Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Abbasová o stěhování: Kypr mi zakázal Kocáb, nechtěl mít ze syna muslima

  Lejla Abbasová (44) snila o tom, že se odstěhuje na Kypr. Přála si poskytnout dětem dostupné mezinárodní vzdělání. Kypr navíc považovala za ideální lokalitu vzhledem k původu partnera Volkana, který pochází z Turecka, navíc by měla o krok blíže do Afriky, kam pravidelně létá. Jenže vidle jí do plánu hodil otec jejich společného syna Davida, hudebník Michael Kocáb (69). Ten se nechal slyšet s tím, že jí syna odvézt z Česka nedovolí, protože se bojí, že by se z něj stal muslim. Lejla o celé kauze poprvé promluvila právě pro Expres.

  Dlouhé roky plánovala, že poskytne dětem kvalitní vzdělání za hranicemi, s tureckým přítelem Volkanem Kaynakem se tak chtěla odstěhovat na Kypr, který považovala ideální lokalitu, jež spojuje Turecko s Evropou a Afrikou. Lejla Abbasová totiž často jezdí pracovně do Keni, na Kypru je navíc britský vzdělávací systém, který modelce nesmírně imponuje. Jenže do plánů jí hodil vidle Michael Kocáb, se kterým má syna Davida. K tomu, aby s ním odcestovala za hranice se postavil jasně – jen přes jeho mrtvolu!

  „Udělala by z něj muslima! Chtěli se odstěhovat někam do islámského světa. Ne že bych proti nim něco měl, jsem v tomto až protivně liberální. Ale přece jen mít svého syna najednou v úplně jiné islámské kultuře, protože její manžel je Turek, tak jsem si říkal, že to ne,“ řekl tehdy muzikant Blesku s tím, že je navíc synem evangelického faráře a něco takového si tak nedovede absolutně představit. Kocáb se přitom celý život bil za lidskou rovnost a práva...

  „Je to dávno pasé. Řešili jsme to s ohledem na tři nejmladší děti, které by tam nastoupily na základní školu a David na druhý stupeň. Měli jsme kolem toho s tátou Davida velkou debatu. Musím přiznat, že kdyby mi řekl on, že chce našeho syna odvézt na dobu neurčitou někam za hranice, tak bych asi taky prskala,“ vysvětlila nyní Expresu Lejla Abbasová.

  Podle té je stále ve hře alespoň synovo pozdější vzdělávání v zahraničí. Na mezinárodní vzdělání v Čechách prý ale s Volkanem nemají. Krásná modelka hodila problémy s Kocábem za hlavu a rozhodla se mu vyhovět. Momentálně má plné ruce práce, a to hlavně se svoji neziskovkou Asante, se kterou dotočila i nový dokument. Pravidelně také jezdí do Afriky, výjimkou nebude ani letošní rok.

  Lejla Abbasová na otevření nového salonu Martiny Pipkové Loudové

  „Chystám se do Keni buď v srpnu anebo maximálně někdy na podzim. Připravujeme další fázi našeho projektu, na kterém pracujeme s Olgou Lounovou a Liliou Khousnoutdinovou, kdy jsme otevřely porodní a poporodní křídlo naší kliniky,“ dodala Lejla Abbasová, kterou jsme potkali na otevření nového salonu české návrhářky Martiny Pipkové Loudové.

  Fotogalerie