Občas mu řeknu hovado, když přijde pozdě z večírku, říká manželka Limberského

18. června 2020
David Limberský (36) je zcela jistě nejkontroverznějším českým fotbalistou dnešní doby. Na jednu stranu i ve svém pokročilém věku stále patří mezi ligovou elitu, mnohem více než jeho výkony se ale zmiňují průšvihy, pod které se v minulých letech podepsal. Veřejnost ho má za rebela, sígra, či dokonce primitiva! Jak se ale „Limba“ chová, když svleče dres, sundá kopačky a opustí stadion? Redakci Expres.cz poskytla exkluzivní rozhovor fotbalistova těhotná manželka Lenka (36), která tak nabídla pohled do duše svého slavného manžela. Na hřišti je Limberský šéf, doma ale rozhoduje někdo jiný!

Koncem května jste s manželem oslavili roční výročí svatby a brzy přivedete na svět vaše první dítě. Veřejnost Davida Limberského dlouhodobě vnímá jako nepoučitelného sígra. Jak se váš muž chová mimo fotbalový trávník?

Vždycky když čteme, že David Limberský něco udělal, přijde nám, jako by David byl nějaká třetí osoba, o které jen čteme. Já ho takhle vůbec nevnímám. Mám ho za obrovského pohodáře a vtipálka za každou cenu. Určitě to není nervák, v tom zápase je to ale asi trochu potřeba. Doma se chová jinak. Jsme parťáci. Někdy je to trdlo a potřebuje si ze všeho dělat legraci, člověk se s ním fakt nenudí. Je to zároveň srdcař a hodně citlivý člověk, proto s ním také jsem. Kdyby se projevoval tak, jako se projevuje na trávníku, asi bychom spolu nebyli.

Děláte si něco z toho, jak o něm lidé mluví? Někteří ho nazývají primitivem a na jeho účet se baví celý internet.

Fotbalová kariéra ho zocelila, takže si to nepřipouští. Nebere si to osobně. Kdyby se měl člověk zavděčit všem, nedělá nic jiného, než že neustále všechno vysvětluje. Fanoušci ostatních klubů ho nikdy nebudou mít rádi. Ti, co ho chtějí opravdu poznat, tu dobrou stránku vidí. On to neřeší, nechce si špinit hlavu, soustředí se na fotbal. V dnešní době je ta lidská závist a zlost všude.

Nedávno byl velkým hitem seriál Vyšehrad a předlohou pro hlavní postavu Julia Lavického byl právě váš manžel. Jak to bral?

David hodně bere legraci, i když někdy vidí na internetu vtípky na sebe, směje se tomu a posílá mi to. Je hodně nad věcí, dokáže si udělat legraci sám ze sebe.

Alkohol mu nechutná, ale je to pařmen

Popěvek „Limberský, ty jsi hovado!“ křičí fanoušci všech ligových týmů. Dokonce i ti plzeňští, pro něž je legendou. I když jde od příznivců Viktorie o nadsázku, nevadí vám, že takto urážejí vašeho manžela?

Ne, fanoušci Plzně se naopak snažili udělat z minusu plus a křičí to, protože to hovado se dá brát různými způsoby. Nejen negativně, ale že je hovado ve smyslu rebel. 

David Limberský se svou manželkou Lenkou

David Limberský se svou manželkou Lenkou

Vím o vás, že na fotbal chodíte také. Přidáte se někdy, když fanoušci tento popěvek na vašeho manžela křičí?

Ano, ten popěvek jsem několikrát v euforii také zpívala. Nepovažuji to za nic špatného.

Nazvete ho někdy hovadem i u vás doma? Třeba když udělá nějaký malér?

Možná když se někdy zpozdil z nějakého večírku...

A to se stává často?

Ne! Co jsem těhotná, musím říct, že je úplný mílius. Nevím, jestli je to věkem, nebo tréninky, ale on nebyl nikde ani nepamatuji. A hlavně, to spousta lidí ani neví, jemu alkohol nechutná!

To mi k němu nějak nesedí...

Když jsem ještě nebyla těhotná, dávala jsem si ráda večer víno, a on si se mnou nikdy večer nedal. Ani pivo si neotevřel. Říká, že mu to nechutná. On je ale pařmen. Dva měsíce se alkoholu nedotkne, pak ale když už jde pít, stojí to za to. Pije rychle, nahrne to do sebe, aby byl v náladičce, ale ne že by si to nějak vychutnával.

Takže ty hashtagy na Instagramu #noalcohol jsou pravdivé?

Ano, jsou. Někdy tam z legrace dá pivo a k tomu ten hashtag, ale většinou je to fakt pravda.

David LImberský opět zopakoval svou největší provokaci.

David Limberský opět zopakoval svou největší provokaci.

Občas ho nechám něco rozhodnout

Na hřišti je váš muž velký šéf, kdo má hlavní slovo u vás doma?

Myslím, že to máme tak padesát na padesát. Ve věcech, ve kterých si nepotřebuji prosadit svoje, ho nechám rozhodnout. Ať nemá pocit, že mi musí ustupovat. Myslím si ale, že se na všem dobře domluvíme. V maličkých otázkách občas zabojujeme, pak to řešíme tak, že musíme losovat nebo dáme kámen, nůžky, papír.

Co jste mu v poslední době dovolila rozhodnout?

V poslední době nic extra závažného nerozhodoval. Já dám nějaký návrh a on se mnou víceméně souhlasí. Když mi ale v porodnici řekli, že musím dopředu vyplnit jméno chlapečka, kdyby to náhodou byl chlapeček, chtěl, abych tam napsala Franta, na počest Rajtyho (bývalý spoluhráč z Plzně František Rajtoral, který v roce 2017 spáchal sebevraždu, pozn. red.).

Takže kdybyste měli chlapečka, byl by to František Limberský?

Ano, kdyby to byl chlapeček, byl by to Franta. Na počest Rajtyho. On je v tom hrozný srdcař, kamarádům by se rozdal.

Lenka Limberská a David Limberský

Lenka Limberská a David Limberský

V poslední době jste s manželem hodně aktivní na sociálních sítích. Plánujete snad dobýt český Instagram či TikTok?

To neplánujeme, ani jsme se o tom nebavili. Tím, že je David ještě v klubu, je to těžké, nemůže se prezentovat jako nějaký influencer. Pořád je pro něho důležitý fotbal. Instagram má pro zábavu, a když má čas, něco tam dá, ale není to pro něj priorita.

Davidovi bude brzy 37 let let a jeho kariéra se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Přemýšlíte o tom, co bude, až s fotbalem skončí?

Chudák to má se mnou těžké, protože já o tomhle slyšet nechci, hlavně tedy kvůli němu. Vidím, že je to jeho život a fotbal zbožňuje. Chci tedy co nejvíce oddálit chvíli, že najednou fotbal mít nebude. Snažím se na tohle téma s ním nekonverzovat, říkám mu, že věk je pouze číslo a ať se podívá třeba na Ibrahimoviče (švédská fotbalová ikona, která hraje za AC Milán, pozn. red.). Tomu je 38 let a pořád hraje aktivně a je výborný. Dávám mu za vzor starší hráče. Chtěla bych, aby hrál co nejdéle, ať dělá to, co ho baví.

Lenka Limberská a David Limberský

Lenka Limberská a David Limberský během grilovačky

Čím se podle vás může živit, až pověsí kopačky na hřebík?

David je myslím hodně schopný člověk, když se do něčeho pustí, má to asi jako ve fotbale, je to nadšenec. Dokáže spoustu věcí i mimo fotbal. Dokážu si představit jeho podnikatelské záměry, ale i že by působil dále v klubu například.

Lenka Limberská a David Limberský

Lenka Limberská a David Limberský

Stromeček byl můj nápad, David s tím neměl nic společného

Před časem jste společně zaujali českou veřejnost velice netradičním vánočním stromkem. Zaznamenala jste tehdy reakce na sociální síti?

Zaznamenala jsem to, to je samozřejmé. Těžko vás něco takového mine. Každý máme jiný vkus, mně se líbí zajímavé a jiné věci. Takové extravagantní. Inspiruji se na amerických profilech na Pinterestu a líbí se mi bohaté vánoční stromečky. 

Lenka Limberská a David Limberský

Lenka Limberská zdobí stromeček, který zaujal celé Česko.

O zdobení stromečku jste se postarala vy, nebo vám manžel pomáhal?

Chudák David s tím neměl nic společného. To byla moje práce. On si rozhodně nevybíral, že tam chce růžovou a bílou barvu. Ten stromeček byl jiný, zaujal spoustu lidí. Příští rok ho nehodlám úplně měnit. Stejný ale nebude, stejné věci mě nebaví, nějakou změnu tam uděláme. Uvidíme, na co budu mít náladu.

Celé Česko upíná zraky k vánočnímu stromku Davida Limberského. Bude růžový jako...

David, Lenka a jejich originální stromeček

Nejsme žádní snobové, dovolenou si chceme užít

Hodně lidí často řeší, že si libujete v luxusu. Oba utrácíte za drahé šaty, luxusní hodinky či automobily a jezdíte na drahé dovolené. Cítíte vy osobně, že žijete v přepychu?

Rozhodně se nepovažujeme za nějaké snoby. Máme rádi úplně obyčejné věci. Já mám rodiče v Jeseníkách, vyrůstala jsem v Bruntále. Milujeme přírodu a obyčejné věci. Možná se profilujeme, že máme rádi luxus, ale já jsem estét, mám ráda estetické a vymazlené věci. Pro někoho to může být kýč a extravagantní, ale to je o každém z nás. David třeba nemá rád modernu, ale spíše útulné věci, co dělají život životem. I třeba to bydlení. Já se snažím to zařídit tak, abychom to tu měli hezké, protože jsme tu 99 procent času. Rozhodně to nepotřebuji mít drahé, to naopak. Já vždycky s dělníky smlouvám o ceně. Neříkám, že to nejdražší je nejlepší. 

A co tedy ty drahé hodinky a luxusní dovolené?

Ano, David má rád značkové hodinky, není ale sám. Má je teď schované v trezoru a nosí chytré hodinky. My fungujeme úplně normálně. Koupíme si věc, která se nám líbí, ale rozhodně netrávíme čas nakupováním v Pařížské. To si radši koupíme něco do baráku. Co se dovolené týče, kluci mohou na dovolenou jednou ročně. Spoustu ostatních lidí si může někam zajet několikrát za rok. Tím, že jedeme jen jednou, snažíme se to udělat hezké, David se tak odmění za tu dřinu. Spousta lidí si myslí, že fotbalisté si jdou jen zakopat, pak si sednou na kafíčko a pohoda. Tak to ale není, je to makačka po celý rok.

Fotku s luxusním telefonem i hodinkami zveřejnil David Limberský na Instagramu.

Fotku s luxusním telefonem i hodinkami zveřejnil David Limberský na Instagramu.

Fotbalisté jsou obecně známí tím, že si libují v luxusních značkách. Stalo se někdy, že vás David třeba vyloženě naštval, že si koupil něco příliš drahého?

Ze začátku našeho vztahu si třeba koupil nějaké předražené tričko a přišlo mi to zbytečné. Ustoupil, teď si udělal svoji kolekci a nosí svoje trička. Nemůžu mu mluvit do toho, když si na tričko vydělá a udělá si pak radost.

Řekl mi, že se jmenuje Standa, a působil jako fracek

Jak jste se s Davidem vlastně poznali?

Byla to náhoda, moderovala jsem soutěž krásy v Jeseníkách a David byl v porotě. Majitel tam dosadil na poslední chvíli nějaké tři kluky a já je vůbec neznala. Bylo mi řečeno, že jsou to fotbaloví reprezentanti. Já o nich nikdy neslyšela. Kromě Davida tam byl ještě Milan Petržela a František Rajtoral. Říkala jsem si: Ježíšmarjá, taková děcka. Působili na mě hrozně mladě. Můj táta byl na té soutěži také a poprosil mě, jestli by se s nimi poté mohl vyfotit. Řekla jsem mu, že to zařídím. První jsem šla za Rajtym s Milanem Petrželou, ti řekli, že ano. Táta mi řekl, že chce ještě Limbu, šla jsem za ním. A David, jak je rád vtipný někdy, řekl, že se jmenuje Standa. Zeptala jsem se ho, jestli se může vyfotit s mým tátou. Řekl mi, že ne. Tak jsem mu řekla, ať okamžitě vstane a jde se vyfotit!

Takže o lásku na první pohled zrovna nešlo, že?

Působil na mě jako takový fracek, ale pak jsem pochopila, že si dělá legraci, s tátou se nakonec vyfotil. Pak si na mě vzal číslo. Já mu ho dala kvůli tátovi, že by se takový kontakt mohl někdy hodit. Táta fotbal miluje, tak že bych pro něj někdy mohla sehnat lístky. 

Se snoubenkou se už připravují na svatbu, budou tam mít takovou výzdobu jako na...

David Limberský a jeho manželka Lenka se těší na první přírůstek do rodiny.

David vás pak začal uhánět?

Mělo to vývoj, sem tam mi napsal, jak se mám. Já měla tehdy svůj vztah a žila jsem v Praze. Takže jsem tomu vůbec nevěnovala pozornost, pak to ale život nějak změnil. Poznala jsem, že je to správný kluk, a ne blbeček, jak se o něm píše. Naopak nemá rád snoby a radši půjde do hospody čtyřky, než by měl jít do společnosti, kde to oplývá luxusem.

V příštím díle rozhovoru se dočtete o Lenčině kamarádství s Nelou Slovákovou, Andreou Verešovou a karlovarském „románku“ s Michalem Hrdličkou.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:03 pátek 16. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 185
  • 63
  • 63
  • 63
  • 51
  • 39
Komentáře