? S drobnokresbou a sebeironií vybarvuje čecháčkovství, aniž by se vysmíval nebo urážel. Podle jeho slov nejde o žádný komplex, má to být letní píseň třeba do kempu.

Já osobně jsem hrdý Čech a nestydím se za řízky, chlebíčky a paštiky, i když nám tak někdy říkají,“ vysvětluje autor písně.

Aleš sám sebe napasoval k malému rybníku a – jak sám říká – natáčel z vlastní kapsy. To konečnému výsledku jen prospělo.

„Nebyly prachy, tak jsem video natočil se svojí holkou a dcerou. Místo původního záměru natočit to v Chorvatsku jsem zvolil zadarmo variantu a natočili jsme to na Šumavě u obce Tedražice u rybníka Velká strana,“ napsal fanouškům na svém Facebooku.


Aleš nedávno s Ivanem Hlasem pokřtil nové demo a vydal úspěšný duet s Terezou Balonovou, také na sebe upozornil dalším ironickým songem Dálnice, který si dobírá dopravní situaci na D1.

Paštiky můžete naživo slyšet na několika letních festivalech, kde Petržela vystupuje, nebo si „týden králů“ užít na jeho kanále YouTube.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat