Lenka Dusilová pomohla Číně propagovat jejich nový telefon, oslnila Peking

Lenka Dusilová v Číně narazila na výhodný byznys. O co přesně kráčí? | foto: Profimedia.cz

Před pár dny se o ní prezident Miloš Zeman nelichotivě vyjádřil jako o chudince, ale toto označení není od hlavy státu vůbec spravedlivé, protože k chudince má Lenka Dusilová opravdu daleko. I přes to, že je v českém rybníčku šedou myší, ve světě o ni jeví zájem i tak velký gigant, jakým je Čínská lidová republika.

O zpěvačce Lence Dusilové není slyšet jak je rok dlouhý. Nepatří mezi ty hvězdy, které plní časopisy, nerozdává rozhovory a nesnaží se být na všech propagačních akcích, večírky vynechává.

I proto je veřejnosti dobře utajené, co vlastně ve volném čase dělá.

Kromě toho, že vyjadřuje své názory na naši hlavu státu a aktuální situaci ve světě, se také umí nachomýtnout k dobrým obchodům a rozvíjet svou zahraniční kariéru.

Úspěšná pracovní cesta do Pekingu

7. července 2015 se během Karlovarského filmového festivalu svěřila médiím s tím, že míří se svým ročním synem na pracovní cestu do Číny. Cíl cesty tehdy neprozradila, ale jela propagovat do Pekingu čínský výrobek inspirovaný Prahou, telefon Nubia Prague.

V čínštině se píše o návštěvě slavné pražské zpěvačky Lenky Dusilové na...

V čínštině se píše o návštěvě slavné pražské zpěvačky Lenky Dusilové na konferenci představení nového telefonu čínské společnosti.

Tedy jen osm dní poté, co zmizela z filmového festivalu, plnila dne 15. července 2015 čínský tisk tři česká jména - Martin Hošek (velvyslanec pro kulturu), Libor Sečka (tehdejší velvyslanec České republiky v Číně, nyní působí jako velvyslanec ve Velké Británii) a právě Lenka Dusilová.

Na Lenku Dusilovou nešetřili v Číně chválou a představili ji jako slavnou pražskou zpěvačku.

Omluvte, prosím, kvalitu překladu. Google translator má přeci jen ještě nějaké...

Omluvte, prosím, kvalitu překladu. Google translator má přeci jen ještě nějaké mouchy a v redakci čínsky bohužel neumíme.

Prorazila čínskou zeď svým uměním

„Lenka Dusilová je v Číně známá jako populární česká zpěvačka, která z hlediska marketingu a oslovení cílových skupin zasahuje zejména mladší aktivní generaci. Zdála se být tedy zřejmě vhodnou volbou pro čínského investora k představení telefonu pojmenovaném po českém hlavním městě,“ řekl nám se situací obeznámený zdroj.

Ostatně to potvrzuje i sama Dusilová tím, že se jí povedlo dobýt velmi slavné čínské divadlo.

19. července 2015 se totiž pochlubila na Twitteru, že v minulých dnech odehrála se souborem Spitfire Company představení One Step Before the Fall na jevišti národního divadla Grand Theatre Tianjin.

Tam měla společně s Markétou Vacovskou hlavní roli a všechny prý doslova uchvátila. „Obě představení sklidila úspěch a vyprovokovala diváky i odbornou veřejnost k následné dlouhotrvající diskuzi,“ hodnotili čínské turné členové Spitfire Company a pro úspěch pak i s Lenkou Dusilovou přejeli ukázat své umění do Pekingu, kde se odehrála další dvě představení.

Fotogalerie

Jedno se tak Dusilové musí nechat - i přes to, že je kvůli svým výrokům na udílení cen Anděl za pomatence, který ničemu nerozumí, čich na dobrý obchod skutečně má a zároveň dosáhla i mezinárodního věhlasu v až tak daleké asijské zemi, o kterém se dalším českým umělcům může jen zdát.

Nezbývá, než jen čekat, jaké další tajemství schovává v rukávu.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:12 18. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  685
 • Trapas
  361
 • Super
  248
 • Tvl
  111
 • Cože
  94
 • Sladký
  64
Komentáře