Úterý 4. října 2022, svátek má František
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Vzestupy a pád(y) Lenky Hornové: Debakl jménem Big Brother jí jenom prospěl!

  Od dob pořadu Prásk! ušla Lenka Hornová pořádný kus cesty. | foto: Koláž Expres.cz

  Málokdo má tolik zkušeností z oblasti televizní tvorby jako právě ona. Zažila raketové vzestupy, hřála se na výsluní popularity, stejně tak ale dobře ví, jak strmé mohou být pády. I ty ale Lenka Hornová (56) dokázala ustát a vrátila se do hry ještě silnější a úspěšnější. Aktuálně patří mezi nejvlivnější manažery televize Prima, kde dohlíží na obsah.

  „Můj kolega z rádia Bonton nás přihlásil na konkurz do nějaké nově vznikající televize Nova. Nikdo nevěděl, co to bude. Mně se tam moc nechtělo, konkurz byl ale jen o blok dál v ulici, kde jsem bydlela, tak jsem poprosila souseda, jestli by nepohlídal mého tenkrát dvouletého syna, a v pantoflích jsem tam doběhla,“ vzpomínala Lenka Hornová v rozhovoru pro iDnes.cz. To jí bylo šestadvacet a ještě netušila, jak jí zrod nové televize změní život.

  „Dali mě do dvojice se Zbyňkem Merunkou, a než jsem došla domů, volali mi, že mě berou do zpráv,“ doplnila s tím, že nakonec šla do ranní show. Proslavilo ji ale spíše angažmá v pořadu Občanské judo, kde ji poté vystřídala Pavlína Danková.

  Od dob pořadu Prásk! ušla Lenka Hornová pořádný kus cesty.

  I když na Nově přičichla k výrobě celé řady pořadů, chtěla být vidět. Po odchodu z Občanského juda, které bylo vždy na vaší straně, se proto nadchla pro showbyznysový televizní magazín jménem Prásk!, odkud si ji pamatuje snad každý.

  Krátké šaty, noha přes nohu, v ruce sklenka sektu, k tomu studio s divokými komiksovými dekoracemi, které odkazovalo k hvězdnému světu „tam venku“. Jistě i díky tomu šlo o velmi oblíbený pořad. Už proto, že byl první svého druhu, pokud nepočítáme Banánové rybičky Haliny Pawlowské. 

  Proslavily se i reportérky Prásku!, mezi nimiž nechyběla exmanželka Petra Jandy Martina Jandová nebo herečka Lucie Benešová.

  Lenka Hornová v pořadu Prásk!

  To ještě Hornová netušila, že ji čeká velká zkouška. Reality show Big Brother byla prvním projektem, na němž si vylámala zuby a docela dlouho se z něho dostávala.

  „Nechtělo se mi do něj od začátku, už proto, že jsem znala historii nákupu tohoto pro Čechy nového formátu. Původně se totiž Nova ucházela o VyVolené, což byl lepší model, poučený z chyb a modernější. Jenže to tak dlouho protahovala, až jí ho vyfoukla Prima,“ přiznala s odstupem času Hornová.

  „Řekla jsem si, co se na tom dá zkazit, zvlášť když na všechno byli poradci, kteří rozhodovali o podobě vily, o soutěžících, finalistech. Byla jsem ale jen nastrčený člověk, který měl odpovědnost, ale prakticky žádné kompetence,“ doplnila pro iDNES.cz.

  Pro Ordinaci Lenka Hornová pět dýchala, pak ji ale jako první a jediná porazila. Už už byla na Primě a kopala za Slunečnou.

  Jenže zatímco VyVolení byli hitem, Big Brother totálně propadl a „mohla“ za to právě Hornová, která mu v očích diváků propůjčila jméno a tvář. Televize Nova se tehdy zachovala nekompromisně a svou hvězdu odstavila. Zůstal jí sice plat, ale najednou byla doma.

  Aby toho nebylo málo, rozcházel se s ní tehdejší přítel a deprese na sebe nenechaly dlouho čekat. Trable tehdy nějaký čas řešila nepříliš šťastným způsobem, pomáhal jí alkohol a taky prášky. S trochou pohádkové nadsázky by se dalo říct, že zpropadená reality show a vše s ní spojené byly tím, co „pyšnou princeznu“ Hornovou napravilo a vyhodilo ji zpátky do televizního sedla. Z něj doteď neslezla.

  Nova dala druhou šanci a tu Hornová využila beze zbytku. Poté, co se úspěšně zapojila do tvorby Ulice, vedly její cesty do Ordinace v růžové zahradě.

  Lenka Hornová na Primě dozírala i na Top Star magazín.

  „Strávila jsem s ní více než pět let života. Tu práci jsem dělala s nasazením, věnovala jsem jí kus srdce. Mnozí, kteří se na seriálu podíleli, jsou tam doposud a mnoho z nich patří také mezi mé přátele,“ řekla pro web ŽivotvČesku.cz úspěšná televizní producentka, která poté z Novy zamířila na Primu, kam přešla i její spolupracovnice a pravá ruka Lucia Kršáková.

  Pár let nato Ordinaci porazila díky seriálu Slunečná. Do té doby se to žádnému jinému projektu nepodařilo a vypadalo to, že „Růžovka“ je nesmrtelná a na trůnu nejvyšší sledovanosti si bude hovět do skonání televizního světa. 

  „Když jsem přešla na Primu, samozřejmě jsem se snažila Ordinaci porazit. Nebylo v tom určitě nic osobního, je to zkrátka pracovní výzva. Přirovnala bych to ke sportovcům, kteří se snaží zvítězit pod jiným týmem. A ve chvíli, kdy se to Slunečné podařilo, jsem měla pochopitelně radost,“ nechala se slyšet Hornová, která je už několik šéfkou obsahu a patří mezi nejvlivnější osobnosti televizní zábavy v Česku.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

  Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

  Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

  Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

  Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

  Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz