Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pyszková: Pan Lipavský je super! Politiku sleduji, domlouvali jsme spolupráci

  Na galavečeru v Indii měla nečekanou podporu. Krystyně Pyszkové přišel fandit i ministr zahraničí Jan Lipavský, kterému se zrovna porouchalo letadlo a nemohl se tak ze státní návštěvy vrátit. A nakonec přinesl štěstí. To krásná blondýnka pirátskému politikovi vrátila po příletu, navštívila ho v Černínském paláci a předala mu dárek. Jaký a co spolu během zhruba půlhodinové schůzky řešili, prozradila Pyszková přímo na místě Expresu.

  Vítali se jako staří známí, nečekané setkání v Indii je pochopitelně trochu sblížilo. Jan Lipavský předal ve své kanceláři Krystyně Pyszkové květinu a přivítal se také s šéfkou Miss Czech Republic Taťánou Makarenko a generálním ředitelem Samem Dolcem.

  Pak zasedli k zhruba půlhodinovému jednání. Expresu, který byl v tu chvíli na místě, novopečená Miss World popsala, jak si s Lipavským sedli.

  „Velmi dobře. Tehdy, kdy přišla ta porucha s letadlem, jsem vůbec nevěděla, že se galavečera zúčastní. Bylo to hrozně příjemné překvapení. A bylo skvělé, že právě pan ministr Lipavský měl tu možnost vidět na vlastní oči, jak jsem zvítězila. Pocity ze setkání jsou určitě velmi pozitivní,“ říká Pyszková.

  Ta se navíc s Janem Lipavským bude dost možná v blízké době potkávat častěji.

  „Měli jsme možnost mluvit o nějaké další spolupráci, na to se velmi těším. Hlavní téma, kterému se věnuji, je vzdělávání. Možná by tam tedy mohla být nějaká spolupráce v tomto směru. Ale nejen v něm, já jsem otevřená všem zajímavým projektům, protože teď mohu být takovou styčnou osobou, mám i velkou komunitu sledujících na sociálních sítích,“ vysvětluje půvabná modelka, která šéfovi diplomacie přinesla dárek v podobě křišťálové vázy.

  Jan Lipavský, Krystyna Pyzková

  „Je to křišťálová váza od Crystal Bohemia. Stejná váza, kterou jsem měla i s sebou na Miss World, byl to dar charitativní sbírky Miss World. A protože mi přinesla štěstí, tak doufám, že jemu přinese štěstí také. Měl velkou radost,“ usmívá se Pyszková.

  Nejkrásnější žena světa se navíc těší zájmu i dalších politiků. Zamířila na ministerstvo spravedlnosti za Pavlem Blažkem, brzy se má sejít také s prezidentem. Ona sama studuje práva, která jdou s politikou často ruku v ruce.

  „Jsem velmi ráda, že je zájem i mezi politiky, protože přesně z toho mohou vzniknout úžasné projekty. Vlastně už od chvíle, co jsem vyhrála, se tak nějak pohybuji mezi politiky. Už když jsme jeli na první cestu na Mauricius, tak nás přijal prezident. A teď jsme dokonce dostali pozvání od britské královské rodiny,“ pochlubila se Krystyna Expresu, který v poslední době mapoval hlavně dění kolem princezny Kate.

  Jednali spolu o možnosti spolupráce na charitativních projektech.

  „Sleduji to také, ale pouze částečně, abych se přiznala, protože tím, jak jsem byla na světové soutěži, jsem se na měsíc úplně odřízla od toho, co se děje. Samozřejmě to zaznamenávám, ale nestíhala jsem sledovat všechno,“ dodala.

  A přestože má kalendář nabitý i nadále, alespoň o Velikonocích bude mít Krystyna Pyszková konečně čas na odpočinek.

  „Teď bych měla mít první volné dny, na což se velmi těším. Pojedu za rodinou, budeme mít nějaké narozeninové oslavy, takže si určitě sedneme a popovídáme si o všem, co se teď v posledních týdnech stalo,“ usmívá se.

  Fotogalerie