Vlasáková a Dolanský mají už děti pryč z hnízda. Lenka si dopřává čas pro sebe, Dolanský propadl sportu

  20:22
Lenka Vlasáková

Jan Dolanský a Lenka Vlasáková | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt, Ladislav Křivan

Byli považováni za jeden z nejpevnějších párů českého showbyznysu. Lenka Vlasáková (51) a Jan Dolanský (47) spolu sdílejí život téměř čtvrt století, vždy působili jako nerozlučná dvojice a jejich vztah byl mnohým vzorem. Jak se mají teď?

Rodina byla pro Lenku Vlasákovou a Jana Dolanského vždy na prvním místě. Vychovávali spolu čtyři děti, a jejich domov byl plný smíchu, povinností i radostí. Jenže časy se mění. Nejstarší dcera Amélie i syn Max už se osamostatnili, a doma tak zůstal pouze nejmladší Johan. Manželé teď mají více času sami na sebe.

„Netěším se na ten okamžik, kdy děti začnou odcházet z domu, a ono to tam najednou začne být takové trochu opuštěné,“ posteskl si herec v rozhovoru pro eXtra.cz ještě předtím, než jejich starší děti definitivně odešly. Lenka však naopak tento přechod vítala s nadšením.

„Dlouho na to nebyl žádný prostor, takže ta možnost nás úplně fascinuje,“ svěřila se v rozhovoru pro časopis Moje psychologie. Poslední větší romantická událost, kterou spolu zažili, byla pěší pouť do Santiaga de Compostela před dvěma lety. „Ale trochu jsme se tam pohádali,“ přiznala později Vlasáková v Českém rozhlasu.

Přestože spolu nejen žijí, ale i pracují, hrají spolu v divadle, je pro ně důležité být i ve svém prostoru. Lenka si užívá nově nabytého času pro sebe.

„Pravidelně chodím na masáže, na kosmetiku, ke kadeřníkovi, na různé terapie a podobně. Vlastně si začínám ten čas pro sebe dopřávat. Je pravda, že s tolika dětmi a prací jsem tohle vždycky nějak odsunovala,“ nadšeně vyprávěla v rozhovoru pro Aha!.

A co dělá Dolanský? Kromě natáčení Ulice a dalších projektů si našel nový koníček, sport. „Teď jsem objevil krásy jetsurfu, což je motorový surf, s ním se dá jezdit po vodě. Tenhle sport teď provozuji se svým nejmladším synem,“ popisuje herec, který se kromě sportu začal intenzivně věnovat i své vizáži.

„Odhaduju, že nálepka sexsymbolu mi vydrží ještě tak pět, šest let a pak už ten zájem začne rapidně klesat,“ prohlásil Dolanský s úsměvem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:22 pondělí 23. června 2025. Anketa je uzavřena.

  • 88
  • 28
  • 22
  • 16
  • 12
  • 7
Vstoupit do diskuse (2 příspěvky)
Vezmeme vás na titulní stranu