Středa 8. července 2020, svátek má Nora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Mareše na Instagramu sleduje přes milion lidí! Účty mu teď platí jeho fanoušci

  Leoš Mareš bude porotcem SuperStar. Pozná ale kvalitního zpěváka? | foto: TV Nova

  První Čech, který prolomil magickou hranici sledujících na Instagramu, byl bývalý brankář Chelsea Petr Čech, jenže ten je světovou celebritou a většinu svých příspěvků píše v angličtině. První čistě českou celebritou, která se nyní tímto statusem může chlubit, je Leoš Mareš. Ten přiznal, že sociální sítě už dávno nejsou pro slavné osobnosti jen milým poděkováním věrným fanouškům. Všechno je to o penězích, o obrovských penězích.

  Sociální sítě (v tomto případě Instagram) už má v dnešní době prakticky každý a celebrity to dobře vědí. Pečlivě si budovat virtuální fanouškovskou základnu je praktické, a pokud se bavíme o celebritách, jako je Leoš Mareš, můžeme říci, že i nezbytné.

  Většinu ročních příjmů tvoří sociální sítě, kde slavné osobnosti neprodávají ani tak sebe, ale právě věrné fanoušky.

  „Obchodně to je pro mě další level. Je to status, podobně jako když se někdo dostane do miliardářského žebříčku. (...) Jsem obchodník, živím se tak celý život. Už mám klientům co nabídnout a milion sledujících mi v tomhle směru určitě ještě pomůže to celé posunout dál,“ přiznal Mareš pro magazín Forbes. 

  Na sociálních sítích udržuje dlouhodobou spolupráci s obchodním řetězcem Penny Market a čerpací stanicí Benzina. Tyhle dohody mu ročně přinesou několik milionů korun, ale mnohem více má z krátkodobých spoluprací.

  Jen pro představu, za dvě fotky a videa zaplatí zájemce Marešovi kolem 400 tisíc korun.

  Svou zkušenost s tímto druhem propagace má také síť kaváren IF Café, která Marešovi zaplatila a podle svých slov rozhodně nelituje.

  „Byla to nejlepší investice, kterou jsem kdy udělal. Byl to brutální zásah, marketing s okamžitým dopadem. V kavárnách jsme hned poznali jeho followery, často měli Gucci boty. A když měl Leoš loni koncerty v O2 aréně, měli jsme tři dny narváno,“ cituje Forbes majitele kaváren Jana Ševečka.

  Leoš Mareš neví, jestli je porotce nebo moderátor.

  Marešův vliv byl ohromný. Když svým followerům představil zákusek nazvaný Citron, za nějž se platí 189 korun, ihned se z něj stal hit a prodalo se ho už přes 18 tisíc kusů.

  „Leoš je jedna z největších televizních a moderátorských celebrit, která velmi brzy pochopila, že sociální sítě a konkrétně Instagram jsou neuvěřitelně mocný nástroj. Proto se z celebrity stal zároveň i největším social media influencerem v Česku a gratuluji mu k tomuto milníku,“ řekl analytik Jan Řežáb.

  Podle odborníků měl Mareš v loňském roce obrat kolem 90 milionů korun. Dobrá polovina měla pocházet z Instagramu. V letošním roce, který je ovlivněn koronakrizí, bude platit, že sociální sítě budou nejdůležitějším zdrojem příjmů.

  Ne všichni fanoušci tento Leošův obchodní pragmatismus chápou. 

  „Z toho textu jde pocit, že jsme jenom produkt, investice, co se za pár veselých fotek dívá na reklamy, aby měl Leoš na luxusní auta. Přijde mi to zvrácené, kde jsou ty časy, kdy byl Instagram pro sdílení fotek, dnes je to obchodní platforma. Neberte to jako hejt, to bych nechtěl, ale jen mě to tak napadlo, i když jsem vlastně z těch sledujících,“ reagoval jeden z Marešových fanoušků na článek ve Forbesu.

  „Dodnes jsem netušila, jak přelomový životní moment můžou followeři zapříčinit. A je mi z toho trochu smutno,“ dodala zklamaná fanynka.

  Mareš spojil svůj počet sledujících také s charitou. Za každého followera posílá v lednu jednu korunu na dobročinnou činnost.

  Fotogalerie

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz