Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Hvězda vánoční pohádky Leona Skleničková: Bojovala s anorexií a miluje kickbox

  Leona Skleničková na tiskové konferenci České televize. Uhrančivá herečka si zahrála v nové vánoční pohádce Krakonošovo tajemství. | foto: Koláž Expres.cz

  Zahrát si jednu z hlavních rolí ve vánoční pohádce České televize, to je příležitost, která se v životě herce už nemusí opakovat. Svým způsobem je to dar, ale i prokletí. To hlavně v případě, že u diváků propadne. Letos se jim na Boží hod představí Leona Skleničková (23), která si zahrála v pohádce Krakonošovo tajemství.

  Očekávání diváků jsou, co se vánočních pohádek, veliká a kritikou zpravidla nešetří, pokud se jim něco nezdá. Vzhledem k dlouholeté tradici je navíc konkurence veliká, nehledě na to, že trumfnout zavedené legendy, to se podaří málokomu. Snad jenom tvůrcům pohádek Anděl Páně, Princezna ze mlejna nebo třeba Nesmrtelná teta se podařilo zaujmout natolik, že se lidé u obrazovek nemohou dočkat každé reprízy.

  Tentokrát to vypadá hodně slibně. Ať už v případě Štědrého dne, kdy Česká televize nabídne Tajemství staré bambitky 2, nebo den nato, kdy o přízeň diváků zabojuje Krakonoš v podání Davida Švehlíka.

  Leckoho možná překvapí, že Leona Skleničková není před kamerou žádným nováčkem. V posledních letech si ji hodně oblíbil režisér Peter Bebjak. Zahrála si nejen ve zmíněné pohádce Krakonošovo tajemství, ale i v dalším snímku, který režíroval. Kvůli roli ve Stínohře chodila dokonce na tréninky kickboxu, jenž jí tak učaroval, že se mu věnuje i soukromě.

  „Stínohra je náročná, jak pro diváka, tak i pro nás herce. Zpětně ji mám spojenou hlavně s radostí z práce. Natáčení vypjatějších scén přináší intenzivní herecký zážitek, protože do takové role se musíte ponořit,“ pochvalovala si náročné natáčení.

  V příběhu, který ČT na Boží hod nabídne, se bude muset obejít bez okázalých rób pro princezny, ztvárnila totiž vesnickou dívku, statečnou a hodnou Lidušku.

  „S Honzou Nedbalem jsme od režiséra často slýchávali, ať mu nehrajeme pohádku, že točíme dobový příběh o skutečných lidech s opravdovými city a problémy. Což mi přijde naprosto super a dost mi to pomohlo se ve scénách ukotvit,“ svěřila se nadějná mladá herečka, která nezastírá, že v den vysílání bude hodně nervózní.

  V pohádce Krakonošovo tajemství si zahráli David Švehlík, Ondřej Sokol, Jan Nedbal i Leona Skleničková.

  „Minimálně moje nejužší rodina ji bude sledovat. A taky bude muset vydržet mou nervozitu a adrenalin po celý den,“ dodala Skleničková, která si zahrála i v nováckém seriálu Pan profesor, kde jí připadla role anorektičky. Poruchou příjmu potravy v minulosti trpěla i ona sama.

  „Bylo to kolem dvanáctého roku. Když se nemoc rozjela, vůbec jsem si neuvědomovala, co se děje, co jsem si převzala a vytvořila za vzorce a kam to může vést. Tehdy ve mně uzrála iracionální myšlenka, že abych měla kamarády, byla ve škole oblíbená, musím být hubená jako moje spolužačky nebo ještě hubenější,“ svěřila se v rozhovoru pro deník Právo s tím, že měla to štěstí a z bludného kruhu včas vystoupila.

  Leona Skleničková by se klidně mohla živit jako fotomodelka.

  „První krok pro mě byl přiznat si, že se motám v kruhu. Důležité bylo také uvědomit si, jak moc se trápím, a přiznat to mamince, která znamenala velkou oporu. Vzala mě k paní doktorce, což je podstatné. Podpoří vás, když vám řeknou, že nejste slaboch, že jde o nemoc a že se z ní dá dostat,“ doplnila.

  „Hodně pro mě znamenalo vidět, kam až může nemoc zajít. Správně mě to vyděsilo. Já díkybohu ani v té nejhorší fázi nikdy nezkolabovala,“ dodala hvězda pohádkového příběhu Krakonošovo tajemství.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:30 sobota 4. března 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   8
  • Trapas
   7
  • Tvl
   6
  • Haha
   5
  • Cože
   5
  • Sladký
   4