Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kráska a knedlík: Česká diva nadchla Drážďany a zazářila s Angelem z Kelly Family

  Lenka Graf měla v Drážďanech velký úspěch. Zazpívala si i s Angelem z Kelly Family. | foto: Archiv

  Jako vůbec první Češka vystoupila na vyprodaném koncertě v Drážďanech za doprovodu věhlasného Dresdner Kreuzchoru, který si přišlo užít víc než 28 tisíc lidí. A nejen to! Sopranistka Lenka Graf (49) se na pódiu blýskla po boku Angela Kellyho (42) z legendární partičky Kelly Family.

  Tradiční koncert se konal na vyprodaném stadionu pro 28 tisíc diváků a v přímém přenosu jej vysílala německá veřejnoprávní televize MDR a švýcarská státní televize Schweizer Fernsehen. Lenka Graf si zazpívala i s Angelem Kellym z proslulé skupiny Kelly Family a Reném Kollo, který sklízel úspěchy v La Scale a newyorské Metropolitní opeře.

  „Byla to pro mne obrovská čest, že jsem na tomto prestižním koncertě v Drážďanech mohla vystoupit jako první Češka. Společně se světoznámým drážďanským chlapeckým sborem Dresdner Kreuzchor jsem v němčině i češtině zazpívala vánoční píseň Narodil se Kristus Pán,“ nechala se slyšet úspěšná sopranistka, která sklidila velký úspěch i v Divadle Broadway, kde koncem loňského roku vystoupila s operním zpěvákem Adamem Plachetkou.

  Zazpívala si i svou sólovou píseň I Dare, s níž právě sklízí úspěchy v Německu. Sama si pod vánoční stromeček nadělila novou píseň Everything is part of One, na kterou se posluchači mohou těšit už v březnu.

  Kromě hudby se s nadšením věnuje také charitativní činnosti. Minulý rok její nadační fond odstartoval nový program pro děti 7. a 8. tříd základních škol, na který je Lenka velmi hrdá.

  Lenka Graf měla v Drážďanech velký úspěch. Zazpívala si i s Angelem z Kelly Family.

  Lenka Graf na akci na Pražském hradě

  „V jeho rámci mohou děti formou projektových dnů plnit určité úkoly související s matematikou a fyzikou, které je učí, jak si spočítat spotřebu energie a tím ušetřit. Chceme tímto programem děti vychovávat k energetické, ale i finanční gramotnosti,“ říká jeho spoluautorka.

  Lenka je známou milovnicí módy, svými róbami, které neodmyslitelně patří k jejím vystoupením, je proslulá. Pořizuje je na Floridě, kde s manželem a dětmi střídavě žije. Má tam několik oblíbených butiků, kam chodí pravidelně. V Praze pak ráda využívá služeb módních návrhářů, některé šaty si dokonce navrhuje sama.

  „Každodenní kolotoč okolo rodiny, pracovní tempo, střídmost v jídle a kvalitní spánek, to je můj zaručený recept, který doporučuji všem ženám,“ říká v souvislosti se svou štíhlou postavou, nezdolnou energií i mladistvým vzhledem. Ve volném čase ráda sportuje, medituje a čte. Zejména ten sport, třeba jízda na kole, by jistě šla k duhu i Angelovi z Kelly Family, který se s léty dost zakulatil...

  Fotogalerie