jít naiDNES.cz

Leichtová, Krejčíková a Tomešová: Chystají se české herečky na hypnoporod?

Kate Middleton inspirovala i české herečky. | foto: instagram

Hypnoporod u nás od narození prince Louise frčí, inspirují se už i české celebrity. České showbyznysové „těhule“ Kristýna Leichtová (32), Aneta Krejčíková (27) a Míša Tomešová (27) to už mají za pár a pro jistotu nic nenechávají náhodě, a tak podstoupily kurz technik, které jim příchod dítěte usnadní. Jediným háčkem je, že takové techniky je důležité procvičovat po celé těhotenství, a ne se jen zúčastnit jednorázové „nalejvárny“ měsíc před porodem.

Kate Middleton se podrobila kurzu tzv. hypnoporodu, tedy technikám, které ženě umožňují dostat se do většího klidu, tím pádem se vylučují ty „správné“ hormony, porod se nezastavuje, žena se otevírá a porod běží.

Je to soubor vícero technik, které směřují k tomu, aby maminka byla v pohodě a v klidu, aby mohla vykonat tu úlohu rodící ženy nejlépe, jak je to možné,“ řekla nám Michaela Klementová, jediná certifikovaná lektorka hypnoporodu u nás.

Děkuji za krásné dva dny nalejvárny o hypnoporodu. Přála bych si, aby se jednou provždy zrušilo dogma ‚porod se musí přežít‘ a nahradilo se třeba ‚porod se může prožít i užít‘,“ píše na svém Instagramu Kristýna Leichtová, kterou porod brzy čeká. Herečka se zúčastnila oné „nalejvárny“ o hypnoporodu dohromady s těhotnou Míšou Tomešovou a Anetou Krejčíkovou.

Bezesporu je správné se na porod připravovat a smýšlet o něm pozitivně, ačkoliv nás zaujalo pokročilé stadium, v němž ženy kurz navštívily. Techniky hypnoporodu nejsou jen o afirmacích a kouzelných formulích, které zajistí hladký průběh porodu. Je to o praxi důsledné, během které ženy v průběhu celého těhotenství cvičí dechové i relaxační techniky. Je to i o technikách, které ženám pomáhají překonat strach. To ale není ze dne na den.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:15 8. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  29
 • Super
  18
 • Haha
  10
 • Sladký
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat