Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Syn Leoše Mareše se dostal na vysokou školu do USA. Školné tam jde do milionu

  Bývalá žena Leoše Mareše (47), se pochlubila radostnou zprávou. Jejich prvorozený syn Jakub (18), se dostal na prestižní vysokou školu do Spojených států. Univerzita se nachází na Floridě a roční školné stojí více než jeden milion korun, Jakub si studium v USA vybral kvůli sportu.

  Moderátor Leoš Mareš (47) má z předešlého manželství dva syny, Jakuba a Matěje. Jakub před pár měsíci oslavil své osmnácté narozeniny a v květnu ho čeká mezinárodní maturita, neboli IB zkoušky. Bylo tak nutné zaměřit se i na výběr vysoké školy.

  Leošova bývalá žena Monika (49), nyní uvedla, že byl Jakub přijat na prestižní americkou vysokou školu. Na univerzitě se bude věnovat byznysu a vodnímu lyžování a především kvůli dobrým podmínkám pro vodní lyžování, si ji vybral.

  „Kuba v srpnu nastupuje na univerzitu Florida Southern College, na Floridě v Americe. Vždy byl jeho sen studovat na univerzitách v Anglii a já byla v klidu. Anglie přece není tak daleko. Říkala jsem mu, že to by šlo. Hlavně nikam mimo Evropu! No, a před rokem se to začalo měnit,“ začala Monika s tím, že školy ve Velké Británii patří mezi světové špičky v oblasti vzdělávání.

  „Dělá vrcholově vodní lyže. Fakt maká a moc ho to baví, což je nejdůležitější. Když byl loni na Floridě trénovat a já ho tam přepadla, poprvé jsem připustila, že bych asi souhlasila i s Floridou. Pokud se chce dál ve vodních lyžích rozvíjet, je to skvělá příležitost. Stalo se, Kubu přijali a teď už se vše ladí,“ pokračovala.

  „Bude studovat byznys a zároveň bude součástí univerzitního teamu vodních lyžařů. Když teď vybíráme campus na ubytování, přijde mi to jako sen, který je ale skutečný! Můj malý chlapeček už není malý, ale dospělý muž, který nastoupí na svou novou životní cestu. Už teď je mi strašně smutno, ale jsem za něj zároveň neskutečně šťastná.“ zakončila Monika.

  Jakuba ještě v květnu čekají IB zkoušky, neboli mezinárodní maturita. Poté ho čeká waterski road trip po Evropě a výlet do amerického Utahu. Roční školné na Florida Southern College stojí více než jeden milion korun. Ubytování na koleji stojí v průměru 210 tisíc korun a stravování v základním balíčku vychází na 130 tisíc korun.

  Fotogalerie