Sobota 4. července 2020, svátek má Prokop
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Nerespektuji zákaz otců u porodu, hřmí Leichtová. Jsi sobec, odsuzují herečku

  Herečka se na svém profilu rozčilovala kvůli zákazů tatínků u porodu. | foto: Instagram

  Budoucí dvojnásobná maminka Kristýna Leichtová (34) to nevydržela a drsně se pustila do nového zákazu, kdy nemohou být otcové přítomni u porodu z důvodu šíření koronaviru. Do tohoto ožehavého tématu se pustila s takovou vervou, že si možná ani neuvědomila, že ta slova od ní zní dost sobecky. Tedy alespoň podle lidí, kteří si její příspěvek přečetli.

  Herečka Kristýna Leichtová není první, kdo už si takto na Instagramu pořádně postěžoval, že z toho příspěvku šly hromy a blesky. Její předchůdkyní je další budoucí maminka, zpěvačka Ivana Korolová.

  Ta se div nevydala do ulic lynčovat představitele vlády, jak je to mohlo napadnout nepouštět otce k porodu, když je to matčino výsostné právo. Jenže brzy od jedné zdravotní sestry dostala pořádně ledovou sprchu.

  Jenže její kolegyně Kristýna se z toho evidentně nepoučila, vyrazila také do boje. Jako správná biomatka chce zázrak prožít napojená na partnera.

  „Zákaz otce (doprovodu) u porodu nechápu a nerespektuji v jeho paušálnosti. Chápu rizika a nutnost ochrany zdravotníků. Nechápu ovšem, proč nemůže být u porodu zdravý doprovod? Co udělat nejprve testy a pak zakazovat? Proč, je-li matka nakažená, tzn. nakažen bude nejspíš i otec, nemůže být, za přísnějších hygienických opatření, oporou svojí ženě?“ rozepsala se Kristýna. A pokračovala dál ve své hormonální tenzi.

  „Není to věc, kterou si v hlavě lusknutím prstu přenastavíte. Na porod se připravujete devět měsíců. Porod není maturitní zkouška. Je to životní milník, pro matku, dítě i otce. Ano, dřív se to sfouklo hrc prc, bez zbytečných keců, hlavně nám tu, maminko, nekřičte! Ale tak to bylo dřív! Nechceme se přece vracet do středověku!“ dodala a čekala salvu oslavujících maminek její odvahu vzepřít se nařízení.

  I takové komentáře samozřejmě byly a mají na to budoucí maminky právo. Většina žen se bojí porodu a chce mít u sebe nějakou oporu. Bohužel teď je situace taková, že by to mohlo ohrozit celou porodnici. 

  Lidi se jí snažili domluviit.

  Lidé se jí snažili domluvit.

  „Část mojí rodiny pracuje v nemocnici a lidé, kteří nechtějí respektovat nařízení ochrany, jsou sobci. Kdyby vaše dcera a snacha pracovaly v nemocnici, taky byste ocenila jejich ochranu. Ochranu jejich života. Všechny ženy to přežijí, když tam budou samy, ale někteří zdravotníci to můžou šeredně odskákat. Takže doporučuji více ohledu vůči lidem, kteří tam pracují. Vám by se to taky nelíbilo, být tam zaměstnaní,“ pustila se do ní Jana Holá.

  Lidi se jí snažili domluviit.

  Lidé se jí snažili domluvit.

  „Takový člověk ale může být už nakažlivý pro své okolí. Jeden takový tatínek může nakazit celou směnu v porodnici a personál by pak musel do karantény. Může to pak dopadnout, že maminky nebudou mít v místě bydliště kde rodit, protože jim zavřou porodnici. Budou muset dojet do vzdálenějšího města, což zvyšuje riziko komplikací, třeba například u streptokoka. Maminky, hodně sil, nejdůležitější je stejně zdraví dítěte,“ napsala Věra Kočková.

  Našly se i maminky, které hned Kristýně psaly, že okamžitě podepisují petici, již tam dala herečka na podepsání, aby se tento zákaz zrušil. Další jí pochlebovaly za odvahu, ale i tak je pro spoustu lidí sobec, jenž nedbá na opatření, které nám všem má pomoci zbavit se zákeřného viru.

  Fotogalerie

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 4. července 2020, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz