Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Sinai nabízí peníze, když budeme mlčet. Nařčený influencer má obvolávat nezletilé dívky

  Influencer Ladislav Sinai prý nabízí mlčenlivost dívkám, se kterými měl něco mít, když byly nezletilé. Vyplývá to z konverzace, kterou zveřejnila Valérie Holáková alias Xholakys. | foto: Instagram

  Na začátku roku otřásl českou influencerskou scénou skandál youtubera Ladislava Sinaie. Sociálními sítěmi se začaly šířit úryvky z konverzací, kde měl nezletilým dívkám dělat perverzní návrhy, posílat jim fotky a videa svých intimních partií, a dokonce i vyhrožovat. Autor úspěšných podcastů se stáhl do ústraní a údajně podstupuje léčbu, také má prý ale obvolávat svoje oběti a nabízet jim peníze výměnou za mlčení.

  Sinai měl podle screenshotů, které se Expresu dostaly do rukou, zneužívat svého vlivu a nezletilým fanynkám psát nechutné zprávy. V konverzacích se nacházejí vulgární žádosti o anální sex či netradiční sexuální praktiky, jako je olizování nejrůznějších částí těla nebo močení.

  Dívkám, které ho v několika případech upozornily na svůj nízký věk, měl také posílat fotografie svého penisu nebo videa, v nichž ejakuluje. Když si jedna z dívek udělala screenshot, přišly výhrůžky.

  „Děláš si pr*el, proč to screenuješ, ty dě*ko? Najdu si, kde bydlíš, a skončíš velice špatně,“ stojí v konverzaci.

  Jedna z těch mírnějších konverzací, které měl Ladislav Sinai s dívkami vést.

  Ladislav Sinai později poskytl vyjádření, v němž některé zprávy označuje za podvrh a snahu o jeho diskreditaci. 

  „Screenshoty konverzací, které se objevily na Instagramu a obsahovaly moje soukromé, intimní zprávy, byly často vytrženy z kontextu a v několika případech zfalšovány. Přestože je naprostá většina konverzací několik let stará a často myšlena s nadsázkou, neomlouvá to, jak jsem se v minulosti v některých případech v mém vztahu k dívkám zachoval. Mé chování je a bylo nepřijatelné. Upřímně se omlouvám a chápu, že jsem mohl ztratit důvěru mnohých z vás,“ uvedl Sinai a ujistil, že vyhledá odbornou pomoc. 

  Ladislav Sinai

  Zprávy od Sinaie měla v době, kdy byla nezletilá, podle svých slov dostávat také influencerka Valérie Holáková, známá pod přezdívkou Xholakys. 

  A právě ta bezmála po půl roce pomalu utišenou kauzu vynesla zpět na světlo. Na Instagramu před několika dny zveřejnila záznam, jak jí jedna z kamarádek, která měla s Ladislavem Sinaiem také co do činění, posílá hlasové zprávy. Jejich vyznění je poměrně šokující: Influencer dívkám prý nabízí finanční vyrovnání za to, že budou mlčet.

  „Volala jsem si se Sinaiem a řekl mi, že se léčí, že má už pět měsíců psychiatra. A že by chtěl sepsat se mnou a s tebou dohodu o mlčenlivosti. Že prý on tebe nebude žalovat za pomluvu a ty na oplátku nebudeš žalovat jeho. A já že budu ticho a dostanu za to nějakou finanční kompenzaci,“ vzkazuje kamarádka L. influencerce Xholakys na nahrávce, kterou má server Expres.cz k dispozici.

  Valérie Holáková se netají psychickými problémy, teď také přiznala, že se cítí být mužem.

  „Prý jestli bychom se nemohli domluvit. Podmínka by byla, že kdyby se objevil další případ, já bych o tom promluvit mohla. Ale jinak by se to nechalo ležet,“ dodává dívka.

  Podle ní je dohoda o mlčenlivosti dobrý a rozumný nápad, protože se kauza uzavře po všech stranách. Ladislav Sinai se prý nabídl, že dohodu sepíše s právníkem, takže bude stačit jen podpis dívek. Od Holákové by prý ocenila souhlas. Jenže toho se nedočkala.

  „Takže bychom mlčely, že pr*al holky pod patnáct let včetně tebe?“ píše Xholakys. V dalších zprávách kamarádce ostře vzkazuje, že ona na žádnou dohodu přistupovat nehodlá a je zklamaná tím, že se L. „nechá zaprodat a podporuje pedofilii“.

  Kamarádka na to odpovídá, že jí o peníze nejde, ale že chce celou záležitost zkrátka jednou provždy uzavřít. Po Xholakys také žádá, aby screenshoty jejich konverzace dále nezveřejňovala.

  „Tak mě třeba udej za to, že jsem řekla pravdu, že chci chránit další holky a že chci, aby toto téma nebylo tabu. To mi stačí. Zklamala jsi mě, že za pár drobných prodáš nejen sebe, ale i hlas ostatních obětí,“ píše Xholakys.

  Expres.cz se skrze instagramový profil obrátil na Ladislava Sinaie s žádostí o vyjádření, na zprávu ale nezareagoval.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

  Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

  Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz