Pohřeb Mariána Labudy: Nesplnili mu poslední přání, u rakve se mluvilo slovensky

Rodina a přátelé se loučí s hercem Mariánem Labudou (†73). Slovenský herec náhle zemřel před svým domem na zástavu srdce. Před smrtí vyslovil neobvyklé přání – chtěl smuteční řeč v češtině, ale nakonec se tak nestalo. Proč?

Poslední přání Mariána Labudy, který před týdnem podlehl zástavě srdce, mohlo sice budit rozpaky, ale stál si za svým. Rodilý Slovák se ještě za života svěřil, že po své smrti chce smuteční řeč v češtině.

„Mně se čeština vždy líbila. Možná Slováky překvapím, ale v závěti jsem uvedl, že bych chtěl smuteční řeč na pohřbu v češtině,“ překvapil herec před devíti lety v pořadu Uvolněte se, prosím.

Labuda nad svou smrtí přemýšlel více než dekádu předtím, než přišla. Sám si dokonce vybral i skladbu, která by měla na jeho poslední cestě zaznít.

„Tichá voda do Dunajka padala, tu mám rád,“ svěřil se ve stejném pořadu.

Přátelé mu ale jeho poslední přání nesplnili. Nad jeho rakví ve Slovenském národním divadle v Bratislavě zněla jeho rodná slovenština.

S Labudou se přišel rozloučit i jeho nejvěrnější parťák z komedie Vesničko má...

S Labudou se přišel rozloučit i jeho nejvěrnější parťák z komedie Vesničko má středisková János Bán alias Otík.

S kamarádem a milovaným kolegou se přišli rozloučit Magda Vášáryová s manželem Milanem Lasicou, Bolek Polívka, který včera byl i na pohřbu Jakuba Zedníčka. Dorazila také herečka Danica Jurčová či Milan Kňažko. Do divadelního hlediště usedl i Labudův nejvěrnější parťák z komedie Vesničko má středisková János Bán alias Otík.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:38 12. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  9
 • Super
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  4
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4
Komentáře