Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Zpověď Lely Ceterové: Čekala jsem dvojčata, jednomu přestalo bít srdce, druhé mohlo být postižené

  Lela promluvila o náročném období. | foto: Instagram

  Nejprve se od lékařů dozvěděla, že čeká dvojčata. Obrovskou radost ale náhle vystřídal smutek a strach. Lela Ceterová (30) o jedno dítě přišla a v ohrožení byla i Lili, která se nakonec naštěstí narodila zdravá. Zpočátku o tomto temném období bývalá přítelkyně MMA zápasníka Karlose Vémoly (35) mluvit nechtěla, pak se ale rozhodla, že se s příběhem svěří veřejnosti. Expresu poskytla exkluzivní rozhovor, v němž mimo jiné naznačuje, proč podle ní k tragédii došlo. „Byla jsem neustále ve stresu a na vše sama. Karlos byl v Londýně a já mu krmila zvířata,“ vzpomíná na těžké období Lela.

  Jak dlouho jste přemýšlela o tom, jestli se máte s veřejností podělit o vzpomínku na nejhorší den svého života?

  Vyhýbala jsem se tomu dlouho, přišlo mi to příliš intimní. Ještě nedávno to nikdo kromě mé rodiny a nejbližších přátel nevěděl. Netušila jsem, jak by na to lidé reagovali. Nakonec jsem se ale po delší době odhodlala, velmi mě inspirovala Natálka Kočendová (modelka, která přišla o dítě v 6. měsíci těhotenství, pozn. red.), ona si prožila něco podobného. Byly jsme spolu v kontaktu, poplakaly jsme si. Já jsem se jí svěřila a ona mi dala sílu na to, abych o tom mohla promluvit. Od té doby, co jsem se s tím svěřila, mi spadl kámen ze srdce.

  Konzultovala jste zveřejnění s expřítelem Karlosem Vémolou?

  Ne, je to moje tělo! Já jsem tu věc prožívala, a ne on. On byl stále pryč a já byla na vše sama. On se mnou nechodil ani na žádná vyšetření, byl se mnou až před porodem.

  Kde Karlos celou dobu byl?

  Neustále pryč, hlavně v Londýně trénoval. Když už měl chvíli, měl natáčení, focení a schůzky se sponzory. Vůbec neměl čas na to jít se mnou k doktorovi.

  Kdo s vámi chodil na všechna vyšetření?

  Chodila se mnou má maminka.

  Na svém Instagramu jste uvedla, že jste se v těhotenství hodně stresovala a také jste Karlosovi musela krmit jeho zvířata.

  Protože on byl stále v Londýně a trénoval, já jsem musela být v Praze u zvířat. Nemohla jsem odcestovat jako on na měsíc pryč, třeba na Slovensko. Musela jsem se o ta zvířata starat. Vařila jsem každý večer psovi jídlo, krmila jsem také žraloky či srnku. Nebyla to legrace. Když člověk odcestuje na dva dny, je to o. k., ale kdybych já odcestovala jako on na měsíc nebo dva, kdo by se o ně staral? Já tam musela zůstat.

  Jak probíhal den, kdy jste se dozvěděla, že jste o jedno z dětí přišla?

  Nejprve jsem byla v Bratislavě v nemocnici. Tam mi řekli, že je všechno v pořádku, že jsou obě děti o. k. Mně bylo ale pořád špatně, hodně jsem plakala, špatně jsem přijímala potravu. Museli mě dávat do kupy. Začala jsem ale jíst a pít a vše se zdálo v pořádku. Z nemocnice mě pustili domů. Další den jsem jela do Prahy. Karlos nebyl doma, měl přijet druhý den večer. V tu noc mi nebylo dobře, zdálo se mi, že jsem potratila, pak na mě skočil pes... Přes den jsem uklízela, vařila a těšila se na Karlose. Pak mi začalo být špatně, špinila jsem, a tak jsem zavolala gynekoložce. Ta mi řekla, ať jdu raději na pohotovost, že se jí to nelíbí. Hrozně jsem plakala, byla jsem vyděšená. V Motole mi řekli, že jednomu dítěti nebije srdíčko a že můžu přijít i o to druhé.

  Karlos byl v tu chvíli už s vámi? Jak reagoval?

  Přiletěl v noci. Bylo mu to samozřejmě moc líto.

  Myslíte si, že důvodem potratu bylo již zmíněné stresové období a také fakt, že jste byla na vše sama?

  Bavila jsem se o tom s různými odborníky, bylo mi vysvětleno, že se to u dvojčat stává, že ten jeden plod je silnější než ten druhý. Já čekala dvojvaječná dvojčata. Pravda ale je, že jsem měla stresu opravdu hodně. Těžko říct, jestli by se to stalo, kdybych byla v klidu. To vám neřekne ani doktor. To, že jsem to měla těžké, vědí ale všichni kolem mě. Vůbec jsem neměla klid, dělo se toho opravdu hodně. Někteří lidé si neuvědomují, že těhotenství je nejvíce zranitelný stav a žena by měla být v absolutním klidu. To ti lidé ale nikdy v životě nepochopí.

  Bála jsem se, že bude dítě postižené a já půjdu na potrat

  Je pravda, že i druhé dítě bylo v ohrožení života?

  Ano, hrozilo, jestli vůbec bude Lilinka v pořádku. Chodila jsem pořád na různá vyšetření, tehdy byl Karlos před zápasem a já jsem byla v hrozném stresu. Jemu jsem to nechtěla vůbec říkat. Pak mi ale doktor řekl, že budu mít holčičku a je v pořádku. To byl nejhezčí den. Byla jsem nejšťastnější na světě. Já už jsem se bála toho, že dítě bude postižené a já půjdu v pokročilém stadiu těhotenství na potrat.

  Lela Ceterová měla mít dvojčata.

  Lili je tedy úplně v pořádku? Nemá žádné zdravotní problémy?

  Ano, je zdravá. Když se narodila v porodnici, dostala 10 z 10. To se dává takovéto skóre, hodnotí se, jestli je miminko v pořádku. Musím zaklepat, že Lilinka je velmi zdravá holčička, neustále tancuje a mluví. Má jen alergii na mléčnou bílkovinu, tak jí dávám speciální mléko, ale jinak musím říct, že je přesně taková, jaké by mělo zdravé dítě být. Je moc šikovná, ale taky umí pěkně zlobit!

  A jak jste na tom zdravotně vy? Můžete mít po tom, co se vám stalo, ještě dítě?

  Doktoři mi neřekli, že bych už dítě mít nemohla. Ale to vám nikdo s jistotou neřekne. Moje gynekoložka mi řekla, že spíše to mají horší ty ženy, které jdou samy od sebe na potrat, než ty, které potratí samovolně. 

  Chtěla byste ještě jedno dítě?

  Určitě bych chtěla ještě jedno dítě, chtěla bych, aby měla Lilinka sourozence.

  Co váš současný život? Jak se vám daří v Bratislavě?

  Mám tu klid, rodinu a je mi tu dobře. Nemám tu žádná zvířata (smích). To by teď vlastně ani nešlo, protože Lilinka má navíc alergii na srst a psy. Ty alergie ale nemusí být na celý život, mění se.

  Co vy a Karlos? Stále platí, že máte mezi sebou dobré vztahy, ale případný návrat, o kterém se spekuluje, je v nedohlednu?

  S Karlosem máme dobré a korektní vztahy, jsme šťastní rodiče naší Lilinky a uvidíme, co život ukáže.

  Stihla jste si najít už nového přítele?

  Ne, na to opravdu nemám čas. Věnuji se Lilince a práci, musím platit účty. Nemám vlastní byt, mám byt na úvěr, to mi nikdo nedá zadarmo.

  Čím se vlastně živíte?

  Živím se jako influencerka na Instagramu. Mám svou vlastní firmu, nic nedělám načerno, mám vše řádně ošetřené. 

  Chápu, že to, kolik si díky Instagramu měsíčně vyděláte, mi asi neprozradíte, ale jak dlouho trvá, než se člověk stane tak úspěšným influencerem, že to pro něj bude slušně placená práce na plný úvazek?

  To nejde takto říct. Vše závisí na několika faktorech. Jakou máte sledovanost, na požadavcích firmy. Někdo chce krátkodobou spolupráci, jiný dlouhodobou... Když chce být někdo influencer, ty začátky jsou těžké. Musí si to vybudovat, i já jsem si to musela vybudovat.

  Kolik si ti nejúspěšnější influenceři v Česku a na Slovensku podle vás měsíčně vydělají?

  To vůbec netuším, s mými kolegy se o penězích nebavíme, to se nedělá. Myslím si ale, že jsou velmi úspěšní influenceři a vydělávají královské peníze.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 8:30 sobota 27. února 2021. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   38
  • Super
   21
  • Haha
   18
  • Cože
   17
  • Tvl
   17
  • Sladký
   15

  V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

  Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

  Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

  Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz